Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 12:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2011, o 15:02 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
kent napisał(a):
Witam


Semi -podałem Ci granulację 90, ponieważ piasek o który mi chodziło jest syntetyczny i nie potrzeba stosować do niego folii do piaskowania, która jest b.droga. Wystarczy zwykła folia plotterowa stosowana do wyklejania reklam w plotterach tnących. Standardowy piasek może nie ma takich właściwości i należy się podeprzeć alfredowskim esejem.

Pazdrawiam


Witam,
No tak to istotne-standardowy "jack" samoprzylepny jest tani jak barszcz,
ale jeszcze nie orientowałem się jak droga jest folia do piaskowania.
Przemo - zaglądający na nasze Forum zajmuje się tym na bieżąco
i pisał mi, że piasek również "bywa" na allegro.
Pewnie będę chciał, aby przywieźli mi jedno z drugim.
Jeśli z syntetykiem również fajnie wyjdzie, to miła wiadomość -
Dzięki Ci imienniku :P

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2011, o 15:37 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
semikolon, odnośnie foli do oklejania przy piaskowaniu można użyć zwykłej foli zakupionej w sklepie. Jeżeli chciałbyś wykonać głębszy wzór we szkle to użyj gumy arabskiej lub naklej jedną na drugą. Wzór wytnij i można piaskować, należy pamiętać aby dokładnie była przyklejona w miejscu piaskowania ponieważ pęd powietrza jak i strumień wyrzucanego piasku może ją poderwać i wypiaskuje nie to co trzeba.
Odnośnie piasku, ja pisałem że musi być to piasek kwarcowy, a co się stanie jak zastosujesz piasek n. p. do tynku tylko przesiany przez sitko 0,3-0,5mm lub znad Wisły.
Im drobniejszy mat wyjdzie delikatniejszy.
Folię matową można nabyć w każdej księgarni lub marketach nie jest ona droga. Matowić szkło można również w inny sposób. Opiszę to w piaskowaniu i matowieniu.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2011, o 16:08 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Panie Albercie

Też jestem tego samego zdania, ponieważ zostaliśmy-z własnego wyboru-oryginałami Forum ;) :lol: .
Dowód pojednania dałem dosyć dawno, poprzez przyznanie Panu punktu z komentarzem.
Proszę kliknąć w link po prawej stronie któregoś swojego postu (Pomógł: 19 razy) :lol: .

Co dotyczy zwracania się do siebie, to proponuję bruderszaft. Czyli rezygnacji ze zwrotów grzecznościowych, które obowiązują raczej w mniej oficjalnych kręgach.

Ceremoniał:
cyt."Bruderszaft składa się z ustalonych zachowań: dwie osoby krzyżują się ramionami, patrzą sobie w oczy, a następnie piją do dna trunki z kieliszków. Niektórzy dodają do tego ceremoniału również pocałunek, ale jest to rzadziej już spotykane zachowanie, zwykle jednak poprzestaje się na wypiciu trunków."

Ze wzgłędu na brak możliwości dotrzymania wszystkich warunków w/w ceremoniału, proponuję skrócony, jednak z uwzględnieniem wszelkich jego warunków duchowych :lol: .

Dlatego też proponuję zachować podobny tryb jak w cytacie, nalejmy sobie kielicha(mam już pełny ;) ). Wypowiadam formułkę - "Andrzej" i wypijmy do dna (widzę dno :lol: ). :P
Ulżyło mi :D.

Pozdrawiam Cię Albercie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2011, o 17:37 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
8-) :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2011, o 23:16 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Andrzej szkoda, że masz do mnie daleko.
Mam, i puszkę do matowania i piasek (kupiony na Allegro po kilka zł/kg - przywieźli cały worek do domu) i ploter i folię, można by poeksperymentować.
Ja w związku z tym, że na razie jestem uziemiony z robotą ( łapka operowana i szyta)
nic nie robię.
Ja próbowałem wykorzystać szybę matowaną w witrażach, stąd zakup tego urządzenia.


...aaa... a przy okazji poszukuję bezpłatnego programu do wycinania na ploterze. Wie ktoś jaki i ska go wziąć??

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2011, o 23:44 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Treborku co z Twoją grabką? Współczyję :cry: .
Mnie ktoś na Allegro zwinął plotter sprzed nosa na "Kup teraz" za 800zł, nowy. Za długo się zastanawiałem. Czy to nie byłeś przypadkiem Ty Treborku?
Programu bez plottera nie kupowałem, ale program do grafiki wektorowej, to chyba posiadasz?;).

Pozdrawiam i życzę szbkiego powrotu do zdrowia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2011, o 01:05 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Treborku, z bezpłatnym będzie problem, ale bez kłopotu dostaniesz jakaś poprzednia wersje Corela. Wszystkie typowe poprawy maja do niego sterowniki

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2011, o 09:19 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
kent napisał(a):
Witam

Treborku co z Twoją grabką? Współczyję :cry: .
Mnie ktoś na Allegro zwiną plotter sprzed nosa na "Kup teraz" za 800zł, nowy. Za długo się zastanawiałem. Czy to nie byłeś przypadkiem Ty Treborku?
Programu bez plottera nie kupowałem, ale program do grafiki wektorowej, to chyba posiadasz?;).

Pozdrawiam i życzę szbkiego powrotu do zdrowia.


Andrzej miałem operację palca, teraz jest już prawie OK, jeszcze szwy i tyle.
Ploter kupiłem z 1,5 roku temu za 1000. Był program ale się skończył. Trzeba odnawiać (kupować) abonament.
Słyszałem a nawet czytałem że Corel 13 i wyższy ma taka możliwość, ale dla mnie to za mądre, stąd potrzebuję albo inny albo łopatologicznie mi wytłumaczyć.

jendrek napisał(a):
Treborku, z bezpłatnym będzie problem, ale bez kłopotu dostaniesz jakaś poprzednia wersje Corela. Wszystkie typowe poprawy maja do niego sterowniki



Jędrek, o tym wiem, tylko nie wiem jak to to uruchomić na ploterze, a szkodami wydawać sporą kasę na abonament programu skoro używam go kilka razy w miesiącu.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2011, o 09:21 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
No Treborku najpierw jakąś młodą
bezpłatną masażystkę Ci przyślemy z licencją na ... "masowanie"
a potem program graficzny ... - niekoniecznie z licencją.
Zdrowie wszak ważniejsze !
:P Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2011, o 09:27 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Andrzej ooo... tak, tak jakąś młodą z abonamentem na wszystkie części ciała, to by się przydało.
Jak już pisałem mam Corela 13 ale nie wiem jak to uruchomić. Corel wysyłał wiadomość do poprzedniego programu a ten ciął lub rysował w zależności od tego co chciałem, no ale teraz????
Jak wlezę do piwnicy to poeksperymentuję , daj Boże z Waszą pomocą.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO