Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 19:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2011, o 18:24 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam. Tak myślałem trochę i wiecie co. Pracownicy w reklamach mówią my rozważamy a ja chyba poeksperymentuję. Zacznę od zrobienia gabloty na wysokość 8cm i folię matową, aby ciężar się nie zwiększał a był jak najmniejszy. Oczywiście diody, ponieważ świetłówki są za wysokie, żarówki również nie zdadzą egzaminu.

Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2011, o 22:37 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Albercie, problem polega na tym, żeby to "ustrojstwo" było jak "najchudsze". 8 cm? To żaden problem. Daję cienkie świetlówki i nawet 4 cm mi wystarczy. Tylko jak to upchać?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2011, o 09:47 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Właśnie rano zdejmowałem z przedniej szyby samochodu osłonę przeciwoblodzeniową, taką matę z aluminium i gąbki.
Może tego rodzaju odbłyśnik byłby również OK. Jest tani, jak barszcz, elastyczny, można z tyłu przeprowadzić kable do diód i przylepić ją do dna kasetonu.
Również nadaje się do tego folia odbijająca ciepło, posiada powierzchnię aluminiową, którą mocuje się za kaloryferami, zamiast gąbki posiada warstewką styropianu. Sprzedawana jest w markietach.

Jeszcze trochę i będziemy przylepiać lametę choinkową, która również położona płasko ciekawie rozprasza światło.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2011, o 16:08 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Może i ja się do tematu dołożę :lol: . Takiego mam pomysła, coby skrzynka nam zabłysła - a wysmarować ją klejem jakimś, a tenże brokatem obsypać :idea: .
Wielka mnogość małych lustereczek, światełko tak rozproszy, że może dostąpimy jakowejś wizualno - optycznej rozkoszy :roll: .
A swoją drogą, to cieszę się, że forum nasze się zazieleniło, widać wiosna już się zbliża - witam Cię Andrzeju mości dobrodzieju :P :!: .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2011, o 18:52 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Właśnie, robiłem przymiarki zw świetlówkami i co się okazuje, że to wszystko jest dość wysokie startery, transformator (może inaczej to się zwie) i na styk nie ma gdzie wsadzić, dlatego 5-8cm jest akurat. Jeżeli wykonać skrzynkę o większych gabarytach jak witraż to znaczy chociaż o 3 cm na stronie to nie ma już żadnego problemu, wszystko da się upchać nawet swietlówki. Problem jest wówczas gdy chcę gablotkę zrobić wielkości jak witraż. Jak by nie patrzyć to i tak trzeba dołożyć na stronie 1,5-2cm aby nie było widać co świeci. Wówczas grubość nie musiała by być 8cm a wystarczyłaby chyba 3-4cm. I tutaj na plecy można by było zastosować brokat jak podaje brogre lub folie różnego rodzaju jak podaje Andrzej. Na razie próby ale da się coś zrobić.
Semikoln mam pytanie czy do tych diód to potrzebne są jakieś jeszcze przetworniki lub coś innego, czy można je podłączyć pod 220 i nie będzie bum, czy musi być jakiś prostownik na kilka kilkanaście volt.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2011, o 19:17 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 120
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ja znalazłem taką stronkę
http://sklep.neonica.pl/c,pl,34,2,1,0,l ... fAodLHGT6Q
mają wszytko łącznie z profilami do diod diody właściwie tylko na 12v ale moc znikoma
a tu na 230v http://sklep.neonica.pl/p,pl,178,waz+sw ... ezacy.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2011, o 20:38 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
mk1a dzięki za informację. Trochę one kosztowne te sznurki. Ale fakt jest taki, że można dobrać sobie kolory, co na pewno da również efekt bardziej fantastyczny, bez jakichkolwiek dodatków.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2011, o 20:41 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Cześć Brogre, myślałem, że komornik skofiskował Ci kompa :lol: . Miło Cię czytać :lol: . Witam.

Można jeszcze napisać do Niesioła, przecież jest spejalistą od robaków.
Może hodowla robaczków świętojańskie rozwiązałyby problem ;).
Ale jeżeli okaże się, iż robaczki będą miały wyższe IQ od niego, to co wtedy będzie? :shock:

A tak na poważnie, można zastosować również laser zamontowany w rogu kasety, który przemiata dno kasety z częstotliwością 25, czy więcej razy na sek. obłożone folią, brokatem, czy jakimkolwiek odblaskowym materiałem.
Dla ludzkiego oka widoczna byłaby tylko święcąca smuga, płaszczyzna (podobnie jak nocą z latarki), ale bardzo płaska o kącie 90˚.
Takie numery można oglądać na estradach koncertowych, przy oświetleniu laserowym.
Nie wiem jaką moc ma laser w odtwarzaczu CD czy nagrywarce.

Trzeba by problem nie dobrowolnie, lecz przymusowo zlecić jakiemuś forumowiczowi w miarę młodemu, obytemu w elektronach, aby temat szybko obskoczył ;) .
Jednego niedawno widzałem na Forum, jak mnie pamięć nie myli, to pochodził z Króleskiego Miasta :lol: .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2011, o 10:34 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,

Alfredzie albertem235 zwany Oczywiście trzeba zasilacz do LED-ów, pisałem o tym wcześniej,
nie jest to jakiś wielki wydatek a wielkość ładowarki do komórki.
Bardzo fajna stronka rzucona przez mk1a.
Andrzeju kent-em zwany :lol: laser, to fajna zabawka,
ale raczej do witraży się nie nada :? nie ten efekt -
owszem super wygląda wieczór na dużej przeztrzeni, ale czy jest taka
barwa żółta, która dałaby nam efekt światła słonecznego-żółtego ?
Spróbuję się dowiedzieć. Laser w nagrywarce, to inna śpiewka -
on nie ma świecić, tylko "czytać".

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2011, o 16:44 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki za informację byłem na stronie jaką podał mk1
pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO