Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 21:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 listopada 2008, o 13:29 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ponieważ easyArt ma też swój sklep, to dlaczego nie korzystać i z niego?
Ja ostatnio robilem tam zakup i powiem Wam, ze takiej obsługi to życzyć w każdym sklepie. Czy wyobrażacie sobie, ze paczka była u mnie na drugi dzień.
Coś niespotykanego! Cudze chwalicie swego nie znacie.... chciałoby się powiedzieć.
Terpentyna w smarowaniu noża, według sprawdzonych informacji przekazywanych na każdych warsztatach, raczej nie jest polecana. Lubi zasychać i wtedy "nożujemy" na sucho, ze szkodą dla narzędzia.
Szlifierkę da się ominąć, ale potrzebne jest wtedy "laserowe prowadzenie noża", czyli "jazda bez trzymanki" -:-). Jeżeli jednak masz zamiar robić w Tiffany"m, to prędzej czy później będziesz ją musiała mieć. "W ołowiu" to da się bez niej obejść, ale " laser w ręce" to się jednak przyda.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 listopada 2008, o 17:58 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2008, o 02:00
Posty: 13
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dziękuję Brogre za rady :-) z pewnością będę korzystać ze sklepu easyart :-) nie wiedziałam o jego istnieniu jakis czas temu, gdy dokonywalam zakupów gdzieś indziej.

Czy możesz mi bardziej wyjasnić 'laserowe prowadzenie noża' ?
Tak mam zamiar robić witraże metodą Tiffany-właściwie ta metoda najbardziej mnie interesuje :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 listopada 2008, o 20:24 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
brogre bez obrazy, ale jak na razie nasz sklep ma dość słabiutki asortyment. Przynajmniej tak wynika z jego strony. Pomijając już kruchość wyposażenia, brakuje tam podstawowych według mnie informacji. Mam na myśli np to, że przy szkle podana jest jedynie cena i nazwa, a nie ma podanych wymiarów. Ponadto jego strona jest dość rzadko aktualizowana. Więc jak na razie korzystam z innych sklepów


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 listopada 2008, o 21:17 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:? Jak by tu odpowiedzieć :?: Otóż, prawdą jest, że przymusu kupowania w sklepie eA nie ma. Jego asortyment, jaki jest, taki jest. Dlaczego jest tak, a nie inaczej? W "tem temacie" ;) odpowiedzi udzieli zapewne w najbliższym czasie , albo Michu, albo Dawid. Być może to się zmieni na naszą korzyść i dzięki nam; sklep m&B został niedawno przekazany do tejże hurtowni i stąd ta inercja w jego asortymencie.
Twoje problemy ze szkłem, wynikły zapewne z Twojej nieuwagi, oraz niepełnego rozumienia zasad korzystania ze sklepu.
Popatrz uważnie na stronę główną sklepu, po lewej stronie w Kategorie -
szkło witrażowe, masz możliwość wybrania rozmiarów szkła i jego rodzajów. Dodatkowo poza ceną tafelki jest podawany indeks szkła, oraz waga tafelki. Grubość jest standardowa, ale zawsze się można o nią zapytać w sklepie. Narzędzia do tego są udostępnione., na stronie hurtowni, oraz sklepu. To tyle gwoli wyjaśnień. Urazy nie czuję, bo niby dlaczego :?: Myślę, że trochę wątpliwości rozwiałem i teraz będzie już tylko lepiej :D :arrow: Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 listopada 2008, o 21:29 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
aszza82 napisał(a):
Dziękuję Brogre za rady :-) z pewnością będę korzystać ze sklepu easyart :-) nie wiedziałam o jego istnieniu jakis czas temu, gdy dokonywalam zakupów gdzieś indziej.

Czy możesz mi bardziej wyjasnić 'laserowe prowadzenie noża' ?
Tak mam zamiar robić witraże metodą Tiffany-właściwie ta metoda najbardziej mnie interesuje :-)


Miło mi, że mogłem się przydać Embarassed W kwestii prowadzenia noża -
jeżeli uda Ci się wyciąć element szklany, tak by wystarczyło tylko zatępienie jego ostrych krawędzi zwykłą osełką, i po oklejeniu go folią "wpadnie" dokładnie na swoje miejsce, pomiędzy inne się z nim stykające, to szlifierkę możesz kupić np. mnie ;) :D. To będzie właśnie "laserowe prowadzenie noża" :!: :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2008, o 00:44 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2008, o 02:00
Posty: 13
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:-) Hihi,a ja tu sobie wyobrażałam cięcie laserem :-) ale ujęcie tych słów w cudzysłów-dało mi do zrozumienia , że nie chodzi tu dosłownie o laser :]

Hmm wszystko wskazuje na to, że muszę zaopatrzyć się w szlifierkę :/ szkoda, że nie należą do najtańszych :|


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2008, o 08:58 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Szlifierka w Pruszkowie, w hurtowni szkła witrażowego, kosztuje 550 zł. Nie wiem ile u nas w sklepie? A z tym cięciem? Może zmienię sobie nick na "Laser"? Wtedy będzie "laserowe" cięcie? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2008, o 10:22 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2008, o 02:00
Posty: 13
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:-) Grtauluję Laserze laserowej wprawy :-) Tylko pozazdrościć :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2008, o 12:21 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
aszza82 napisał(a):
:-) Grtauluję Laserze laserowej wprawy :-) Tylko pozazdrościć :-)


Poskub trochę Kenta, to myślę, że podpowie Ci jak dużo taniej zrobić szlifierkę, zresztą o ile pamiętam, to już gdzieś o tym pisał.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2008, o 20:03 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2008, o 02:00
Posty: 13
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:-) dziękuję- w takim razie będę 'skubac' :-)

Ps. świetna galeria...aż się zakręciłam :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO