Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2008, o 20:11 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2008, o 02:00
Posty: 13
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
już znalazłam poruszony temat - hmm sprytne! Szkoda tylko, że ja nie mam takich inżynierskich zdolności :/ , a i mężczyzny do wykonania takiej maszyny także brakuje :(
Wszystko wskazuje na to, że będę musiała zaopatrzyć się w sklepie

A Kentowi gratuluję pomysłowości i zdolności inżynieryjnych


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 00:28 
Offline

Dołączył(a): 29 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 60
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj w grupie miła zdolna dziewczyno. Ja nie mam serca do internetowych wędrówek, więc dziekuję Marlence za link do Twoich prac. Bardzo minie ujęły Twoje pasje i talenty nie związane z wykształceniem. Zawsze miałam pragnienia malarskie, nigdy niezrealizowane (jestem farmaceutką). Zostawię je chyba na uniwersytet 3-go wieku, bo aktualnie zafascynowały mnie szkiełka. Przetwarzam te swoje małe marzenia w pokoju na stole, do szlifowania wykorzystuję męża szlifierkę dostosowaną do moich potrzeb, ale robię powoli, może 2-3 przedmioty w czasie zimy, bo wiosną i latem pochłania mnie natura-ogród-to moja żywa miłość, która nie cierpi zaniedbań jak dziecko. Życzę Ci takich pięknych osiągnięć jak w malowaniu. Zacznij, a zobaczysz jak to wciga. Jak nie można się powstrzymać przed kupowaniem przejrzystych kolorowych drobiazgów.
Pozdrawiam, Iwona


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 01:48 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
odradzam używania terpentyny ; mój nóż ledwie to przeżył , a reanimował go Dawid, przy czym usłyszałam mały ( cenny) wykład na ten temat. najlepszy jest specjalny olej do noży, a ja dostałam go u szklarza, cały słoik. taki fux.
Iwka , najlepszy czas na pracę artystyczną to faktycznie tylko zima. mnie też pochłania mój kochany ogród , a z niego można brać pomysły na różne formy roślinne. trzeba to tylko umieć przełożyć na prosty projekt pod witraż, co, jak się przekonuję ,wcale nie jest proste.
thymir


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 10:29 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2008, o 02:00
Posty: 13
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj Iwko :-) Dziekuję za tyle miłych słów :-) Pasja to wspaniała sprawa, dodaje skrzydeł, odrywa od codzienności. Zazdroszczę troszkę ogrodu-bo póki co ja takowym nie dysponuje :/, ale mam marzenia, które na pewno się zrealizują :-)
Wyobrażam sobie, jak bardzo wciągają Cię prace w ogródku. To świetne rozwiązanie-latem ogródek, zimą- witrazyki :-) Wiem, że także sie wciągnę :-) Jestem już taka zniecierpliwona, że postanowiłam zakupić szlifierkę :-) Teraz będę pukać do Was o porady, jaką :-)
Życzę Ci Iwko realizacji swoich pasji z tak wielkim uczuciem, jakim robisz to teraz. Powodzenia w rozwijaniu się! :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 10:35 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2008, o 02:00
Posty: 13
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dziękuję Thymir za cenne porady. W takim razie nie będe wykorzystywała terpentyny. Muszę rozejrzec się za jakimś szklarzem. A nie wiesz może czy można zakupić ten olej w jakimś sklepie?
Zrobiłam małe próby cięcia szkła nożem, ale bez oleju- hmm mam problem, żeby ten kawałek później równo odłamać..:/ Jak się tnie szkło-mozna kilka razy 'piłowac' w jednym miejscu-czy najlepiej 'przejchac ' noże raz a porządnie :-)
Wybaczcie , że zadaję takie zapewne dla Was śmiesznie banalne pytania ..., ale dopiero zaczynam :-)
Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za tyle cennych rad i serdeczne przyjęcie mojej osoby :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 11:29 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
A więc tak:
- szkła nie tniemy, tylko je zarysowujemy, by je poźniej rozłamać.
- nóż w naszym zbożnym dziele, a właściwie jego kółko, jest uczulony na brak smarowania; " kto smaruje ten jedzie"
- zarysowujemy szkło tylko jeden raz, " a porządnie "
Ale tego wszystkiego dowiesz się i posmakujesz na warsztatach, które lada chwila zapewne, zostaną uruchomione, przez Artusa i Easusa -:-))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 11:49 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2008, o 02:00
Posty: 13
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Brogre dziękuje pięknie, za cierpliwe wytłumaczenie raczkującej osobie co i jak...z tym cięciem :-)
Możesz mi jeszcze doradzić ze szlifierka? Chciałabym jakąś w granicach 500zł


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 11:52 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2008, o 02:00
Posty: 13
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Myślę o zakupie SZLIFIERKA KRISTALL 1 , czy mysłicie, ze to dobry pomysł?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 11:55 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2008, o 02:00
Posty: 13
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Czytałam na forum, że wiele osób zakochało się w szlifierce Kristal 1S :-) Zastanwiam się tylko, jaka jet różnica pomiędzy tą 1 a 1S -na pewno cenowa..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 12:03 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nie ma co dziękować - po to jest forum i my forumowicze. W sprawie szlifierki - przeczytaj moją propozycję na PW.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO