Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 21:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, o 20:39 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Po prostu za niska temperatura.
Co to jest szkło- jakaś mieszanina piasku odpowiednio dobrana. Proszek należy stopić i wówczas uzyskasz kolorowe szkło.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, o 20:43 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dziś otrzymałem 10 kg stłuczki szklanej z Jasła huty szkła. Zaskoczony byłem wielkością kawałków. Można je wykorzystywać do witraży. Niektóre miały po 40cm dł i 25 szerokości, tylko różne kolory. Jak rozmawiałem jeżeli się chce to mogą podebrać stłuczkę w odpowiednich kolorach.
pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, o 21:17 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Czy możesz zdradzić ile to kosztowało?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, o 08:52 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mączkę, czy też pył szklany wykorzystuje się w fusingu do pokrywania wypalanego szkła (wewnątrz, między szkłami, czy też na zewnątrz) tzw. wielokolorową poświatą, rozproszoną tęczą, czy też chmurką. Dozuje się go w b. małych ilościach, podobnie jak lekkie solenie sałatki przy przeciwwskazaniach lekarskich.

Wtrącenie takiej małej ilości pyłu szklanego między inne szkła (z reguły float, gdyż ciemniejsze kolorowe szkło zasłania dekoracyjne właściwości pyłu, chyba że posolimy je po wierzchu), nie ma wpływu na współczynnik rozszerzalności sąsiadujących z nim tafli o innym współczynniku COE.
Jeżeli nałożymy grubszą warstwę pyłu, utworzy się dodatkowa warstwa szkła o nieprzewidywalnym kolorze i może spowodować pęknięcia, gdyż COE - w tym przypadku będzie kompilacją współczynników COE szkieł, których kształty traktowaliśmy szlifierką.

Jeżeli nałożymy proszku bez opamiętania, otrzymamy efek podobny do tego, jakbyśmy wykupili wszystkie kolory farby w sklepie i razem je zmieszali. Powstanie kolor, którym - w okresie późnego Gierka - budowlani opoje, raczyli otoczenie, malując z oszczędności i braku poczucia estetyki, lamperie na klatkach schodowych blokowisk.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, o 11:53 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Andrzeju, dzięki za radę. Skorzystam z Twojej rady i "posolę" leciutko szkło.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, o 13:30 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
fagonio napisał(a):
Andrzeju, dzięki za radę. Skorzystam z Twojej rady i "posolę" leciutko szkło.


**********************************************************
fagonio Twoje dzieła są zawsze bardzo dopracowane i ciekawe, mam nadzieję, że i tym razem pochwalisz się co "wyszło" z tego "posolenia" :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, o 13:55 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Olku, wyślę Ci trochę miki, którą drobno pokruszysz (w różnej granulacji) i dalikatnie posolisz nią szkło(float), przykrywając drugą taflą. Oczywiście w sąsiedztwie kolorowgo proszku.
Ciekawy jestem efektów ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, o 19:16 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam
Stłuczka szklana wielokolorowa 10kg--152,50zł
Z tym tylko że doliczyli mi za skrzynię drewnianą i przesyłkę ponieważ brałem więcej szkła.
Tak na prawdę nie wiem jak pakują stłuczkę, czy też w skrzynie czy nie. Za skrzynie drewnianą policzyli 42,70 brutto.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, o 20:01 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Andrzeju, mówiąc o "kolorowym proszku" masz na myśli proszek ze szlifierki? Trochę miki dostałem od Trebora i już mógłbym przystąpić do eksperymentu. Chciałbym tylko wiedzieć czego mogę sie spodziewać? Co uzyskam?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, o 20:31 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tak, pisałem o proszku ze szlifierki.

Poprzedni mój opis dotyczy również odpadów szklanych, z których coś tam kiedyś wypalałeś, i w efekcie popękało. Odpady witrażowe, to zbiorowisko szkieł o różnej COE, od różnych producentów. I nie można ich razem łączyć. Aby je wykorzystać do fusingu, należy przy cięciu robić ich segregację.

Mika nie łączy się (nie roztapia się) ze szkłem, tylko jest materiałem tzw. wtrąconym. Podobnie jak wtapiane w szkło druciki, blaszki, siatki, pazłotka, piasek itp. rupiecie.

Mika, którą otrzymałeś od Treborka, ma odcień jasno-różowo-popielaty (też zakupiłem ją od tego samego dostawcy).
Wtopiona rozdrobniona mika, usidlona w szkle - według mojej skromnej wiedzy - powinna wyglądać jak rozproszone maleńkie lusterka czy diamenciki, odbijajace światło.
Może się mylę? Ale Twoje doświadczenie to rozstrzygnie.

Można również zakupić kolorową mikę, ale to już inna bajka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO