Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 19:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 17:01 
Offline

Dołączył(a): 22 lipca 2008, o 02:00
Posty: 42
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Wszystkich,
Sorki,ze nie było mnie i nie mogłem odnieść się do Waszych odp.Miałem awarię kompa. :(
Dzięki Trebor za info co do wody lutowniczej.
Kent podsunąłeś mi znakomity pomysł z tą piwnicą. Dysponuje piwnicą około 12 m2 i myślę,że mógłbym ją zaadaptować na pracownie. Jest nawet centralne ogrzewanie,okno.Problem w tym ,ze musiałbym uzyskać zgodę wspólnoty mieszkaniowej założyć oddzielny licznik itd.Muszę się nad tym poważnie zastanowić. :-)
Fagonio,
Dzięki za zaproszenie na kawę.Terebor zasugerował,że nie mieszkasz w Radomiu.Szczerze mówiąc to już sam nie wiem co o tym myśleć.Czy twoja pracownia mieści się na Gagarina? :?:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 17:25 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tak. Moja pracownia mieści się na ul. Gagarina 9 w Radomiu. Ponawiam zatem zaproszenie. Jeśli masz ochotę pogadać to wpadnij na kawkę. Może dzięki takim jak my ten Radom zacznie sie zmieniać?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 19:12 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wpraszam się na kawę, w życiu nie byłam w Radomiu ale może będę... kiedyś. Na pewno przywiozę ciasto do kawy.
Pa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 19:24 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
sigismondo nie musisz mieć osobnego licznika, jeżeli wspólnota nie zmieniła napięcia w instalacji elektrycznej części wspólnych to wystarczy podlicznik. Odczytują wskazania i obciążają cię kosztami. Myślę, ze to jakieś 200 zł za podlicznik i instalację oraz później koszt pobranej energii. Potrzebna zgoda wspólnoty.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 20:11 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Marlena napisał(a):
sigismondo nie musisz mieć osobnego licznika, jeżeli wspólnota nie zmieniła napięcia w instalacji elektrycznej części wspólnych to wystarczy podlicznik. Odczytują wskazania i obciążają cię kosztami. Myślę, ze to jakieś 200 zł za podlicznik i instalację oraz później koszt pobranej energii. Potrzebna zgoda wspólnoty.
Pozdrawiam


Marlena ma rację, ja tak mam w swoich piwnicach (pracowniach).

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 20:43 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Sigismondo, rozwiązałem problem piwnicy nastepująco.
Z uwagi, iż jestem majsterklepką, z małej piwnicy stworzyłem sobie warsztacik. Dosyć często tam przebywałem i korzystałem z prądu ogólnego. Aby nikt z sąsiadów nie miał pretensji - kikanaście lat temu, gdy nie było jeszcze wspólnoty - przeprowadziłem z mieszkania kabel, kanałem wentylacyjnym do tej piwnicy. Zaprosiłem elektryka ówczesnego zarządcy, który sprawdził instalację i dostałem zgodę na eksploatację takiej instalacji.
Aktualnie wydzierżawiłem większą piwnicę (byłą suszarnię) i podpiąłem się do swojej instalacji domowej. Wspólnota to zaaprobowała i tak zostało.
Tak się składa, że przez moją pracownię przebiega kabel instalacji elektrycznej osoby, która prowadzi działalność gospodarczą. Jeżeli bedę potrzebował zainstalować podlicznik(np. przy podłaczeniu pieca do fisingu), to tylko podepnę go pod ten kabel.

Jeżeli chodzi o podłączenie podlicznika, to dowiadywałem się w uprawnionej firmie, iż należy przeprowadzić odpowiednio gruby kabel w profilu lub rurce PCV, od najbliższego węzła prądu, który zasila blok (oczywiście na swój koszt), mieć na to odpowiedni papier potwierdzający fachowość takiej instalacji, zamontować skrzynkę na licznik (na swój koszt) i profesjonalną instalację w pomieszczeniu które ma być monitorowane tym licznikem(też na swój koszt). Ze względu, że dla mnie ułożenie instalacji nie przedstawia żadnego problemu, sam ją położyłem.
Zamontowanie podlicznika to koszt około 250zł. Położyć instalację (jak ktoś to potrafi)można samemu, nastepnie zaprosić zaufanego elektryka, który za umiarkowana opłatą wyda odpowiedni papier (bez niego nie założą podlicznika) i po sprawie.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 20:52 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Marleno, Ty masz zaproszenie stałe. Już zacząłem sprzątać pracownię :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 15:57 
Offline

Dołączył(a): 22 lipca 2008, o 02:00
Posty: 42
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,Wszystkich,
Dziękuję za informacje dotyczące licznika.Puki co napięcie w pomieszczeniach piwnicznych jest 230v,Słyszałem jednak,że zarząd wspólnoty ma to napięcie obniżyć ze względu na oszczędności.Będę musiał się sprawą zainteresować bliżej.Tworzenie witraży w mieszkaniu jak by nie patrzeć jest uciążliwe dla domowników.
Fagonio dziękuje za ponowienie zaproszenia.Chętnie się z Tobą spotkam.Jak wspomniałem wcześniej w witrażownictwie stawiam pierwsze kroki i wielu rzeczy jeszcze nie wiem.Myślę,że podzielisz się ze mną swoim doświadczeniem wiedzą. :?: Mam zamiar skorzystać z warsztatów,ale jeszcze nie jest wiadome kiedy takowe się odbędą.Dawid wspominał ,że jeszcze w tym roku ma zamiar zorganizować warsztaty,no zobaczymy :?:
Fagonio kiedy ewentualnie mógłbym Cię odwiedzić i w jakich godz.Nie chciałbym zajmować Ci czasu w nieodpowiednim momencie :?
Pozdro Wszystkim.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 16:36 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
W mojej pracowni jestem codziennie od 09:00 d0 17:00. Jeśli chodzi o zajmowanie czasu to znajdę na pewno trochę na wypicie kawy i pogadanie z Tobą. Jeśli chcesz zająć sie witrażami to chętnie podpowiem co i jak. Tu na forum też masz samych przyjaciół, którzy Ci pomogą. Zatem, bracie - do dzieła!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2008, o 01:34 
Offline

Dołączył(a): 14 marca 2008, o 02:00
Posty: 16
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
witam wszystkich!

od niedawna witraz jest moim hobby, jestem po kursie witrazu, wykonalam juz kilka prac, ale ciagle sie ucze.

mam male pytanko. czy witraz konczycie tylko patynowaniem? Na moim kursie uczono mnie aby witraz na koncu przetrzec jeszcze takim dziwnym lekko zelowatym srodkiem - nazywa sie Antioxidationsmittel. Popatynowana lut ladnie sie wtedy blyszczy. Czy tez to stosujecie?

Czesto na forum czytam o wodzie lutowniczej, nigdy tego nie uzywalam - na moim kursie uzywalismy Lötfett (w przetlumaczeniu tluszcz lutowniczy).
czy woda lutownicza jest lepsza?

pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO