Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 20:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2009, o 20:29 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam. Jeżeli są zjawiska szybkiego pokrywania się patyną cynowanego miejsca, to znaczy, że cyna jest złej jakości, ma za dużo zanieczyszczeń. Po prostu w skrócie mówiąc taka cyna nie nadaje się do witraży.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2009, o 22:29 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jeżeli nie chcesz aby cyna zmieniła kolor pokryj ją antyoxydantem albo całkiem zmień kolor patyną.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2009, o 15:02 
Offline

Dołączył(a): 23 września 2009, o 02:00
Posty: 55
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
A opatynowanej pracy nie pokrywa się antyoksydantem?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2009, o 16:51 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Oczywiście można, choć nie ma obowiązku.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 21:01 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ropz napisał(a):

a w wolnych chwilach studiuję w Szczecinie oraz pracuję nad witrażami. Zrobiłem już 3 witraże. Jedną zawieszkę oraz 2 płaskie witraże z motywem kwiatów. Jak was lepiej poznam to wówczas przedstawię swoje prace ;) Zaznaczam jednak, że wychodzi mi coraz lepiej. Należę do osób samodzielnych i samouków, dlatego też nikt mnie nie poznał na warsztatach easy-art, ponieważ mnie tam nie było.


Witaj ropz, z Twojej wypowiedzi wynika, że jesteś niezwykle skromną osobą z ogromnym, samodzielnie nabytym, witrażowym doświadczeniem. Niegodną się czuję do ujrzenia Twych trzech witraży, których i tak nam nie pokażesz zanim nas nie poznasz. A taśma ołowiana służy do witrażu angielskiego, witraże w ołowiu mają profile, natomiast czarna taśma to taśma miedziana z czarnym podkładem, no chyba, że masz na myśli patynowanie. Czy Twoja zawieszka jest przestrzenna?
Pozdrawiam ze Szczecina


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2009, o 16:51 
Offline

Dołączył(a): 23 września 2009, o 02:00
Posty: 55
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj Marlena,

nie można powiedzieć, że po zrobieniu trzech witraży i pół mam ogromne doświadczenie w witrażach, ale należę do samouków. Przynajmniej tak mi się wydaje ;) Co do tych trzech witraży to są szablony wtórne z książek. Niemniej jednak pokażę Ci moje prace jak tylko wrócę z urlopu (2 tyg.) Zaznaczam jednak, że podoba mi się to co robię i stało się to moim hobby. Po pracy zawsze schodzę do piwnicy popracować nad witrażami. W drodze powrotnej z urlopu jadę do Niemiec kupić trochę szkła witrażowego i z pewnością zacznę pracę przede wszystkim z lampami. Jak na razie uczę się jedynie na szkle z Huty Szkła Jasło od której zakupiłem 10 kg stłuczki szklanej.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2009, o 21:33 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Bardzo miło gościć Cię w naszych szeregach.
Taka delikatna uwaga, zanim zaczniesz już kroić szkło witrażowe, które jest stosunkowo drogie, poćwicz najpierw sobie na szkle floacie- to jest zwykłe szkło okienne przezroczyste. Ponieważ szkło lubi sobie pękać gdzie się mu podoba, nie natomiast jak my chcemy. Robi często psikusa.
Ale jeżeli masz potrzebę twórczą, więc czytaj wszystkie Wszystkich wypowiedzi związane z witrażami a zdobędziesz większą wiedzę fachową. Następnie przejdź do krojenia szkła witrażowego.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 grudnia 2009, o 12:45 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ropz - i ja Cię witam serdecznie w naszych niskich progach. :-)
Hobby to będzie na początek - szybko zorientujesz się, że to zbyt małe słowo. Ani się obejrzysz, a wychodzenie z bałakupi o trzeciej nad ranem stanie się normalne :-) - "bo jeszcze dochlasnę te elementy do końca, bo jeszcze tylko umyję, bo..." ostrzegam lojalnie :-)
Albercie - dużo prawdy w Twoim poście, ale ja bym tutaj wprowadził korektę niewielką. Mianowicie do momentu kiedy mamy pod dostatkiem szkła i niewielką presję, że pęknie w nieodpowiednim miejscu, szkiełka słuchają i grzecznie łamią się tam gdzie chcemy, rzadko robiąc psikusy. Natomiast w przypadku kiedy mamy szkło rozplanowane do zera i zdobycie tafli równa się podróż do hurtowni, przekroczony termin, tudzież niezdanie egzaminu pierwszego stopnia :-) - nagle bestia zaklęta w kwarcu budzi się i wszystkimi siłami stara się nam przeszkodzić. :-)
Wydaje mi się, że pierwszy etap wiedzy fachowej leży w przełamaniu obaw, że pęknie nie tam, gdzie chcemy. To kamień węgielny pod całą naszą przygodę ze szkłem. Więc jak powtarzają te nasze dwa typy, które bezlitośnie i bez ostrzeżenia wciągnęły nas na dobre w kolorowanie świata:
Szkła nie można się bać! HOWGH!
ropz - Życzę Ci więc szybkiego nabycia umiejętności przełamania się przy przełamywaniu szkła niezależnie od sytuacji.
Acha - czekamy niecierpliwie na Twoją galerię. :-)
Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2009, o 18:45 
Offline

Dołączył(a): 23 września 2009, o 02:00
Posty: 55
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jestem już po urlopie. Część osób bardzo chciało zobaczyć moje wypociny, ale zaznaczam, że to są prace z szablonów wtórnych, a właściwie z dostępnych polskich książek, więc większości z Was szablony będą znane. Nie jestem pewny czy takie wypociny również powinnienem pokazywać.
Albercie dziękuję za poradę, tak też myślałem, żeby poćwiczyć na floacie, ale zdecydowałem się kupić 10 kg stłuczki szklanej z Jasła ;) Myślę, że już ujarzmiłem szkło i potrafię je dość dobrze ciąć, więc niebawem wykorzystam szkło które kupiłem w Niemczech (Spectrum, Wissmach, Kokomo i troszeczkę Baoli)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2009, o 18:58 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ależ oczywiście, że powinieneś. U góry z prawej są galerie, utwóż tam swoją.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO