Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 01:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 12 listopada 2009, o 19:05 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
To jest tak jak pisałem, ponieważ wiedziałem.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2009, o 11:12 
Offline

Dołączył(a): 23 września 2009, o 02:00
Posty: 55
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tak, tylko, że właśnie teraz się dowiedziałem, że nie jestem osobą prywatną w związku z tym nie mogę nic zamówić u Dieckmanna. Musiałby takie dane wpisać, aby móc wydrukować fakturę. To trochę dziwne zwłaszcza, że faktury dostaje non stop od artshobby nie będąc tą cholerną firmą. Przecież ja dopiero zaczynam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2009, o 11:32 
Offline

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 02:00
Posty: 187
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
faktury mogą być przecież wystawiane na osoby fizyczne. Może chodzić może bardziej o to ,że tak jak np. w Makro, mają ofertę tylko dla firm??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2009, o 17:20 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ponieważ jest to hurtownia zaopatrująca tylko firmy
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2009, o 18:16 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Każdy jest klientem i nie widzę przeszkód w zakupach. Jeśli firma (witrażowa) odmawia sprzedaży, czy wystawienia faktury osobie fizycznej, to jest coś nie tak. Ja prowadząc firmę też jestem osobą fizyczną. Nawet gdybym nie miał firmy to i tak mam przecież NIP. Podaję swoje dane, NIP i niech mnie pocałują...
A z Makro to jest zwykła ściema. Niby jakieś utrudnienia, picu, picu, że niby tylko dla firm, a tak naprawdę to nie ma tam wcale cen hurtowych i każdy wejdzie jak zechce. Gdybym chciał tak kupować prowadząc sklep, na pewno szybko bym zbankrutował. Ostatnio chciałem tam kupić marynarkę po 230,- zł. To ile tej marży miałbym dołożyć gdybym miał sklep: 20%, 30%? Dobrze, że nie kupiłem. W szmateksie kupiłem 3 nowe, piękne i na mój rozmiar za 65 zł. Za wszystko.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2009, o 21:05 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Szanowny kolego nie rozumiemy się.

Każdy szanujący się hurtownik nie prowadzi sprzedaży detalicznej!

Badziewie zawsze można kupić w każdym nieszanującym się sklepie!

Dlatego płacisz podatki że masz możliwość prowadzenia firmy legalnie!

Jeżeli jest to hobby to możesz sobie kupować gdzie chcesz tylko po droższych cenach!

Wchodząc w nieuczciwą konkurencję z zakładami legalnymi musisz ponieść dodatkowe koszty aby cena usługi na rynku była wyrównana!
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2009, o 21:54 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Właśnie Albercie nie rozumiesz. Firma Makro tylko udaje hurtownika. Tak naprawdę każdy może tam kupić. Stwarza się tylko pozory niższych cen. Jeśli nie reprezentujesz firmy nie możesz wziąć faktury. Ale wtedy faktura nie jest ci potrzebna. Tworzy się sztuczne bariery, ograniczenia, że niby nie można, etc. A tak naprawdę biznes jest biznes i o to głównie chodzi.
Firma w Pruszkowie sprzedaje też wszystkim niezależnie od tego czy masz firmę czy też nie. Bo o co chodzi? By nie sprzedawać? Nie. Otóż nie. Chodzi o to, by sprzedawać i to jak najwięcej. I z etyką biznesu nie ma to nic wspólnego, bo nie na tym polega etyka biznesu. 8-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2009, o 22:03 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Olek, Ale tu przyznaję rację Albertowi.
Hurtownia powinna być dla firm , a że tak nie jest to tylko złe rozumienie handlu przez niektóre firmy.
Teraz odnośnie nie wystawiania faktur osobom prywatnym, patrz wyżej, nie jesteś firmą nie możesz kupić, ale....
Na Twoim miejscu podałbym im swoje imię i nazwisko i adres i od razu napisał nr NIP.
Jeśli nie będą chcieli kopii zezwolenia itp, to może ci się udać. Kupisz w cenach hurtowych. A jeśli będą się tego domagali to po prostu możesz ich olać, lub poprosić kogoś z firmą by kupił dla Ciebie na swoją firmę.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2009, o 22:46 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Was serdecznie. Z byle czego powstaje problem. Ja rozumiem Ciebie Olku co masz na myśli i co napisałeś. Jak również Trebora. Ale tak na prawdę nie spierajmy się o nic. Ja z początku też miałem problemy ale przesłałem im swoje dane i teraz kupować mogę ile duszyczka zapragnie.
Wiem tylko tyle, że szanująca się hurtownia nie prowadzi sprzedaży detalicznej a takich w Suwałkach jest dużo. A takie osraj hurtownie to nawet po 10dkg sprzedają sera.
I tu jest pies pogrzebany, nie jest to zasada biznesu. A Makro niech robi sobie co chce, ja po marketach nie chodzę ponieważ wiem że można tam zakupić dużo i przeważnie przysłowiowy chłam.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 listopada 2009, o 08:36 
Offline

Dołączył(a): 23 września 2009, o 02:00
Posty: 55
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Już nie wdając się w szczegółowe dywagacje na temat osób prywatnych i fizycznych, dodam, że zakupiłem 2 kg cyny w drucie 3 mm, ale w postaci kawałków 50 cm (cena 47,58-) w Sosnowcu. Pomarudzili, że koszty wysyłki kurierem są wysokie i to się nie opłaca, ale i tak łącznie opłaca się w porównaniu z innymi hurtownikami (of korz dla mnie jako osoby fizycznej). I jak zwykle również i mi zaproponowali przyjazd do hurtowni. A propo hurtowni w Sosnowcu. Owa Pani (swoją drogą rozmawiają z klientem, jakby tylko oni mieli rację i nie należy się z nimi kłócić przy tym ujawniając swoją wyższość nad hobbystami) zapowiedziala, że są na etapie konstruowania własnej witryny internetowej. Powiedziała, że zadzwoni jak tylko będzie gotowa. Czekajmy więc z niecierpliwością.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO