Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sierpnia 2016, o 13:46 
Offline

Dołączył(a): 5 sierpnia 2016, o 09:58
Posty: 2
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowy na forum i nowy w temacie robienia witraży, więc proszę o wyrozumiałość ;) ...

Chcę podjąć się sztuki zrobienia witraży do dołączonych do postu drzwi. Są to stare opalone i przygotowane pod szpachlowanie i malowanie drzwi .

Drzwi oddzielają dwa przedpokoje. Jest to mocno używany ciąg komunikacyjny, więc witraż powinien być solidny. Biorę pod uwagę zrobienie witraża na profilach ołowianych.

Drzwi składają się z trzech skrzydeł, na których są po dwa przeszklenia o wymiarach 53 cm na 26 cm (skrajne skrzydła są prawie zawsze zablokowane, jedynie środkowe się otwierają). Czeka mnie trochę roboty, ale myślę, ze będzie to przyjemna robota..

Planowałem zakupić profile ołowiane "H" miękkie, o szerokości 6mm.. Zastanawiam się jednak czy nie będą one zbytnio szerokie i nie będą zabierać zbyt wiele powierzchni witrażu.. Może powinienem zaopatrzyć się w ciut węższe? Jaką szerokość szkła byście polecali przy takich drzwiach? Wystarczy 3mm, czy lepiej wziąć grubsze? Jeżeli tak, to jak wysoki powinien być profil? Wspomniane 3mm czy może 4mm z luzem na swobodne umieszczanie w nich szkła ?

Prośba o pomoc ..

Dołączam zdjęcie tych drzwi, żeby było wiadomo o co mi chodzi. Górne przeszklenia chcę zrobić na późniejszym etapie..

Pozdrawiam
Jarek


Załączniki:
Zdjęcie.jpg
Zdjęcie.jpg [ 565.84 KiB | Przeglądane 2141 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 9 sierpnia 2016, o 10:06 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Jarku,
Profile 6mm będą w sam raz. Proponuję jednak zrezygnować z miękkiego ołowiu na rzecz twardego.
Nie ma tutaj załamań a tylko proste linie, czyli bez trudu to wykonasz. Ponieważ przeszklenia są w sumie dosyć szerokie, to przynajmniej w środkowe drzwi proponuje wewnątrz profili (poziome linie) wstawić na całej długości stalowe profile wzmacniające (płaskowniczki o wysokości 3mm o grubości około 0,5mm)(dostępne w sklepach dla witrażystów). Mocno wzmocnią konstrukcję a ta część drzwi będzie cały czas pracowała.

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 10 sierpnia 2016, o 13:39 
Offline

Dołączył(a): 5 sierpnia 2016, o 09:58
Posty: 2
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wielkie dzięki Jendrek za szybki odzew. Te płaskowniki osadzane w profilach na kit?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 29 sierpnia 2016, o 17:54 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Dokładnie tak.
Płaskowniki wewnątrz profili.
Całość kitujemy. Najlepiej z dwóch stron. To bardzo wzmocni witraż.

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO