Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 01:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 grudnia 2008, o 15:54 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Potrzebuję porady, nie wiedziałam gdzie umieścić, więc proszę o wybaczenie jeśli się pomyliłam :-) W internecie na jakiejś stronie natknełam się na stwierdzenie, że są programy do projektowania witraży, jeśli nie ma się talentu do rysowania. Znalazłam program Glass Eye 2000, ale mam problem. To cudo nie dość że kosztuje nie bagatelną kwotę (coś koło 1500zł), to nie ma polskiej wersji językowej :( Znam angielski, ale nie na tyle, żeby nie mieć problemu z posługiwaniem się tym programem. Może kto z was natknął się na spolszczenie chociaż częściowe? Może jest jakiś polski program do projektowania? Będę bardzo wdzięczna za poradę i pomoc :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 grudnia 2008, o 17:59 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Glass Eye ma też wersję darmową, działającą chyba 30 dni tak na spróbowanie. Ja jej nie rozgryzłam. Każdy rysunek można przerobić na witraż z albo bez Glass Eye, a w sieci jest ogromna ilość gotowych szablonów. Wpisz w http://www.google.pl/ Free stained glass patterns i grzeb do woli.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 grudnia 2008, o 18:35 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Uayo
Ten program nie posiada polskiej wersji. Przetestowałem kilka programów i Glass Eye 2000 jest najlepszym.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 grudnia 2008, o 19:06 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Widzę, że jest potrzeba by takie tłumaczenie tzw.tutoriala do tego programu, znalazło się jak najprędzej w naszych rękach.
Największe szanse mamy u Jerzego, ale on ma z kolei za krótką dobę, by wszystkiemu podołać. Może jednak Magda, jako przyszła moja synowa zrobi to dla nas i przetłumaczy. Dyplom już obroniła i teraz ma więcej czasu, by dotrzymać obietnicy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 grudnia 2008, o 20:47 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Przetłumaczyłem program, lecz nie można zamienić tłumaczenia w programie. Jest jakaś blokada.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 grudnia 2008, o 09:19 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Opole górą! Możesz to umieścić na moim serwerze, kto będzie potrzebował, to sobie ściągnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 grudnia 2008, o 12:48 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Brogerku, chodzi o tłumaczenie programu, nie tutoriala, czyli podręcznika. Aby takie coś zrobić należy mieć specjalne narzędzia.
Więc przetłumaczyłem program - jak pisałem powyżej - lecz nie mogę podstawić tego tłumaczenia do programu. Zastosowali jakąś sztuczkę, którą trudno obejść. Nie mam zamiary dalej topić czasu na eksperymenty.
W międzyczasie zrobię polskie zrzuty ekranowe poszczególnych okien, na pewno rozjaśnią niektórym pole widzenia na GE2000.
A Twoja Przyszła synowa, może spokojnie tłumaczyć tego toturiala (mam przetłumaczonych kilka strom).
Jak chcesz, to mogę rozbić go na poszczególne pojedyńcze strony, ponieważ jest on skomasowany w jeden plik z menu po prawej i ciężko jest go w ten sposób tłumaczyć. :lol:

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 grudnia 2008, o 14:10 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja wiem, że chciałeś zrobić polską wersję i były trudności. Natomiast polski tutorial daje szansę na zdobycie umiejętności jego obsługi i posługiwania się nim.
Poproszę Magdę by to przetłumaczyła, bo inaczej Pawła jej nie oddam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 grudnia 2008, o 22:42 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Postaram sie zaprządz do tej pracy kolegę ale nie obiecuje żadnych gruszek na wierzbie


Haha Krzysiu się zgodził że pogrzebie w programie.
Śpieszcie się z tym tutorialem bo dostaniemy klucz do programu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 grudnia 2008, o 22:51 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Michu :D :D super !!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO