Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 17:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 września 2009, o 23:06 
Offline

Dołączył(a): 9 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 83
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jest zegar witrażowy. Wisi w ciemnym kącie kuchni. W pobliżu nie ma gniazdka (tego od prądu), a oprócz tego wiszące kable nie podobają się gospodyni. Co takiego można byłoby wmontować temu zegarowi od tyłu, żeby był podświetlony na baterie? I to przez cały czas. Czy prawdą jest, że dioda (jedna?) wystarczy? I takie baterie jak paluszki dadzą temu radę na przykład przez tydzień? No bo muszą być chyba baterie? I chłopaki napiszcie to jakoś tak, żebym zrozumiała - proszę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2009, o 23:11 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
nowa możesz zaczekać do piątku czy bardzo się spieszysz? Mój ojciec jest elektrykiem i może mógłby jakoś ci poradzić, ale do piątku jest na szkoleniu. Jak wróci mogę go zapytać jeśli chcesz :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2009, o 23:23 
Offline

Dołączył(a): 9 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 83
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mogę zaczekać. Dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2009, o 23:43 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Na Allegro widziałem kiedyś takie zestawy dla początkujących elektroników do samodzielnego montażu z diodami które zapalały się kiedy robiło sie ciemno. Myślę że takie rozwiązanie było by najlepsze bo po co ma się świecić kiedy jest jasno a i bateria dłużej wytrzyma. Jak nie znajdziesz na Allegro to wiem że takie zestawy miewają w sklepach dla elektroników. Ewentualnie możesz popytać na jakimś branżowym forum np: http://www.elektroda.pl/rtvforum/index.php
lub http://telewizor.eu/forum/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2009, o 09:30 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
dioda świeci punktowo, więc lepiej dać kilka diod. Diody pobierają minimalny prąd, więc bateria wystarczy na dość długo.
Fakt, że jeśli znajdziesz ustrojstwo, które włącza tylko wtedy gdy jest ciemno to zaoszczędzisz baterie. Warto poszukać, tylko sprawdź ile to kosztuje, czy opłącasię skórka za wyprawkę.
:roll:

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2009, o 07:24 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Oooj, kłopocik bez tego gniazdeczka... :(
Mam pytanie nowa przede wszystkim, czy ten zegar ma być podświetlany z tyłu (za tarczą ze szkła?) czy w ogóle oświetlony, bo nie widać zegara?
Jaki efekt chcesz osiągnać? Z diodami LED jest taki szkopuł, że dają paskudne światło (zimno-białe) z odcieniem niebieskiego - tak jak widziałaś
zapewne na rowerach wieczorem mają zapięte na kierownicy :P
Są na giełdach elektronicznych diody o odcieniu ciepło-białym (warm-white)
i możnaby próbować taką podświetlić, ale baterie trzebaby dość często zmieniać (w zależności od pojemności baterii) im większa, tym lepiej. Problem w tym, że zapewne nie będziesz miała jej gdzie osadzić... :?
Najlepszym jednak rozwiązaniem byłoby kupić gotowy zasilacz - takie maleństwo we wtyczce jak do ładowania telefonu komórkowego - koszt 20 zł (na giełdzie) i np zestaw 9 diód LED na płytce drukowanej - koszt 8 zł:

Taki zestaw ma żywotność 20 lat, jeśli chodzi o diody a licznika energii elektrycznej "nie rusza" :mrgreen: i nie wydziela ciepła (wymiary: 3cmx3cm) Jedynie musiałabyś przedłużyć kabelek na wyjściu zasilacza, aby dostał do zegarka, ale on jest cieniutki i można sobie dokupić np. biały, aby nie "rzucał się w oczy".
Nie widziałem zegarka :( więc nie znam wielkości (FOTA!), ale to chyba optymalne rozwiązanie, bo baterie pożrą Ci kasiorkę :cry:
Pozdrawiam lightowo :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2009, o 16:28 
Offline

Dołączył(a): 9 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 83
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Zegar ma być podświetlony od tyłu.
A to-to z zasilaczem to ma być cały czas podpięte do prądu, czy tylko tak jak przy ładowaniu komórki? Ja bardzo przepraszam, ale chyba jestem dyslektykiem elektrycznym.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2009, o 16:55 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dla mnie jedyne wyjście to przekuć elektrykę, chowając przewody w ścianie. Wypuścić przewody tam gdzie ma być zegar. Zegar podłączyć przez kostkę. Zegar jako kinkiet włączałbym włącznikiem ( światło ) też wpuszczonym w ścianę. Potem szpachlowanie, tynkowanie (ewentualnie kartongips) i malowanie. Po zakończeniu remontu usiadłbym naprzeciw. Włączył światło 8-)
Otwieram szampana i po kłopocie.
A ile radości. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 września 2009, o 07:26 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Hello,
No ja tak dokładnie bym zrobił z racji tego, że jestem elektrykiem, ale nowa zapewne nie chce sobie rujnować ściany :?
To-to już dowolnie możesz sobie włączać - to nie jest ładowarka tylko zasilacz we wtyczce, nawet można sobie kupić czujnik ruchu z wyłącznikiem zmierzchowym - koszt 49 zł:

który będzie włączał Ci światełko wtedy tylko gdy będzie ciemno i czujnik wykryje ruch, czyli jak ktoś wejdzie do pomieszczenia, jak wyjdziesz z pomieszczenia po upływie czasu (nastawianego) czujnik wyłącza oświetlenie.
Możliwości jest od groma :P przenieś się po prostu do Krakowa z tym zegarkiem - wtedy Ci zrobię za friko :mrgreen:
Oczywiście żartuję :P ale taki już jestem ..... :twisted:

Pozdrówka,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 września 2009, o 11:41 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Twój pomysł Semikolon chyba jest najsensowniejszy. Gdyby jeszcze wydłubać ze środka obudowy sam układ i przykleić z tyłu zegara a czujnik ruchu i światła wyprowadzić na kabekach jakoś dyskretnie na krawędź zegara to było by chyba spełniało swoje zadanie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO