Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 20:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2008, o 22:18 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Mati napisał(a):
A czy te szklane pałeczki można dostać gdzieś w polsce?
Przyznam, że temat mnie zainteresował.


Niby tak w arts hobby, ale... nie pytaj o cenę. Oni tam mają księżycowe ceny. Przeciętnie 200 - 300% wyższe niż w USA za dokładnie te same towary.
Teraz właśnie poszukuję taniego i dobrego dostawcy z USA. W wyszukiwarce sporo wyrzuca mi szkła chińskiego, ale nie dam rady z nimi korespondować na znikomą znajomość ( ich i moją) angielskiego.
Jakby coś szukaj szkła borosilicate po naszemu borowokrzemianowe.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2008, o 19:57 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Dziś kupiłem nowe farby w Częstochowie. Facet jest zakręcony jak my i ma dużą wiedzę, tyle... że nie zna internetu. Można do niego tylko dzwonić. Powiedział, że będzie służył radą.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2008, o 17:47 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor napisał(a):

Jakby coś szukaj szkła borosilicate po naszemu borowokrzemianowe.


Jasne - jeśli uda mi się coś znaleźć to dam znać jak najszybciej.
Ciekawi mnie jeszcze na co oni nawijają te koraliki(co to za materiał) i czy może szukałeś na polskim rynku tych (hmmm znowu nazewnictwo) foremek do zagniatania czy jak kto woli formowania kształtów?

BTW - W jednym z filmików na tubie widziałem jak kobieta używa zwykłego palnika. Trwa to troszkę dłużej, ale myślę, że ogromną rolę gra tutaj jakość palnika. Mówię o takim do instalacji wodnych w miedzi. Posiadam coś takiego i jeśli tylko znajdę materiały to wypróbuję. Być może nie trzeba wydawać fury pieniędzy jak się chce na początek przeprowadzić parę prób.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 września 2008, o 21:47 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
MAti, sprawa wygląda tak: Mam kłopot z wybraniem szkłą. Za mało wiem. Koresponduję z fachowcem z USA na ten temat ale chyba nie chce za dużo powiedzieć. Z tej korespondencji wiem, że szkło twarde potrzebuje większych temperatur, ale zaz to mniej pęka, natomiast miękkie szkło (soft glass) łatwiej się obrabia ale i łatwiej pęka. Nie mogę się dowiedzieć od niego na jakim szkle pracuje. wyślę ci na priv ostatnie jego posty , może zrozumiesz to lepiej.
Co do palników to w sumie możesz i palnikiem acetylenowym, tyle, że to nie za bardzo poręczne, ale, też się go wykorzystuje w pewnych momentach, głownie do podgrzania i utrzymania temperatury większych rzeczy.
Ja sprowadziłem specjalistyczny palnik, ale można i na naszej ziemi coś dopasować. Widziałem też palniki na gaz z dokręcaną puszką - takie widziałem w OBI.
Mój palnik jak na razie jest tleno żerny i to bardzo. Nie wiem jak z gazem ( na razie).
Być może , że to mój brak doświadczenia i za dużo tlenu daję . Jak nabiję butlę to będę eksperymentował.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, o 18:37 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dopiero zerknąłem na forum więc jeszcze nie zdążyłem się zapoznać, ale zaraz to zrobię czym prędzej. Dam Ci znać czy do czegoś doszedłem.

Myślę, że ta tlenożerność to kwestia regulacji płomienia, ale oczywiście mogę się mylić, natomiast jeśli chodzi o palniki z wymiennymi butlami to taki też posiadam, ale niestety ma pewne bardzo istotne ograniczenie. To typowy Rotenberger, do którego można podpiąć dwa rodzaje "nabojów" - różnią się kalorycznością gazu. Ograniczenie polega na tym, że nie mogą zbyt długo pracować (w instrukcji mówią, że minutę, ale pracowałem już około czterech przy jednym podejściu i działa). Wolałbym nie sprawdzać dłuższego działania :-). Poza tym rozprężanie gazu w tak małej butli powoduje, że po dłuższym użyciu płomień zmienia trochę natężenie. Przypomniało mi się jeszcze jedno ograniczenie, a mianowicie precyzja regulatora płomienia - jest conajmniej na niskim poziomie.
Reasumując: Palnik (ten, który posiadam) kosztuje około 250 - 300zł nadaje się do łączenia instalacji miedzianych lutem miękkim i twardym, ale chyba nie zda egzaminu przy warm glass, jednak myślę, że w tej cenie dałoby się złożyć tani zestaw, który obsłuży wymagane temperatury. No i oczywiście jest bezpieczniejszy.
Inna sprawa to komfort pracy, jednak do prób może wystarczy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 września 2008, o 15:25 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Mati napisał(a):
Dopiero zerknąłem na forum więc jeszcze nie zdążyłem się zapoznać, ale zaraz to zrobię czym prędzej. Dam Ci znać czy do czegoś doszedłem.

Myślę, że ta tlenożerność to kwestia regulacji płomienia, ale oczywiście mogę się mylić, natomiast jeśli chodzi o palniki z wymiennymi butlami to taki też posiadam, Przypomniało mi się jeszcze jedno ograniczenie, a mianowicie precyzja regulatora płomienia - jest conajmniej na niskim poziomie.
Reasumując: Palnik (ten, który posiadam) kosztuje około 250 - 300zł nadaje się do łączenia instalacji miedzianych lutem miękkim i twardym, ale chyba nie zda egzaminu przy warm glass, jednak myślę, że w tej cenie dałoby się złożyć tani zestaw, który obsłuży wymagane temperatury. No i oczywiście jest bezpieczniejszy.
Inna sprawa to komfort pracy, jednak do prób może wystarczy.


Zobacz ten palnik:
http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... sid=147963
on też jest na nabój jednorazowy, ale myślę ze dałoby się go przerobić
na gaz z butli. Ty znasz angielski to poczytasz sobie
Wpisz tam nazwę "touch", a wyskoczy ci kilka palników.
Na filmikach - widać jak robią przy pomocy tych palników. Dzisiaj a najpóźniej jutro składam tam zamówienie jak chcesz to możesz się dołączyć.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, o 19:54 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dziękuję za możliwość dołączenia się do zamówienia, jednak na razie muszę się wstrzymać z zamówieniami.
Palnik: Moim zdaniem łatwiej zakupić ustrojstwo już dostosowane do połączenia z butlą. Nie trzeba wtedy nic przerabiać, a i bezpieczniej bez adapterów chyba.
Bardzo ciężko o materiały na ten temat, a mój pożal się boże angielski nie pozwala na swobodne poruszanie się po "ichnich" publikacjach. Gorzej. Ciężko jakiekolwiek znaleźć.
Z Twojej korespondencji (PW) nie wyczytałem nic więcej. Rzeczywiście małomówny korespondent :-) Mimo wszystko dziękuję za udostępnienie w/w.
Pisałeś w którymś z postów, że uczą tego we Wrocławiu. Czy oni to jakoś nazwali/mają stronkę jakąś?

Znalazłem cały zestaw dla początkujących. Dla zainteresowanych:
Hot Head Bead Making Kit
http://www.delphiglass.com/index.cfm?it ... Size=large
A te hmmm "pałeczki", na które się nawija nazywają się mandrels i są tutaj:
http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... sid=148040
Piszę, bo pytałem gdzieś już o to i może jeszcze kogoś to interesuje. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, o 21:09 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Mati napisał(a):

Z Twojej korespondencji (PW) nie wyczytałem nic więcej. Rzeczywiście małomówny korespondent :-) Mimo wszystko dziękuję za udostępnienie w/w.
Pisałeś w którymś z postów, że uczą tego we Wrocławiu. Czy oni to jakoś nazwali/mają stronkę jakąś?

Znalazłem cały zestaw dla początkujących. Dla zainteresowanych:
Hot Head Bead Making Kit
http://www.delphiglass.com/index.cfm?it ... Size=large
A te hmmm "pałeczki", na które się nawija nazywają się mandrels i są tutaj:
http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... sid=148040
Piszę, bo pytałem gdzieś już o to i może jeszcze kogoś to interesuje. :-)


Witaj.
Ja też nie znam angielskiego, ale poznałem kilka interesujących nas słów po angielsku i wtedy nie ma problemu z wyszukiwaniem i przeglądaniem.
Znam to co podlinkowałeś. W tym sklepie robię największe zamówienia. Wczoraj wysłałem do nich właśnie zamówienie .
Te mandrelsy to zwykły drut z nierdzewki, na którym robi się paciorki.
Możęsz coś takiego samemu zrobić. Pociąć drut na kawałki i tyle. Wymiary mogę ci podać.
Co do Wrocławia tu jest ich strona, ale ją zmienili. Widziałem zdjęcia z pracowni, gdzie mieli te palniki i coś na nich robili, teraz tego nie ma . Jest tylko sucha wiadomość dla studentów.
Jeśli masz jakiś problem to pisz. Pomogę w miarę swych możliwości.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 22:52 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
[quote="Trebor"]
Mati napisał(a):


Te mandrelsy to zwykły drut z nierdzewki, na którym robi się paciorki.
Możęsz coś takiego samemu zrobić. Pociąć drut na kawałki i tyle. Wymiary mogę ci podać.


A czy zwykły drut z nierdzewki nie nagrzeje się na całej długości parząc łapska? Proces tworzenia jednak trwa dłuższą chwilę. Czy taki drut zdąży oddać ciepło zanim się rozgrzeje na całej swojej długości?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 grudnia 2008, o 08:43 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Z tego co zawidziałem w necie, to potrzebny jest specjalny separator, który nakłada się na ów drucik z nierdzewki. On zapewne daje jakąś izolację cieplną i pozwala po zakończeniu całego procesu oddzielić utworzone "dziełko" od owego drutu, czyli poprostu je z niego zsunąć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO