Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 10:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 887 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2011, o 19:06 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wysłałem zdjęcia witraży oprawionych w ramki. Na tych witrażach są cienie na twarzach, lecz słabo widoczne na zdjęciach. Jeżeli mocniej się przyjżeć to można je zauważyć. Powód lampa błyskowa i słabej jakości aparat.

Po zrobieniu zdjęć zauważyłem, że przy podświetleniu ma istotną rzecz tylna ściana z jakiego koloru jest podkład.

Mocno widoczne jest to na witrażu J.Pawła II. Włosy, brwi, oraz szaty mają odcień niebieski. Są białe.
Dlaczego tak wyszło dałem karton koloru niebieskiego, z tą tylko myślą, ponieważ tło jest niebieskie przezierne myślałem, że nie zaszkodzi. Jednak wyszło inaczej. Na zdjęciu jest bardziej widoczne. W rzeczywistości ten błękit nie przebija tak jak na zdjęciu.

Dlatego opisuję te zjawiska, ponieważ jak by ktoś chciał również tak zrobić, niech zwraca uwagę na podkład jaki zastosuje. Bardzo duże znaczenie ma przezierność szkła.

Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2011, o 22:29 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Jeżeli ktoś rzadko bywał w Warszawie i jedzie z południa(od strony Janek), to nie radzę jechać do Legionowa przez środek miasta. Jak dobrze pójdzie to bita godzina z głowy.

Należy jechać obwodnicą. Jazda kilkuminutowa - jak nie będzie rozkopów.
Ulicą Grójecką dojechać do ul. Bitwy Warszawskie i skręcić w lewo zaraz za pomnikiem(podwójne nitki w lewo). Taki klockowy pomnik z datami bitew, dosyć duży. Stoi na środku między pasami, widoczny od strony kierowcy.
Następnie prosto przez b. duże rondo(też na wprost) i poprzez tunel, na Aleję Prymasa Tysiąclecia (E67) wjeżdżając na obwodnicę. Teraz gaz do dechy i pilnować E67.
Kierunek Gdańsk, Augustów. Obwodnica przechodzi w Aleję Armii Krajowej, później przed mostem w Grota-Roweckiego.
Zaraz po przejechaniu Wisły, trzymać się blisko prawej strony i pod napisem nad szosą na Augustów wjechać na nitkę wiszącą w powietrzu, która również w powietrzu skręca w lewo(w E61).
Tylko nie zamykać oczu.
Dalej już tylko prosto do Jabłonny, przed Jabłonną obwodnicą w prawo i dalej do Legionowa cały czas prosto. Kierunek na Augustów(E61).

W drodze powrotnej, przy wjeździe do W-wy, zaraz za wielkimi kominami Elektrociepłowni Żerań skręcić w prawo skos, pod górę na nasyp obwodnicy (obszar zadrzewiony). Dalej tak samo, jak na wstępie, tylko w odwrotnej kolejności ;) .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lipca 2011, o 10:34 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Andrzej a może jednak jako nasz przewodnik?? pojedziesz??

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2011, o 20:21 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Albercie, uchwyciłeś podobieństwo bardzo dobrze. Gratuluję.
Zastanawiam się dlaczego zrobiłeś zdjęcia z lampą i na tle niebieskiego kartonu?
Właściwy efekt uzyskasz gdy przedstawisz zdjęcie zrobione na tle okna (bez firan) i bez lampy błyskowej.
Być może nie masz za oknem właściwego gładkiego tła, bez zieleni i zabudowań. Tak jest w moim przypadku. Wynoszę swoje witraże do pracy, bo tam, na drugim piętrze mam za oknem tylko niebo.
Proponuję Ci podłożyć biały karton, albo zrób zdjęcie na tle jasnej ściany i podświetl ścianę za witrażem, a zdjęcie zrób nie używając lampy
błyskowej.
Ciekawa jestem takiego zdjęcia. Pokaż gdy je wykonasz.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2011, o 17:43 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jolu, tu masz całkowitą rację. Te witraże robiłem z myślą jako obrazy. Rzeczywiście przesadziłem trochę z tym kartonem, ale dlatego, że tło jest niebieskie -szkło, myślałem, jak dam niebieski karton to będzie lepiej ale wyszło trochę inaczej jak chciałem.
Wiem, że masz wspaniały aparat. U mnie natomiast jak za mała jaskrawości lampa włącza się sama. Lub ja nie wiem jak jego obsługiwać.

Dziś właśnie przysłano mi ledy będę chciał wkleić je do witrażu Jan Paweł w domu Ojca.
Jak dam radę zrobić zdjęcie to jeszcze dziś postaram się wrzucić na galerię.

Oprawiłem ten witraż w szeroką ramę drewnianą. Sama rama daje wspaniały efekt.

Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2011, o 18:56 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dziękuję Jolu za podpowiedź i uznanie.
Okazało się jednak, że nie znam swego aparatu. Mogę robić zdjęcia bez lampy. Teraz widoczne są cienie na twarzach.

Możliwe, że zanudzam ale sam doszedłem do takich efektów, przez pół roku prób.
Jest to bardzo prosty sposób.

Serdecznie pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2011, o 16:38 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dziś właśnie zmieniłem karton niebieski na biały. Efekt jest całkiem inny.
Jak zauważyłem przy szkłach przeziernych lub półprzeziernych należy stosować biały podkład. Oświetlenie ledami również powinno być z jasnego białego światła. Może być biel zimna. Jest bardziej jaskrawa niż biel ciepła.

Nie kasuję zdjęć tego samego witrażu. Właśnie widać wyraźną różnicę w podświetleniu jak również w zastosowaniu różnych podkładów.

Te witraże są robione na zasadzie obrazów, aby można je było powiesić na ścianie.

Serdecznie pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 17 grudnia 2011, o 01:09 
Offline

Dołączył(a): 25 marca 2009, o 02:00
Posty: 107
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Obawiam się, że będziesz musiał dorabiać szczeble w drabinie, bo niewiele ich zostało w dziedzinie witrażu, na których byś jeszcze nie stanął.
Podziwiam szczerze. pozdrawiam Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2011, o 17:26 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jendrek, tempo w jakim wrzucasz nowe prace do galerii, ich wielkość gabarytowa, twitraż, mozaika-witraż, teraz witraż tradycyjny. W szalonym tempie się rozwijasz. Jestem pod wrażeniem. Myślę, że i elementy typu: ręce, twarze to też Twoje dzieło. Wypalanie też nie jest Ci obce!! No, no trudno będzie Ci dorównać. Super.... dajesz nam wszystkim "KOPA" do działania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2011, o 00:32 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Dzięki Wam, czyli przyjaciołom easy-Art nieustannie się uczę i ćwiczę.
Maluję a właściwie uczę się malować a w głowie cały czas tysiące pytań.
Wiem, bo rozmawiam często z Wami, że mój zapał jest ledwie przeciętny.

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 887 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO