Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 20:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 887 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 89  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, o 12:00 
Offline

Dołączył(a): 29 listopada 2007, o 02:00
Posty: 6
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jola, Twoje prace są wspaniałe, pozdrowionka Gośka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, o 18:21 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wielkie dzięki za miłe słowa. To srasznie fajne słyszeć pochwały od tych, którzy wiedzą na czym polega sztuka witrażowania. Pomysłów mam bardzo dużo. Czasami sama się dziwię skąd się biorą :-). Żeby tylko czasu było więcej na poszalenie w hurtowniach kolorowego szkła. (no i więcej "kasy" :-) )
Czy zdarza się Wam zobaczyć jakieś piękne szkiełko i dostrzeć w nim nowy pomysł? Mnie się to zdarza, choć częściej jest odwrotnie, czyli najpierw pomysł a potem szkiełko.
Ramki dla moich obrazów robię z profili cynkowych brzegowych. Są konstrukcyjnie bardzo mocne, ale mają częściowe wypełnienie (mój mąż wycina je kątówką). Wtedy są głębsze i ukrywają nierówne brzegi, które czasem w moich obrazach się zdarzają. Kupuję je w Arts-hobby w Warszawie, Są 2 metrowej długości, no i droższe od blaszanych ( ok. 36 zł).
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, o 02:00 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Marlena, Twój witraż przestrzenny jest niesamowity; niby nic (!) , parę buteleczek wkomponowane, a a efekt jest bardzo, bardzo . tak myślałam, żeby coś poeksperymentować, jakieś właśnie przycięte butelki, kapsle, ale to nie jest takie proste.
a Twoje morskie zoo, rybka i konik, :; bardzo fajne połączenie pomysłu, z liniami łączącymi oba obrazy, witraże.
no to tyle kadzidełka, zasłużonego,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, o 09:18 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki thymir, jeżeli przyjedziesz na zjazd (no własnie, nie widzę Twojego wpisu w sondzie), to osobiście Ci opowiem w jakiej kolejności i jakimi sposobami zrobiłam. A przyznam, że draństwo duzo nerwów mnie kosztowało. I przywiozę Ci trzy przedwojenne buteleczki.
Pa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, o 09:25 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
A kiedy jest planowany zjazd i jak to sie odbywa? Czy mogę tu uzyskać jakieś informacje na ten temat?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, o 09:37 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Musisz śledzić odpowiedni wątek - tam chłopaki za chwilę zapodadzą nam co, gdzie jak i kiedy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, o 14:32 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wiesz co Marlenko, jestem farmaceutą i Twoje dzieło z butelkami kojarzy mi się bardzo z jakiąś farmaceutyczną ekspozycją. To jak szyld do apteki albo do muzeum z eksponatami: butle, naczynia, moździerze, kuwety, wagi itd. Skąd pomysł? Czy Twój marlenizm urodził się w Twojej głowie, czy skądś zaczerpnięłaś inspiracje?
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, o 15:18 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Czerpię pełnymi garściami z wszelkich możliwych źródeł i wykorzystuję przy własnych projektach. Tu wsadziłam link, skąd wziął mi się pomysł na buteleczki: http://www.easyart.fora.pl/pomysl-na,7/ ... h,106.html pierwsza strona, tak mniej więcej w połowie. Mam mieszane uczucia czytając o marlenizmie gdyż uczciwie wcześniej napisałam, że to, co zrobiłam było inspirowane cudzym pomysłem, choć oryginał nie podoba mi się no i te druty z kolcami, blee. Wiem po co są ale w inny sposób zabezpieczyłam buteleczki przed odklejeniem i wypadnięciem.
Serdecznie pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, o 18:08 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Obejrzałam, faktycznie pomysł fajny. Druty paskudne, kojarzą się ze smutkami sakralnymi (ciernie?).
Dostałam fajny obrazek od znajomej jako inspirację do tworzenia szklanego obrazu. Jest na nim dużo przestrzennych brył szklanych zachodzących na siebie. Kapitalny. Nie miałam pomysłu jak przedstawić go w witrażu, ale chyba Twoim sposobem dałoby się uzyskać oczekiwany efekt. Spróbuję go zeskanować i wrzucić link. Może komuś się jeszcze spodoba. :-)
Pozdrawiam.
Hasło marlenizm mnie pasuje. Wiem o czym mowa. Niech więc zostanie. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, o 18:59 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Już się uporałam. Obiecane obrazki.
http://jolka2x.fotosik.pl/albumy/441130.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 887 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 89  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO