Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2009, o 11:58 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:evil: Czekam kiedy pojawi się witraż w którym zamiast szkła pojawi się wszechobecny plastik :evil: . Jak to nastąpi to chyba się " pohlastam " moim Nikusiem :x :evil: :!: .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2009, o 16:39 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
A nie łaska halabardą ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2009, o 22:33 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jeśli chodzi o wylewane witraże żywica i ołowiem jakims tam to mamy specjaliste Przemka który zajmuje sie tym na codzień i ma cały sprzęt do tego. Nie przekreslajcie takich wytworów bo sa całkiem sympatyczne. chociażby to co trzymam nad głowa obok jest własnie robione taka metodą


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2009, o 00:07 
Offline

Dołączył(a): 29 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 60
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nie bądźcie tacy nieprzejednani, to co udostępnił Fagonio jest równie śliczne i faktycznie dużo lżejsze. Wspaniałe tam, gdzie zależy na lekkości i bezpieczeństwie (parawany, duże tafle). Żywice to nowe możliwości w każdej dziedzinie, więc dobrze, że ktoś wymyślił takie zastosowanie. Podobnie piękny jest "decoupage", którym zajmuje się wiele osób i wykonuje cudne ozdoby.
Pozdrawiam, Iwona


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2009, o 09:30 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
...Nie wiem, czy jak tak wszystko zastąpimy żywiczką, plasticzkiem,
gumeczką, zawiesimy na rzemyczku i okleimy tasiemką ołowianą
będzie takie oryginalne i naturalne...... Embarassed ;)
Może - ale to też sztuka i artyzm :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2009, o 11:02 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
żywica i plastiki też mnie nie biorą, ale chciałabym kiedyś pobawić się techniką w ołowiu.
a już muszę wypróbować obramowanie jakiegoś nieregularnego w kształcie witrażyka taśmą ołowianą. czy jest z tym jakiś problem, wymagana jest jakaś wyższa szkoła jazdy, czy może to nie takie trudne, jak mi się wydaje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2009, o 11:51 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kieeeedyś bawiłem się ołowiem i muszę stwierdzić, iż dla mnie jest to technika dużo łatwiejsza od folii i szybsza w wykonaniu. Są pewne prawidła, ale gdzie ich nie ma.
Najtrudniejsze jest chyba lutowanie połaczeń. Trzeba doiść do wprawy, aby nie przetopić ołowiu.
Ołów jest bardzej miękki od cyny, więc wykańczanie brzegów pudełek ceownikiem ołowianym nie za bardzo mi pasuje. Tym bardzej, iż jest to miejsce narażone na ciągłą kontakt z wieczkiem, rękoma użytkownika i ocieraniem się o precjoza przechowywane w nim. Nie wiem jaka jest trwałość patyny, przy miękkim podłożu. Mocowanie zawiasów też chyba stanowi poroblem...

Widzę to tak, jakby krawiec uszył garnitur z kaszmiru i wszył do niego papierową podszewkę ;)

Co do stabilności takiego wykończenia, to przy któtkich odcinkach nie ma problemu, ale przy dłuższych. Jest on tylko nasadzony na szkło. Taki ołowiany ceownik w witrażu, usztywnia się kredą i czymś tam jeszcze. A w przypadku pudełka trzymają go chyba tylko miejsca połaczeń.
Nie wymyślili jeszcze kleju do ołowiu, dlatego stosuje się kredę. A może już wymyślili....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2009, o 12:00 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Pamiętaj, że ołów bardzo brudzi, głownie ręce i ubranie użytkownika.
Mój kolega zrobił kiedyś parę wisiorków w ołowiu i podarował dziewczynom. Wiesz jakie miały bluzki i sweterki???

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2009, o 12:05 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wiem, ale chyba nikt nie będzie nosił szkatułek na szyi. Chociaż już widziałem gości z kranem na sznurku. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2009, o 12:05 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
No właśnie - nie powiem, żeby te brzegi nie zrobiły na mnie wrażenia, bo też mi się bardzo podobają, choć aż takim estetą nie jestem ... mogłoby być troszkę nierówności :-) no i ciężar tego wieczka.
Ale faktycznie nie pomyślałem o twardości ołowiu i trwałości patyny na nim. No cóż, w końcu to szkatułka na biżuterię dla kobiet, a nie skrzynka na narzędzia dla mężczyzn - a kobiety są delikatne i nie trzaskają .... wieczkami :D :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO