Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: kolczyki
PostNapisane: 28 grudnia 2009, o 20:29 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2009, o 02:00
Posty: 14
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jestem fanem easy-Art od września tego roku. Będąc na warsztatach I stopnia w październiku nabrałam przekonania, ze chcę spróbowac zabawy ze szkłem. Zrobiłam szkatułkę, wizytownik i kolczyki( nie są najlepiej wykonane, ale to moje pierwsze prace). Dumna z siebie włożyłam te drobiazgi pod choinkę. I.... kolczyki są za ciężkie.
Ponieważ nie zamierzam się poddawac proszę o pomoc. Szkła nie możemy zmienic to został lut i lutownica. Szukałam w internecie odpowiedzi na ten temat. Jest, ale jest lutowanie za pomocą gazu. A ja gazu boję się jak ognia. Jaki zastosowac lut? Może jest inny sposób na wykonanie kolczyków ze szkła witrażowego?

Pozdrawiam kolorowo :-):-):-) [/b]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 grudnia 2009, o 22:10 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Cóż, musisz zastosować szkło, taśmę miedzianą, cynę i drut.
Teoretycznie można szukać cieńszego szkła, ale jak się domyślam będzie to bardzo trudne. Można by podpytać fusing-owców, czy dałoby się wygrzać niewiekie kawałki szkła, tak aby sie rozpłynęły. Abstrakcja pewnie i do tego trzeba mieć dostęp do pieca.
Pozostaje zatem konstrukcja:
1. jak najmniejsze szczeliny między elementami,
2. jak najwęższa i najcieńsza taśma miedziana (wybór jest duży), by szerokość ścieżki lutowania wynosiła około 1 mm,
3. płaski lut,
4. wprowadzenie elementów ażurowych.

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2009, o 00:38 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Spróbuj kolczyki z samego szkła z dziurką bez lutu lub weź najcieńszą taśmę i tylko, tylko pocynuj bardzo cieniutką warstwą,
Widziałem też kolczyki szklane ( witrażowe) malowane - nawet nieźle wyszły - szkło 2 mm.
No i... na końcu... szkło wprowadza pewne ograniczenia - bo ciężkie, a więć zmniejsz znacznie rozmiary. Małe też jest piękne

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2009, o 09:46 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
wiew57
Prawda jest taka, że nie wszystkie pomysły są tak na prawdę nasze - w sensie projektu. Ja i myślę inni też korzystają z kopalni wiedzy, czyli internetu.Jest mnóstwo stron polskich i zagranicznych w których mozna znaleźć tego typu wyroby a już najlepiej podejrzeć wykonanie na jakichś targach.
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2009, o 09:46 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Moja przyjaciółka eksperymentuje z plastyczną masą FIMO. Do kupienia owa masa jest nie tylko na znanym portalu handlowym, i tam jest zakup pewny.
Całość wypieka się w piekarniku jak ciastka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2009, o 09:50 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Za ciężkie? To znaczy ile ważą? Można wprowadzać pewne ograniczenia jak radzą koledzy. Czy one są za ciężkie dla obdarowanej? Może ona po prostu grymasi? Może sie nie podobają? Obserwuję niektóre panie i widzę, że gotowe są dla efektu dodania sobie urody nosić nawet kowadła.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2009, o 09:55 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:twisted: O tak! Niejednej kowadło u szyi bardzo by się przydało; a potem plum i po kłopocie :twisted: .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2009, o 10:04 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
.... albo ołowiane buciki.... :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2009, o 14:42 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wiew57 - ja też spotykałem się z problemem ciężkości. Niektóre panie krzyczą, że za ciężkie, a niektóre nie i musisz się do tego przyzwyczaić :-) Najlepszym rozwiązaniem (szczególnie przy wykorzystaniu kaboszonów) jest użyć zapinek typu "klips". Wtedy ciężar rozkłada się na większej powierzchni i nie jest tak mocno zauważalny. Inna sprawa jeśli adresatka kolczyków z jakiegoś powodu nie nosi klipsów. Wtedy najlepiej zrobić świecznik. 8-)
Pozdrawiam serdecznie. :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2009, o 22:45 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2009, o 02:00
Posty: 14
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dziekuję za podpowiedzi :-):-):-) Dzisiaj zrobiłam mojej córce następne i są trochę lżejsze. A te, które wcześniej zrobiłam zostaną jako ozdobne zawieszki. Mam jeszcze jedno pytanie. Na tę chwilę zastosowałam do kolczyków lut 60/40. Gdybym zastosowała lut z większą ilością cyny, to czy bym miała kłopot z jego rozprowadzeniem moją lutownicą 80W StarTec? Wyczytałam, że cyna jest o wiele lżejsza od ołowiu. To trochą zmniejszyłoby ciężar kolczyków.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO