Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 18:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2009, o 22:44 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
manko_wlkp jeszcze jedno, do zrobienia witraża niezbędna jest cierpliwość. Czytaj na naszym forum wszystko, co Cię zainteresuje, ucz się, przegrzeb http://www.youtube.com tak, jak radzi Trebor, możesz jeszcze w wyszukiwarkę tuby oprócz stained glass wpisać how to. Sam zobaczysz, że to wszystko da się zrobić. Na początek kup sobie plasterki z opatrunkiem, później nie będziesz ich potrzebował.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2009, o 22:45 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
manko_wlkp przypominasz mi troche Treborka w młodości :lol: . Chociaaż go wtedy nie znałem ;).

To Forum stworzono po to, aby wymieniać informację i doświadczenia w wiadomym temacie. A Ty wchodzisz na egzamin maturalny - ledwo sięgając klamki - i pytasz się, gdzie masz usiąść :lol: .

Może jesteś geniuszem. Daj Ci Boże :shock: .

Ale jeżeli nie, wystarczy przejrzeć ineresujące Cię tematy i trzymać się sugestii naszych współbraci, oni mają więcej cierpliwości ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2009, o 01:07 
Offline

Dołączył(a): 21 lutego 2009, o 02:00
Posty: 4
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
mam nóż do cięcia szkła, cążki, taśmę, cynę, lutownicę. póki co piszę z komórki, ale jutro popatrze te filmiki. może to faktycznie takie trudne?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2009, o 15:10 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Witraż to piękne hobby, a może w przyszłości zawód, ale jak do wszystkiego trzeba podejść systematycznie. Pisałem o książce. Jest teraz w Merlin książka "Witraże" .

http://merlin.pl/witraze/browse/search/ ... &sort=rank

Bardzo pomocna i ułatwia życie. Myślę, ze warto zacząć od zakupu jej + informacje z naszego Forum a w krótkim czasie staniesz się zaawansowanym fachowcem.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2009, o 15:29 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Was wszystkich :-)
Pozwólcie, że doczepię się do tematu.
Otóż chodzi o zagospodarowanie lampeczki, a ściślej podstawy kupionej na pchlim targu.
To będzie moja pierwsza lampa i chciałbym się dobrze przygotować. Mam w związku z tym kilka pytań. Może wypunktuję:
1. Proporcje - jak wielki i w jakim kształcie najlepiej byłoby stworzyć?
2. Co powinienem dokupić? Mam tylko część przedstawioną na zdjęciach.
3. Gdzie powinienem to kupić? Sprawdzeni dostawcy (może być na priv)

Klosz chciałbym skomponować z kaboszonów więc owijania będzie jeszcze sporo, ale chyba warto :-)

Wymiary i wygląd podstawy najlepiej widoczne są na zdjęciach:
Wymiary:
http://pl.fotoalbum.eu/Mati77/a229964/00000001
Zdjęcie podstawy:
http://pl.fotoalbum.eu/Mati77/a229964/00000002


Z góry dziękuję za pomoc. :-)
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2009, o 18:39 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
To mi wygląda na świecznik, a nie podstawę do lampy. Czy ten odlew ma u góry otwór z gwintem na nypel M10x1. ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2009, o 22:28 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Chyba Olek ma rację, ale gdybyś chciał zrobić z tego lampę a to miała by być podstawa, to wymagałaby ( wg mnie) trochę przeróbek.
Klosz jaki by nie był - dla mnie musiałby być bardzo zdobny - nie mógłby zasłaniać samej podstawy. Trzeba by więc przymocować u samej góry pręt z harfą ( Marlenko - widzisz już wiem), na tyle wysoki by klosz lampy - patrz wyżej. Przy odrobinie zdolności manualnych łatwo to zrobić.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2009, o 23:33 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No więc tak:
Podstawa ma gwint i mam wrażenie, że już kiedyś była lampą, nie chce jednak nic powiedzieć, jaką sobie życzy czapeczkę.
Klosz będzie zdobny, a nad wykończeniem pomyślę, jak już się zarysuje. Będę improwizował, lub spytam Was.
Sedno sprawy leży jednak w proporcjach. Mam problem z dobraniem wymiarów - nie chcę zrobić karykatury :-) - szkoda byłoby ją zmarnować, bo mimo, że nie potrafię określić wieku, jest raczej stara. To (chyba) mosiężny odlew z marmurową podstawą.
Może ktoś wie, gdzie zaopatrzę się w niezbędne elementy i przede wszystkim formę?
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lutego 2009, o 00:12 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Podstawa jest szeroka i wygląda na ciężką czyli nie przewróci się pod ciężarem klosza. Czy wewnątrz jest kanał do przeprowadzenia kabla i osadzenia oprawki?
Pa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lutego 2009, o 08:59 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Zgadzam się w pełni z Treborem - lampa (świecznik)jest stylowa i ozdobna. Pasowałby do niej klosz np. z kamieni takich, jaka robił fagonio - wygladałaby bardziej bogato niż w kaboszonach. Co do wielkości i osadzenia klosza, to na pewno musisz dać go w miare wysoko - tak, aby nie przysłonił pół figury, jeśli masz gwint, to nie ma problemu.Myślę, że wysokość klosza mogłaby być ok.30-35 cm
a szerokość u podstawy ok. 30 cm. Zostaje kwestia kształtu. Na pewno ładnie wyglądałby też klosz panelowy przy tej podstawie :P
Jeśli chodzi o zakupienie części, czyli harfy, nypla, kapy to znajdziesz je tutaj:
http://www.artshobby.pl/katalog/index.htm
ale to nie jedyny sklep.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO