Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 16:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lutego 2009, o 16:47 
Offline

Dołączył(a): 21 lutego 2009, o 02:00
Posty: 4
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jak w temacie. prosze o wykaz potrzebnych materialow oraz instrukcje jak to zrobic.
bede bardzo wdzieczny!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2009, o 19:11 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jaki klosz? Może masz jakiś pomysł lub szkice, to opisz lub pokaż. Klosz kopułowy czy panelowy? Panelowy łatwiej zrobić. Z materiałów na pewno potrzebujesz szkło ok. 3mm, taśmę miedzianą, wodę lutowniczą i cynę LC60. Może też jakąś patynę: czarną, miedzianą lub antyoksydant, zależy od tego jaki kolor lutów chcesz otrzymać. Jeżeli masz podstawę lampy, to jeszcze potrzebujesz harfę, kapę i szyszkę. Napisz nam coś o sobie o tu: http://www.easyart.fora.pl/pytania-do,8 ... ia,52.html bo nie wiem, jak mam pisać. W poście pytasz o materiały, więc przypuszczam, że narzędzia masz. Jeżeli nie bardzo wiesz, co napisałam, poczytaj Techniki i narzędzia witrażowe, a jeżel chcesz lampę kopułową to może zacznij od: http://www.easyart.fora.pl/pomysl-na,7/ ... mpy,5.html
I pamiętaj, że jak to Michu mówi "nie ma głupich pytań".
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2009, o 20:09 
Offline

Dołączył(a): 21 lutego 2009, o 02:00
Posty: 4
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jestem początkujący, ale ogólnie zrozumiałem. możesz coś wiecęj na temat samego łączenia kawałków szkła napisać? jak najrościej, ale ze szczegółami :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2009, o 20:34 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Witaj
COś mi się widzi, że jesteś początkującym "kierowcą" a chcesz wsiąść do samochodu wyścigowego.
Może lepiej zacząć od prostszych rzeczy i stopniowo zwiększać trudności.
A może na kurs do micha na przełomie lutego i marca.
Nie jest to złośliwa odpowiedź, ale najpierw powinieneś popraktykować na prostszych projektach.
Zadajesz takie pytania, z których wynika, że przygodę ze szkłem dopiero zaczynasz.

Może faktycznie napisz do Micha na temat kursu.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2009, o 20:55 
Offline

Dołączył(a): 21 lutego 2009, o 02:00
Posty: 4
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ale po co tracić czas? zależy mi tylko na tym, żeby połączyć kilka kawałków szkła. po prostu niech ktoś napisze dokładnie jak się to robi, a dalej sobie poradzę


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2009, o 21:14 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jasne. Po prostu:
1. wytnij szkło,
2. oszlifuj,
3. owiń taśmą miedzianą.
4. ułóż na formie.
5. zlutul.
6. spatynuj,
7. umyj
... i gotowe.
Powodzenia
życzy
fagonio. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2009, o 21:36 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Słuchaj Olka on ma rację. Przecież to prosta instrukcja.
Wsłuchuj się w głosy bardziej doświadczonych.
A może kup jakąś książkę o budowie witraży lub poszukaj w internecie.
Zobacz ilu bardziej doświadczonych kolegów się do tego przymierza i mieli problemy.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2009, o 21:39 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
wrzuć hasło stained glass lamp w youtube.com i poprzeglądaj filmy. Zobaczysz jakie to łatwe :-)

np to:
http://www.youtube.com/watch?v=T6I-vq8F ... AE&index=4

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2009, o 22:01 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
manko_wlkp
Też tak chciałem zacząć rok temu:
Podobały mi się od zawsze lampy witrażowe i nigdy nie wiedziałem, czemu są takie drogie? Pani w sklepie powiedziała mi jak są wykonywane i ile z nimi roboty.... złapałem się za głowę i zrozumiałem :P Zacząłem szukać książek, czytać, aż trafiłem do forum easy-Art i lektury już mi nie potrzebne :lol:
Wiem, że lepszej nie znajdę :D
Tobie radzę przeczytać jak najwięcej na ten temat, ale myślę, że jeśli zaczynasz "zabawę" to chyba zbyt wysoko mierzysz chcąc zacząć od lampy Tiffany. Ale skoro twierdzisz, że sobie poradzisz, to myślę, że po przeczytaniu tematów związanych z : projektowaniem, cięciem, szlifowaniem, owijaniem taśmą, odtłuszczaniem, lutowaniem, patynowaniem .... nie będziesz miał problemów, czego oczywiście Ci życzę :P
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2009, o 22:29 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
manko_wlkp, zrobienie lampy, to wyższa szkoła jazdy. Dlatego proponuję Ci zrobienie panelowej. Jak dotąd zrobiłam jedną, właśnie panelową. Stoi na moim biurku i od ponad pół roku się nie rozleciała z czego jestem bardzo dumna. A rozwijając wypowiedź fagonio, aby połączyć dwa kawałki szkła należy: zgodnie z projektem (napisz albo pokaż co chciałbyś zrobić) wyciąć szkło, oszlifować brzegi aby poszczególne elementy pasowały do siebie, umyć, wysuszyć i krawędzie owinąć taśmą z cienkiej blaszki miedzianej z klejem. Docisnąć taśmę aby dokładnie przylegała do szkła. Taśma przylepiona do krawędzi szkła powinna mieć kształt kanciastego ceownika. Po owinięciu wszystkich części układasz je na szablonie i lutujesz. To nie taśma trzyma witraż, ona tylko umożliwia połączenie cyną. Cyna powinna utworzyć dwuteownik pomiędzy kawałkami szkła. Lutujesz z obu stron. Aby cyna przywarła do taśmy musisz zastosować topnik, ja stosuję wodę lutowniczą. Przed lutowaniem smarujesz taśmę topnikiem i lutujesz. To na prawdę nie jest trudne.
Ten link, który dał Trebor jest do lampy kopułowej, zobacz u SuperBabci lampy panelowe, tylko jedna (2:48min) jest kopułowa. Pozostałe są panelowe, czyli z łączonych płaskich paneli http://www.youtube.com/watch?v=FFJlyxHWiqc
Jeżeli uważasz, że dalej sobie poradzisz to powiedz czy zarysowywałeś i łamałeś szkło? Jakie masz narzędzia, bez narzędzi nic nie zrobisz. Po prostu będzie nam łatwiej coś Ci doradzić.
Pozdrawiam Cię i życzę cuuudnej lampy


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO