Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lutego 2009, o 08:59 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Zgadzam się w pełni z Treborem - lampa (świecznik)jest stylowa i ozdobna. Pasowałby do niej klosz np. z kamieni takich, jaka robił fagonio - wygladałaby bardziej bogato niż w kaboszonach. Co do wielkości i osadzenia klosza, to na pewno musisz dać go w miare wysoko - tak, aby nie przysłonił pół figury, jeśli masz gwint, to nie ma problemu.Myślę, że wysokość klosza mogłaby być ok.30-35 cm
a szerokość u podstawy ok. 30 cm. Zostaje kwestia kształtu. Na pewno ładnie wyglądałby też klosz panelowy przy tej podstawie :P
Jeśli chodzi o zakupienie części, czyli harfy, nypla, kapy to znajdziesz je tutaj:
http://www.artshobby.pl/katalog/index.htm
ale to nie jedyny sklep.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lutego 2009, o 10:34 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Witaj, jak piszesz, podstawka jest już przystosowana do lampy, trzebaby tylko ten pręt o którym wyżej pisałem.
Może ci pomoże jak zobaczysz jakie są klosze do lamp. Możesz je skopiowac i podstawić do podstawy to ci proporcje same wyjdą;

http://www.china-tiffany.com/table-and-dest-lamp.htm

http://www.tiffany-lamp-lighting.org/ti ... r-lamp.htm

tu znajdziesz setki kloszy tylko przeszukaj .

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lutego 2009, o 11:17 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mati piszesz, że podstawa ma gwint. A czy jest gwint u góry? To jest istotne do zamocowania harfy. Może także być otwór przez całą długość podstawy. To byłoby jeszcze lepiej. Wtedy dajemy rurkę fi 10mm nagwintowaną na końcach M10x1. I jeszcze jedno. Jeśli ten odlew ma wysokość 50 cm i uda sie dokręcić harfę (konieczne) dużą (17 cm) lub małą (14 cm) to całość będzie miała wysokość 67 cm lub 64 cm. Klosz pasujący do takiej podstawy to 50 cm średnicy. Forma z żywicy w Pruszkowie to około 500 -600 zł. Nie wiem jak teraz po zmianie kursu złotego. Podejrzewam, że może być więcej. Kupno formy do jednej lampy? Raczej nieopłacalne. Chyba, że masz zamiar robić więcej lamp. Proponuje zrobić lampę panelową. Ale zanim ją zaczniesz robić to zrób model z tektury. Sklej i przymierz do podstawy. Zobaczysz wtedy czy wielkość będzie dobra. Może to być lampa składająca się z czterech, sześciu, ośmiu lub więcej paneli. Tylko przy składaniu takiej lampy trzeba się zaopatrzyć w formę z twardej tektury. Im więcej paneli tym większe problemy i wtedy taka forma ułatwia równe składanie lampy. Szkoda by było napracować się i zepsuć wszystko przez nierówne złożenie paneli.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2009, o 14:01 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzieki wielkie. wszystkie informacje sa dla mnie bardzo cenne.
500-600zl to rzeczywiscie niebagatelna kwota i bede musial powaznie zastanowic sie nad tym zakupem. Moze uda sie wymyslic jakis nieco tanszy sposob na zrealizowanie :-) Pomysle nad tym.
Jeszcze raz dzieki. Jestescie bezcenni. :-)

P.S. Wybaczcie brak polskiej czcionki, ale pisze z telefonu.

Pozzdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2009, o 22:09 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
MAti, tylko się nie zniechęcaj, rób inne rzeczy, panele, obrazki, krzyżyki i tp...
Zobaczysz jaka to frajda jak coś ukończysz i efekt jet taki jak zamierzyłeś , albo jeszcze lepszy.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2009, o 01:00 
Offline

Dołączył(a): 11 stycznia 2009, o 02:00
Posty: 49
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
no i tu sie zgodze z treborem.wielki banan na twarzy bo sam sie nie spodziewasz jakie to ładne nim skończysz.żaden rysunek nie odda widoku gotowca.czy to marchewka czy twarz znanej osoby.tnij i krzesaj szkiełka.pozdrox


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2009, o 13:32 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:-)
Nie ma opcji na zniechęcenie. Jestem wkręcony na amen w kolorowanie świata:). Tworzę cały czas i za każdym razem cieszę się jak dziecko po skończonej pracy.
Mam już na koncie niewielką stertkę świeczników, kilka wizytowników (Fagonio - szacuneczek :-) ), kilka obrazków, wisiorki przeróżne, oraz największe hmmm dzieło, które ma 140x70cm i jest wstawione w okno mojej nauczycielki :-)
Cały czas walczę z tepsą, ale jak się sprawa rozwiąże to oddam te moje wypociny Waszej ocenie.
Pozdrawiam.

Jeszcze jedna sprawa.
Piszecie o specjalnym wosku do przytrzymywania elementów na formie. Nie mogę nigdzie go znaleźć. Czy można go kupić, czy trzeba go samemu zrobić? Jak?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO