Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 18:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 listopada 2007, o 15:38 
Offline

Dołączył(a): 15 września 2007, o 02:00
Posty: 60
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witajcie!

Fajnie, że został poruszony ten temat, bo właśnie sam stoję przed tym problemem!!!
Mimo że mam wtyki w paru firmach produkujących szyby zespolone pojawił się problem
Jaki?
Nikt nie chce brać odpowiedzialności za zespolenie, dlaczego??
Bo szyba zwykła zespolona o wymiarach, jakie mi są potrzebne kosztuje 200-250 zł mam na myśli oczywiście koło i tu jest dopłata za kształt.
A wartość szyby z Moim witrażem 2000zł
Więc problem się sam tłumaczy, dlaczego zbytnio nikt nie chce zespalać takich szyb.


Ale i na to jest lekarstwo skoro szefowie takich firm nie chcą albo proponują zbyt wysokie ceny a w Moim przypadku tak się stało trzeba dotrzeć do źródła, czyli do pracowników a raczej fachowców, którzy się tym zajmują (nie zawsze szef to fachowiec)
Ile mnie to będzie kosztowało u fachowca 0,7 FINLADIA jarzębinowa
A u szefa? Szkoda gadać za durze ryzyko i mały zysk z pracy!!

Podsumowując Moją wypowiedz łatwo powiedzieć, gdy ma się znajomości a gdy ich brak to płacić trzeba słono i ryzyko jest zbyt durze no i klienta cena końcowa może zabić!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 listopada 2007, o 15:52 
Offline

Dołączył(a): 15 września 2007, o 02:00
Posty: 60
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Gienek dzięki za zlecenie !!

Jak tylko jest ktoś chętny to nie ma sprawy tematy trudne robię od ręki a nie możliwe na wczoraj!! ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 15 grudnia 2007, o 23:17 
Offline

Dołączył(a): 11 września 2007, o 02:00
Posty: 10
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Was serdecznie!!!
Była bym bardzo wdzięczna jeżeli ktoś udzielił by mi porady jak można umocować witraż między dwoma szybami zespolonymi, np w oknie plastikowym lub dachowym. Z góry wielkie dzieki!!! :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, o 09:05 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
hmyyy... Powiem że w już istniejące okno wmontowac się niczego nie da.
Są zakłady szklarskie które robią cos takiego czyli zespalaja witraże.
W naszej okolicy jest taki zakład w Kórniku.
Jeśli chcesz wstawiać witraż w szybę zespoloną pamiętaj o używaniu odpowiednich materiałów, szczegulnie topników


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, o 10:08 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:( Oczywiście, że w oknach plastikowych, umieszczenie witraża będzie raczej nie wskazane :? Może jednak, jeśli komuś bardzo zależy na witrażu w takim oknie, skorzysta z systemu Regalead . Jest tam też pewna nowość - super taśma. Może to będzie jakaś podpowiedź :idea: Możesz napisać też do Wojtka (neoss6), on ma dobre informacje o pseudo witrażu wyklejanym. Jego dane znajdziesz w "Użytkownicy".




Post został edytowany, zmieniłem jego treść bez zmiany jego sensu
MICHU


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, o 11:00 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Brogre, to nie jest pseudo witraż, to witraż wykonany metodą angielską. Sorki za tę uwagę, ale Wojtek, jak powiedział, robi to, na co jest popyt.
Marlena


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, o 11:03 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
brogre napisał(a):
:( Oczywiście, że w oknach plastikowych, umieszczenie witraża będzie raczej nie wskazane :? Może jednak, jeśli komuś bardzo zależy na witrażu w takim oknie, skorzysta z systemu Regalead . Jest tam też pewna nowość - super taśma. Może to będzie jakaś podpowiedź :idea: Możesz napisać też do Wojtka (neoss6), on ma dobre informacje o pseudo witrażu wyklejanym. Jego dane znajdziesz w "Użytkownicy".





Dlaczego sądzisz że nie wskazana????
Jest to bardzo dobry pomysł tylko że niestety trzeba zespalać szyby po wykonaniu witrażu

[/quote]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, o 22:00 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
raga0
Po pewnym przemyśleniu tej opcji przez właściwego człowieka od szyb zespolonych umiejący myśleć konstruktywnie jest to jakieś wyzwanie, ale do zrealizowania. Podzwoń po zakładach od produkcji okien, lub od produkcji samych szyb zespolonych w twojej okolicy lub trochę dalej z braku bliższych i pogadaj. Może znajdzie sie firma która to zrobi za rozsądną cenę. Ja osobiście twierdzę że się da! Tylko czy inni o tym wiedzą tzn o tradycyjnym witrażu. Najpopularniejsze są te metody"angielskiej" jak już Marlena i brogre wspomnieli. Może Wojtek coś dopowiedziałby? albo przyjął zlecenie? ;)
Wojtek! masz fuchę! :lol:
Pozdro.
Gienek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, o 23:48 
Offline

Dołączył(a): 11 września 2007, o 02:00
Posty: 10
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki wielkie za odpowiedzi Wasze :-) Wiem na pewno, że traducyjny witraż można wstawić między szyby, ponieważ kiedyś widziałam na własne oczy. Ale niestety dalej nie wiem jak. Macie rację, może trzeba podzwonić tu i ówdzie:-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: szyby zespolone
PostNapisane: 17 grudnia 2007, o 01:02 
Offline

Dołączył(a): 4 września 2007, o 02:00
Posty: 119
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
hej raga0!

Nie ma nic prostszego niż zespolenie witrażu(a).

zazwyczaj ramka dystansowa pomiędzy szybami ma 16mm. czyli od zewnątrz 4mm, 12-16mm ramka i 3mm wewnątrz szyba bezbarwna. czyli w najlepszym przypadku mamy ponad 2 cm do dyspozycji.

"Regal" jest najprostszym rozwiązaniem, natomiast "tiffany'ego" się też da bez problemu umieścić w szyby zespolone. zasada jest prosta.

Tak ja Michu wspomniał stosuj tylko topniki wodne (szybciej odparowywują). jeśli nie użyłaś zbyt wysublimowanego szkła np. Lagunyi otoczyłaś to ramką, nie będzie problemu.

odparowany (wysuszony) witraż zostanie opatrzony dwoma ramkami po około 8mm i normalnie dwoma szybami od wewnątrz i od zewnątrz.

reszta zostaje zalana zazwyczaj bosti"k"iem i masz szybę zepoloną.

nie jest to trudna sprawa dla szklarza, który zespala szyby.

Warunek: idealnie zwymiarowane i dokładnie docięte dzieło z zastosowaniem (przynajmniej) przy krawędziach szkła prostego (czyli lane i walcowane zazwyczaj odpada), bo szklarze....... nie dadzą sobie rady ze szczelnością..........

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO