Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 10:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lipca 2008, o 16:17 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
No witam. Już jest pięknie. niedługo będzie nowy dział.
Mamy kilka tygodni na rozkręcenie go.
Proponuję byśmy już przymierzali się do jego otwarcia. Może ktoś zaproponuje poddziały. Ja proponuję:
1. ogólny fusing, firing slumping _ jak go zwał tak go zwał - infrormacje i praktyczne rady
2. Materiały ( jakie gdzie zdobyć, róznego rodzaju pomysły)
3. Formy ( gdzie kupić, jak zrobić z czego i tp)
4. LIteratura i nasze tłumaczenia
5. projekty, pomysły jak zrobić itp
6. Pomoc dobrosąsiedzka
7. witraż fusing, inne - wzajemne powiazania
Myślę, że dział będą redagowali wszyscy, wię wszelkie uwagi mile widziane, jako, że ten dział ma tętnić życiem

MoznPowinniśmy już gromadzić materiał. Na chwilę obecną mogę użycić miejsca na swoim serwerze, by po ruszeniu od razu przenieść cały materiał na Forum
:mrgreen:

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2008, o 23:58 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Moja propozycja jest podobna do Trebora. Proponowałbym dodać co nieco, jak nizej.

Fusing (katalog wejściowy) i podkatalogi:
- piece - instrukcje obsługi, użytkowanie(ważne dla rozpoczynających)
- farby i materiały zdobnicze
- narzędzia i urządzenia pomocnicze(dla zarejestrowanych)
- formy do gięcia
- literatura i nasze tłumaczenia (dla zarejestrowanych)
Pomysł na - (dla zarejestrowanych)
Wzory i pokazy(dla zarejestrowanych)
Witraż - fusing, inne - wzajemne powiazania (dla zarejestrowanych)

Pomoc dobrosąsiedzka występuję w każdym podrozdziale :lol:

Uważam, iż niektóre wiadomości na aktualnym forum są na wyciągnięcie ręki dla każdgo. Korzystają z nich osoby, które nawet nie podają skąd pochodzą. Wiem, że czytają je osoby będące profesjonalistami, ale nie włączają się do dyskusji, czyli "doją krowę przez monitor" nic w zamian nie oferując. Forum jest dużym skupiskiem pomysłów, nowinek i rozwiązań, których nigdzie indziej nie ma.

Dlatego proponuję, aby osoba zarejestrowana podawała wszystkie dane, inaczej rejestracja byłaby niemożliwa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, o 16:47 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jak najbardziej wspieram wasza inicjatywę
Jeżeli bedziecie chcieli załozyc taki dział i go poprowadzic pomoge od strony technicznej zastrzegając niektóre wątki tylko dla zarejestrowanych.
Możemy również załozyc grupe uzytkowników która będzie miała dostęp do wybranych przez Was pomysłów. do takiej grupy bądą mogli trafić tylko zweryfikowanie uzytkownicy forum. (np. pomysły, wzory, itp, po to by nie wyciekły gdzies na zewnątrz wasze pomysły i innowacyjne niekiedy rozwiązania.) Czekam na info i zabieram się do dzieła. tel kontaktowy 608 740 318


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, o 17:43 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
No i dyskusja się rozwija. A o to przecież chodziło. Podział działu Fusingu to rzecz wtórna, na pewno się nie pobijemy, a jak czegoś braknie to się doda i już.
Zastanawia mnie to ograniczenie dla zarejestrowanych.
Ja jestem zwolennikiem całkowitej otwartości. Wielu z nas pomimo zarejestrowania, będzie tylko czytała nic w zamian nie dająć. Tego się nie da uniknąć. Ważne jest by na FORUM panowała koleżeńska atmosfera i wzajemna pomoc. To się liczy.
Przecież każdy może zarejestrować się podając zmyślone dane. Nie wszyscy posiadają swoje strony. Problem, więc, do przemyślenia

Sprawa projektów i pomysłów. Jest prawo autorskie, a kradzieżą zajmują się organa ścigania.
Kiedyś miałem podobną historię: Jeden z Warsztatów nie chciał wystawiać w internecie swych prac, bo podpatrzą, a gablotę z wyrobami umieścił na ruchliwej ulicy.
Myślę, że jak ktoś będzie chciał coś podejrzeć przerobić, to autorowi nie ubędzie, a być może będzie (autor) miał satysfakcję, że z dobrego dzieła ściągają a nie z kiczu.
MIchu dzięki za chęći, będą potrzebne, bo wielu z nas nie potrafiłoby czegoś takiego uruchomić.
Można już się przygotowywać, bo w sierpniu całe Forum ma przejść na inny serwer, więc wtedy za jednym zamachem zrobimy nasz dział.
Marzy mi się, by oprócz Forum było miejsce na artykuły, zdjęcia , itp.
Coś takiego trzeba będzie zrobić, jeśli nie na Forum to podlinkować na innym serwerze, no i będzie ktoś potrzebny, kto zajmie się tym od strony fachowej. Możę Ty Michu??

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, o 21:21 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Każdy ma trochę inne zdanie. To dobrze, coś z tego zacieru nakapie ;) .

Trebor, masz rację odnośnie organów ścigania, jeżeli chodzi o ściganie kradzieży intelektualnej. Niemniej jednak kto z nas i przyszłych użytkowników ma czas szarpać się po sądach, skoro można na samym początku wszystko właściwie ustawić i zdysyplinować.
Jestem za otwartością dla wszystkich, ale w zakresie ogólnym, rozwiązania szczegółowe, tłumaczenia, wzory, unowocześnianie i tworzenie narzędzi, są to przedsięwzięcia i przygotowania zabierające niektórym dziesiątki godzin, a czasem i lata pracy. To należy jakoś wycenić, jak nie w pieniądzu, to w uznaniu i docenieniu na forum, a nie na cudzym straganie :lol: .
Jeżeli ktoś jest zainteresowany fusingiem i wiąże z nim swoją przyszłość czy hobby, to co stoi za tym, aby się zarejestrować, nie za bardzo rozumiem?
Na www.fora.pl żadne forum nie pozwala wejść głębiej, bez rejestracji, a niektóre wogóle nie są bez niej dostępne.
Piszesz, cytat -"Przecież każdy może zarejestrować się podając zmyślone dane". Oczywiście, ale jakby przy rejestracji musiał przedzwonić do moderatora i "wyspowiadać się z prawdomówności" :lol: , pozostawiając - na wszelki wypadek - numer telefonu :shock: . To by go napewno dyscyplinowało.

Teraz na temat układu tego forum.
To ma być forum uczestników zaangażowanych i zainteresowanych fusingiem, więc powinno być merytoryczne i konkretne, a nie forum, wrażeniowo-uznaniowo-przeczuciowe.
Już gdzieś o tym pisałem.
Jestem zwolennikem takiego układu, aby tematy oczywiste i merytorycznie sprawdzone ułożone były w formie podręcznika, do których dopiski robiłby moderator na podstawie danych, które spływałyby do niego z forum. A dyskusja miałaby oddzielną zakładkę.
Wyszukiwanie jakiejś informacji w standartowym układzie forum, to topienie czasu i wyczytywanie - nic nie wnoszacych - informacji.
Jeżeli ktoś zajmuje się tematem i uleciała mu z głowy jakaś informacja, nie musi się męczyć, szybko znajdzie właściwą.

Trebor, proponując całkowitą otwartość, godzisz się na całkowitą demokrację, a co ona oznacza, wystarczy wejść na onet.pl i poczytać dyskusję pod poszczególnymi tematami.
Jeżeli nie ma porządnego sita to hołota rozkwita :twisted: . Tam jest sitko utkane politycznymi rączkami właścicieli onetu ;) .

To na tyle. Może wypowiedzą się inni zwolennicy tego forum :P .
Może jestem w błądzącym błędzie? :roll: .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, o 09:08 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Skłaniam sie do propozycji Kenta. Proponuję dostęp do forum dla zarejestrowanych. Unikniemy w ten sposób wchodzenia całkiem przypadkowych osób. A jak wiemy, bo mieliśmy takie przypadki, że wchodzą też różni, w celach reklamowych, zarobkowych, itp.
Małe utrudnienie, a jak wiadomo "dla chcącego..."


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, o 09:42 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
fagonio napisał(a):
Skłaniam sie do propozycji Kenta. Proponuję dostęp do forum dla zarejestrowanych. Unikniemy w ten sposób wchodzenia całkiem przypadkowych osób. A jak wiemy, bo mieliśmy takie przypadki, że wchodzą też różni, w celach reklamowych, zarobkowych, itp.
Małe utrudnienie, a jak wiadomo "dla chcącego..."


Witajcie
No właśnie...
Pomijając sprawy merytoryczne samego Forum – do tych wrócę później to...
Jak by wyglądało samo Forum. Bo jak sama nazwa wskazuje jest to miejsce, gdzie wypowiadać mogą się wszyscy ( powiedzmy, że tylko zarejestrowani), a więc będzie sporo opinii, wrażeń itp. Bo takie ma być właśnie FORUM, bez większych ograniczeń w dostępnie, choćby po to by to miejsce tętniło życiem , a nie kisić się w „towarzystwie wzajemnej adoracji”.
Wszak chyba zależy nam na propagowaniu naszych zainteresowań. Ja sam zainteresowałem się fusingiem – tylko dlatego, że wpadłem na podobne strony i poczytałem sobie.
Obecnie należę do kilku Forum i to o wiele większych, gdzie ograniczeń nie ma prawie żadnych, za wyjątkiem regulaminu, którego się przestrzega, a jak nie to ... Fiuuu, moderator zamyka wątek i tyle. Zajrzyj np. na ( www.klubkm.pl/forum)

Inna sprawą jest czy Forum nam wystarczy? Na Forum toczą się dyskusje, często jałowe i zajmują dużo miejsca. Wyszukać na nim interesującą informację jest trudno i pochłania sporo czasu. Stąd widziałbym obok Forum witrynę, na której byłyby już ścisłe informacje, często, streszczone, uformowane, ale przeniesione właśnie z Forum. I ta część mogłaby być zamknięta ( no częściowo), bo...
Teraz odnośnie samej strony merytorycznej. PODRĘCZNIK – to i owszem, sam to sugerowałem , ale...
Kto by miał to pilnować i sprawdzać i kwalifikować, czy wiadomości są prawdziwe?.
Pisałem już gdzieś, że, w różnych publikacjach, ten sam problem jest inaczej przedstawiany, a co więcej każdy z nich ( przedstawiających) ma rację.
Czyli widziałbyś jakąś „RADĘ PROGRAMOWĄ” ?.
Może z czasem jakby nasze strony stały się w pełni profesjonalne, to wtedy, fakt – można by ograniczyć dostęp wszystkim.
Można by zrobić tak, że niektóre tematy, na żądanie autora (autorów) utajnić, a więc ograniczyć dostęp, ale to już na „stronce” a nie na Forum.
Jak połączyć „stronkę – podręcznik” z Forum , to już sprawa fachowców, czyli (hahahahaaa) Michu i Kenta (ale Was wrobiłem), tyle, że nie złośliwie, tylko z sympatii i wiary w Wasze umiejętności.
Sam bardzo chętnie pomogę w tym czym będę umiał, a najlepiej się znam na fotografii i akwarystyce.
No troszkę zagmatwałem wypowiedź, ale to po to by wyjaśnić moje poglądy.
Reasumując: Forum - dla wszystkich,
Część FACHOWA – jakby ją nie nazwać- w większości dla wszystkich – część TYLKO dla wtajemniczonych.
Jak dostać się do grona wtajemniczonych to już sprawa przyszłości.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2008, o 00:33 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam
Ewentualne zastrzeżone tematy może upchamy na stronie easy-art w formie plików Adobe Readera, czyli pdf'ów, oczywiście, - jak Michu z Dawidem - się zgodzą, uruchamiane jakimś klawiczem na stronie głównej, na hasło, które udostępniał będzie (po pełnej rejestracji i telefonie) moderator np. MICHU. Strona główna zyska na frekfencji.
Ja będe zbierał materiały i tworzył te pdf'y, które sukcesywnie będę uaktualniał i dopisywał nowe zagadnienia. Bedą to takie nasze tematyczne książki z podanym autorem pomysłu czy praktycznego dokonania.
Bardzo podoba mi się rozwiązanie strony za oceanem http://www.asgla.com/FAQNews/construction.html
, na który moderator poukładał tematycznie zagadnienia dotyczące kloszardowania. Tu można w każdej chwili znaleźć szukaną kwestię.

Trebor, podajesz stronę forum tematycznego o fotografi. Przecież każde dziecko u nas ma aparat w telefonie, nie wspomnę o aparatach cyfrowych prawie w każdym domu. Każdy Polak jest wyśmienitym fotografikiem, lekarzem, politykiem i ekonomistą. To są tematy o których mówi się powszechnie, i nie możesz ich prównywać do tematu fusingu, który jest elitarnym i rzadkim, jak eksplozja komety na ziemi.
Sprawdzanie, czy w tych książkach wiadomości są prawdziwe, każdy autor bierze na siebie. Chyba nie bądziemy tworzyć Urzędu Kontroli Publikacji. Takowy już był i odszedł w niesławie.
Możemy też osobie zainteresowanej udostepniać te pdf'y odpłatnie, jeżeli prześle do Micha ksero dowodu wpłaty na jakiś Dom Dziecka lub Samotnej Matki, np.20zł za sztukę. W ten sposób będzie wilk syty i owca prawie cała.
Mamy trochę czasu, więc może jeszcze coś wymyślimy.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2008, o 09:30 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Śledzę dyskusję, choć temat fusingu bezpośrednio mnie nie dotyczy. Uważam, że macie rację z ograniczeniem dostępu do materiałów i zgadzam się z Kentem w kwestii odpłatności za korzystanie z nich. Dlaczego jednak odpłatność ma wpływać na konta SUP itp.? To nie będą znaczące kwoty ale powinny rekompensować choć w minimalnym stopniu nakłady ponoszone przez easyArt.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2008, o 09:43 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
widzę że dyskusja wrze.
Forum daje wiele możliwości. Np. każdy nawet nie zarejestrowany może czytać wypowiedzi w dziale "pogaduchy” do poduchy" czy tam jeszcze pod inną nazwą ale bez rejestracji nie może się wypowiadać .
inna możliwość to taka że każdy "z ulicy" może wejść i nabałaganić jak to jest na wspomnianym wyżej onecie.
kolejna możliwość jest taka że tylko zarejestrowany użytkownik może czytać i odpowiadać w tematach.
jeszcze inna opcja to stworzenie grupy zamkniętej do której dostać się będzie można tylko po dokładnej i osobistej (np telefonicznej) weryfikacji
Połączenie tych wszystkich opcji jest jak najbardziej możliwe.

czyli: czytać tematy związane z dyskusją czy też np gdzie i co kupić czy jeszcze tam inne informacje ogólno dostępne w innych mediach mogą wszyscy ale wypowiadać się mogą tylko zarejestrowani.
tłumaczenia pomysły usprawnienia np tylko zweryfikowani użytkownicy dopisani do grupy przez moderatora. pozostałe tematy wypowiadać i czytać mogą wszyscy zarejestrowani użytkownicy.

Oczywiście jeśli chodzi o taki podział to tylko obrazowe przedstawienie możliwości forum. Ustawię wam je tak jak będziecie sobie tylko chcieli. Podejmiemy decyzję który z forumowiczów zostanie koordynatorem działu i otrzyma część uprawnień junior moderatora, a moderowanie całości forum oraz zastrzeganie nazw czy też dostępów zostanie w naszych rękach po to by nie było tutaj jakiejś podjazdowej wojny.

Nowe forum będzie miało wiele udogodnień których to nie posiada. Między innymi wspomnę o galerii której tak bardzo nam tutaj brakuje. Każdy z was będzie miał własną galerię a dodatkowo będzie też ogólna galeria. Myślę że spodoba wam się nowe miejsce naszych spotkań.

Chłopaki bieżcie się do pracy z fussingiem a ja pomogę od strony technicznej. Być może wg waszego pomysłu podzielimy resztę forum by je uporządkować
Myślę tutaj o podziale ogólnym na Piaskownicę- miejsce przedstawiania się i rozmów o wszystkim i o niczym, Tiffany – metoda na folię , Ołów, Fussing, Warsztaty, zjazdy i zloty, Pamiętnik- wspomnienia i wrażenia, Pomoc techniczna- pytania i informacje od moderatora, Każda z tych głównych kategorii posiadała by również głębszy podział ale na to jeszcze nie pora bo żeby to zrobić to muszę uporządkować wszystkie informacje na tym forum, a jak sami zauważacie niestety troszke je zaniedbaliśmy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO