Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 16:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sierpnia 2009, o 13:45 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Cała przyjemność po mojej stronie Fagonio :P
Cieszę się, że mogę jakoś pomóc.
A odnośnie tego zamieszkania to jest tak;
zazdrościłem zawsze koledze, który mieszkał w samym Rynku krakowskim, dosłownie z hejnalistą z wieży mariackiej mógł sobie kawały w nocy opowiadać przez okno, ale już się wyprowadził na osiedle i jest cały szczęśliwy, bo twierdził, że jakbym w nocy, jak jest upał, gdy chce się spać wysłuchiwał codziennie pijackich śpiewów z "ogródków" , tudzież pojedynczych "egzemplarzy" z akordeonem, lub co najgorsze bębnów - to zamykałbym okno, lub się przeprowadził - on wybrał to drugie.
A krótko mówiąc ludzie z miasta przepełninego turystami uciekają z niego,
a ludzie z innych miejsc, gdzie cisza i mało się dzieje chcą właśnie tu przyjechać. Ale na dłuższą metę to po prostu przerypane :?
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sierpnia 2009, o 18:30 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Kart napisał(a):
Trebor napisał(a):
....
Szkoda Kart, ze nie mieszkasz w Tychach. Tu potrzeba zakręconych ludzi.


Kurcze, nie mów tak, bo się zastanowię czy dupska tam nie ruszyć :-)


Kart. Zapraszam. Pomysłów mam co niemiara, trochę sił mi brak i gdyby nie młoda krew (dziewczęca), które mnie wspierają to....

Ale do rzeczy.
Dlaczego jestem na tym Forum?.
Bo propaguje to co lubię. Myślę ze troszkę za mało - to nie przytyk, ale mój następny pomysł. Nic nie robimy by rozpropagować nasze hobby (pracę). Rzuciłem pomysł z Galerią w BB i co? - nic raczej odwrotnie. Pomyślałem, ze można by wystawę naszych prac - objazdową - zrobić - i co? to samo.
A żeby nas poznali musimy im się narzucać. Musimy się pokazywać, przekonywać. Rzucać pomysły.
Zazdroszczę amerykańcom - poparzcie na ich filmy. W każdym zobaczycie albo akwarium ( też moje hobby) albo witraż.
Przecież to można też w naszych wypowiedziach wykorzystać.
Chyba za mało robimy, za mało jesteśmy agresywni ( w dobrym słowa tego znaczeniu) a potrafimy tylko narzekać.

Może by powołać grupę ( na Forum) która zajęła by się realizacją wyjścia na zewnątrz.
Pomysły pewnie same się pojawią, bo mamy pomysłów całą gamę, tylko trzeba rzutkich ludzi do ich realizacji.
No kto pierwszy???

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, o 00:00 
Offline

Dołączył(a): 4 września 2007, o 02:00
Posty: 119
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ja


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, o 00:07 
Offline

Dołączył(a): 4 września 2007, o 02:00
Posty: 119
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ja :-)

rozduchajmy na Wośp w tym roku kilkoma dziełami easy-Art i ruszamy z objazdową galerią.

Jest kliku rewelacyjnych twórców na forum. każdy zapewne chciałby poddać ocenie zewnętrznemu oku swoje odczucia i emocje w szkle zaklęte. Jest to rewelacyjna forma wypromowania siebie, ale i nauczenia się pokory.
wziąć po 2- 3dzieła na konkretny termin, w konretne miejsce.. może jakieś targi? Przecież też po to powstał easy-Art. By działać w grupie-indywidualnie.

Podoba mi się Twój tok myślenia Trebor. Tak trzymaj! z chęcią pomogę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, o 07:47 
Offline

Dołączył(a): 20 sierpnia 2009, o 02:00
Posty: 30
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor napisał(a):


Kart. Zapraszam. Pomysłów mam co niemiara, trochę sił mi brak i gdyby nie młoda krew (dziewczęca), które mnie wspierają to....

Ale do rzeczy.
Dlaczego jestem na tym Forum?.
Bo propaguje to co lubię. Myślę ze troszkę za mało - to nie przytyk, ale mój następny pomysł. Nic nie robimy by rozpropagować nasze hobby (pracę). Rzuciłem pomysł z Galerią w BB i co? - nic raczej odwrotnie. Pomyślałem, ze można by wystawę naszych prac - objazdową - zrobić - i co? to samo.


No dobra-miałam nie opowiadać o tym, ale powiem. Co do wystawy, to temat jak dla mnie jest bardzo na czasie. Otóż-robiłam swoją pracę dyplomową na Wydziale Architektury. Moją główną inspiracją był malarz-Hundertwasser. Projekt był całkowicie odjechany i jak to z takimi bywa-trudny do przyjęcia przez skostniałe masy. Miałam grupkę "fanów" swojego pomysłu, więc tylko to mnie jeszcze trzymało w nadziei, że nie jest tak źle. Ale... w naszym kraju niestety kolorowa architektura nie przechodzi. Zachwycamy się takim czymś za granicą a u nas na to plujemy, mówiąc, że to Disneyland-dzieła HUndertwassera określano mniej więcej tak samo, lecz facet mimo to odniósł sukces. Świat go jednak zobaczył. Do czego zmierzam-miesiąc temu odebrałam po 6 latach swoją pracę dyplomową. Przejrzałam jeszcze raz swoje projekty i przyszło mi do głowy, żeby zrobić te elewacje w witrażu. Ale, żeby trud nie poszedł na marne, napisałam do Wiednia, do Muzeum Sztuki Hundertwassera z propozycją takiego projektu, realizacji jego dzieł w witrażu-powiedziano mi, że nie uzyskam praw autorkich, mogę się jedynie inspirować. No to wyszłam z propozycją dzieł inspirowanych. Kazano mi przysłać próbki prac-wysłałam. Pochwalono ( przypominało to pogłaskanie małej dziewcznki po główce ), nie powiedziano nic konstruktywnego, jedynie to, że koleś wierzy, że kiedyś jeszcze do czegoś dojdę, pitu pitu i nic. Odpisałam kolesiowi w grzecznej formie tekst- w wolnym tłumaczeniu-żeby mi ne zalewał i powiedział prawdę, co sądzi o moich pracach, bo było by ciekawie usłyszeć co jest nie tak, w jakim kierunku pójść. Cisza. NIc, spróbowałam na własnym podwórku, wysłałam zapytanie do muzeów i galerii w Polsce-jak wspomniał Trebor-cisza. Nawet by chamy odpisali cokolwiek, a tu totalna ignorancja. I nie ważne, czy przedstawiasz się jako poważny kandydat, czy za przeproszeniem pan Jasiu z Pcimia, nikt nie bierze mnie poważnie. Widzę jednak, że to nie nowość i nie tylko mnie to spotkało :-) Miałam dać sobie spokój, ale skoro jednak taki pomysł odżywa tutaj, to czemu by się nie przyłączyć :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, o 08:10 
Offline

Dołączył(a): 20 sierpnia 2009, o 02:00
Posty: 30
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
co do Amerykańców to też już dawno zauważyłam, że tam co krok to witraż. Mają tego po pachy. W moim mieście też było dużo witraży jeszcze w starych poniemieckich budynkach. Do dziś nie pozostało nic...- ot taka dygresja z rana :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, o 09:16 
Offline

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 02:00
Posty: 187
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kart... mam wrażenie,że czarnowidztwo i czarnomówstwo tu wprowadzasz troszku:)
Mnie się pomysł Trebora podoba a nasz Dyrygent ładnie to sprecyzował. Jak easy-art wyjdzie na zewnątrz, pobędzie w grupie na jednej, drugiej i kolejnej imprezie w terenie ,zacznie być widoczne ... ja myślę,że może z tego coś fajnego wyjść.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, o 09:19 
Offline

Dołączył(a): 20 sierpnia 2009, o 02:00
Posty: 30
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Neshka napisał(a):
Kart... mam wrażenie,że czarnowidztwo i czarnomówstwo tu wprowadzasz troszku:)
Mnie się pomysł Trebora podoba a nasz Dyrygent ładnie to sprecyzował. Jak easy-art wyjdzie na zewnątrz, pobędzie w grupie na jednej, drugiej i kolejnej imprezie w terenie ,zacznie być widoczne ... ja myślę,że może z tego coś fajnego wyjść.


Jakie czarnowidztwo, napisałam przecież, że chętnie się przyłączę, bo jak widać z opisanego mojego przypadku, samemu niczego się nie zdziała, więc potwierdziłam to, o czym napisał Trebor.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, o 11:09 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Nie, no słuchajcie próbować warto i trzeba :!:
Tylko potrzebny będzie ktoś z "jajami" (niekoniecznie mężczyzna),
albo kilka osób z ikrą i ..... furą czasu, a z tym może być gorzej :?
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, o 11:17 
Offline

Dołączył(a): 20 sierpnia 2009, o 02:00
Posty: 30
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
semikolon napisał(a):
Witam,
Nie, no słuchajcie próbować warto i trzeba :!:
Tylko potrzebny będzie ktoś z "jajami" (niekoniecznie mężczyzna),
albo kilka osób z ikrą i ..... furą czasu, a z tym może być gorzej :?
Pozdrawiam,


Moim zdaniem chyba lepiej fatygować się wogóle do różnych miejsc osobiście, bo maile raczej są ignorowane. Albo telefonicznie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO