Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 16:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2009, o 12:55 
Offline

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 02:00
Posty: 187
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
semi... chyba lekko przesadzasz :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2009, o 14:10 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:? Może lekko Neshka ale jak sama widzisz kilka innych osób
ma podobne zdanie, tylko "wyrażają" się .... z uśmiechem.
Jeśli Ciebie uraziłem to sorki, ale w końcu wulgaryzmami "'nie rzucam".
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2009, o 14:46 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nie sądzę żeby semikolon przesadzał. Ostrożność w sieci to dobra cecha. Każdy może rzucić taką propozycję jak jendrek. Na zasadzie: Wy coś zróbcie a ja coś być może wybiorę. W sieci, schowany za nickiem każdy może zgrywać milionera co to lekką ręką nawet 100 witraży kupi.

W galerii forumowej jest wiele ciekawych prac - czy jendrek zwrócił się do kogoś z propozycją kupienia jakiejś?
Jeśli tak to być może jego intencje są szczere. Jeśli nie to wygląda mi to na zwykłą podpuchę :D

I rację ma fragonio z pytaniami o zaliczkę. Jeśli jendrek zleca wykonanie witraży to zaliczka jest jak najbardziej wskazana. Podobnie jak wstępne omówienie projektu, zaakceptowanie szkicu i inne rzeczy które się w takich przypadkach robi. Bo jeśli jest to na zasadzie - wy się naróbcie a ja sobie ocenie, wycenię, i może kupię a może powiem "he he żartowałem", to sorry


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2009, o 18:39 
Offline

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 02:00
Posty: 187
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Może macie racje a może i nie, to tylko sam jendrek wie:)
Nie uraziłeś mnie semikolonie, odniosłam tylko wrażenie,że troszkę demonizujesz propozycję jendrka.
Ja to odebrałam tak,że Ci którzy mają wyprodukowane coś ciekawego i chcą to sprzedać, to mogą jendrkowi podesłać zdjęcia i swoją cenę za owe wyprodukowane juz cosie.
Pewnie,że gdyby zamawiał wykonanie całkiem czegoś nowego, to po akceptacji zaliczka jest sprawą oczywistą:-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2009, o 19:38 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
OK,
Obym się mylił.... czas pokaże :?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2009, o 23:24 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Czyli jest jak zwykle. Dużo gadania.
Odnosnie chowania się za nicka, to żaden problem, wiel osób wie, że nazywam się Andrzej Bochacz. Milionerem nie jestem a szkoda.
Dla Fagonia - Fagoniu ja tym razem nie zlecam, tylko skoro tyle padło słów, to skoro ktos ma i jest to ciekawe i chce to sprzedać, to ja chetnie taka pracę kupię. Mało tego, nawet w celach edukacyjnych będę negocjował publicznie na forum a czytający bedą mogli ocenić jakośc pracy oraz cene jaka można za nia otrzymać.
Ponieważ chce kupic gotowca, to odpowiedzi na Twoje pierwsze pytanie po prostu nie moze być, bo zaliczkę wypłaca sie przed rozpoczeciem pracy a ona jest już zakończona.
Semikolonowi, który tak mnie "odkrywa" przy okazji przekazuje informację, że z pewnością odezwę się w ciagu najbliższych dwóch tygodni. Twoja propozycja była dobra, z tym że grupa ma do wykonania 120 prac a uzgodnienia jest wiele spraw z wieloma osobami a tymczasem były wakacje i przenosze pracownie do nowego miejsca. Cierpliwości.
A na koniec, jedna uwaga, poza licznymi słowami otrzymałem dotychczas jedną propozycję i nieco inną od oczekiwanej.
Tymczasem wystarczy po prostu wysłac zdjęcie/zdjęcia i cenę.
Neshka ma rację - dziękuję.

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2009, o 11:41 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Twoją ofertę potraktowałem jako propozycję złożenia zamówienia. Moja reakcja była jak najbardziej prawidłowa. Ale jeśli chcesz kupić coś z "gotowców" proponuję przejrzeć np. naszą galerię. Tam jest co wybierać. Są rzeczy duże i małe. Płaskie i przestrzenne. Czekamy na propozycje. Ja też wrzuciłem ostatnio swoje wisiorki i kolczyki. Nie są co prawda formatu A4, ale podobno "małe jest piękne..."
Pozdrawiam
Aleksander


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2009, o 22:26 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Nasza galeria jest miejscem prezentacji i satysfakcji a nie miejscem targów.
Pomysłem wątku była potrzeba autorów, mistrzów, artystów a nie oczekiwanie kupującego.
Dlatego pozostańmy przy ofercie sprzedaży a nie kupna.
Proponuję dalej nie ciągnąć tych rozważań. Niech forum będzie miejscem twórczej wymiany a nie czczego gadania.
Zainteresowani wiedzą co dalej, bo wystarczająco jasno to opisałem.
Pozdrawiam serdecznie

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2009, o 23:17 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jendrek napisał(a):

Pomysłem wątku była potrzeba autorów, mistrzów, artystów a nie oczekiwanie kupującego.


Ale przecież ty, jako kupujący nie sprecyzowałeś żadnych swoich oczekiwań, mimo że fragonio zapytał cię wprost o to.
To w końcu jak jest? Jesteś kupującym - sprecyzuj swoje oczekiwania. Co cię interesuje, jakie warunki musi spełniać praca itp.
Bo albo zlecasz konkretną pracę albo negocjujesz kupno którejś z gotowych.

Co znaczy ambitne, śmiałe i ciekawe?
Jesli żadna praca z galerii nie jest dla ciebie ambitna, śmiała i ciekawa to napisz wzrost co konkretnie chciał byś dostać.

A może to ma być konkurs i 10 wygranych prac zostanie przez ciebie zakupionych, a jedynym oceniającym jesteś ty. To jest OK. Potraktuj prace w galerii jako wystawione do konkursu i powiedz które wg ciebie są wygrane. Jeśli są na sprzedaż to je kup a jeśli nie negocjuj z autorem wykonanie podobnego lub kopii.

To tak w temacie czczego gadania które nam zarzucasz. Oczekuję że teraz walniesz posta tak rzeczowego i pełnego konkretów że wszystkim nam szczeny opadną a zębów będziemy szukać do Gwiazdki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2009, o 07:41 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
EJ< ej. Zaczyna się robić nieładnie.
Może Jendrek chce pomóc co niektórym w sprzedaży ich prac. Po co na niego naskakiwać.
Z drugiej strony - fakt - mało precyzyjnie określił swe wymagania.
Po trzecie może przecież wybrać z galerii - ktoś już proponował.
Myślę , że co so samych szczegółów to na PW.
Można na koniec "zapodać" ze zakupił taki a taki witraż i od kogo pokazując go na forum. To byłoby miłe.
Popatrzmy na siebie pozytywnie a nie doszukujmy się złych intencji.

Jendrek, przeglądnij galerię, powiedz co ci się podoba, co chciałbyś w danym witrażu zmienić i to będzie konkret i początek owocnej współpracy z artystami.
pozdrówka 3mcie się ciepło

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO