Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 18:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 maja 2010, o 19:21 
Offline

Dołączył(a): 26 listopada 2008, o 02:00
Posty: 22
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mam problem żona chce lustro projekt zrobiłem,ona zatwierdziła,jest oki. Tylko mam problem czym zabezpieczyć brzegi lustra przed kwasem,lutowaniem aby nie zniszczyć powłoki lustrzanej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2010, o 21:28 
Offline

Dołączył(a): 14 marca 2010, o 02:00
Posty: 19
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
poszukaj na forum, byl juz taki temat.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2010, o 07:53 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Połóż lustro "twarzą" do dołu i pomaluj sprayem (czarny mat DEKO LACK) tak, by objechać brzegi. Można jeszcze potem poprawić same brzegi bezbarwnym lakierem. Z doświadczenia wiem, że nie daje to 100% gwarancji. Azotan potrafi wyciec nawet po pół roku. Dlatego lustra robię inaczej. Najpierw maluje tył lustra wspomnianą farba, aby nie raziło innym kolorem. Owijam brzegi taśmą Cu. Osobno robię ramkę witrażową mniejszą od lustra i lustro lutuję od tyłu. To najbezpieczniejszy sposób. Jeśli chcesz wiedzieć więcej - chętnie podpowiem.
Pozdrawiam :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2010, o 10:41 
Offline

Dołączył(a): 26 listopada 2008, o 02:00
Posty: 22
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki Fegonio ja chcę zrobić jak normalny witraż,rama na końcu z delikatnego kątownika.A tu jest projekt - https://sb02.home.pl/sites/a9/a93beb6b2 ... 1&image=19


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2010, o 11:22 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Piękny projekt. Ja bym wyciął lustro większe o np. 5mm na stronę od wewnętrznego kształtu ramki. Ramkę zrobiłbym osobno. Potem delikatnie nasunąłbym na lustro i połapał cyną w spoinach ramki pomiędzy szkłami.
Dzięki temu nie masz problemu z wyciekiem azotanu, który, nigdy nie wiadomo czy kiedyś wycieknie i zepsuje cały efekt. Masz 100% gwarancji na udane dzieło. Lustro będzie nieco grubsze, ale dzięki temu ramki będą odstawać od ściany. To moim zdaniem dodatkowy efekt trójwymiarowy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2010, o 19:01 
Offline

Dołączył(a): 26 listopada 2008, o 02:00
Posty: 22
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki, jutro zaczynam słonecznik przyłożę do lustra i wtedy zadecyduję


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Lustro
PostNapisane: 20 maja 2010, o 16:00 
Offline

Dołączył(a): 26 listopada 2008, o 02:00
Posty: 22
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Można już zobaczyć to moje lustro w galerii


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 17:21 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
henter2 ja wykonałem kilka luster ale nigdy nie bawiłem się w spryskiwanie. Rozmawiałem ze szklarzem. Stwierdził jeżeli lustro jest słabej jakości to właśnie są takie efekty jak opisywał fagonio. Jeżeli lustro jest dobrej jakości to lustrzankę weźmie tylko kwas siarkowy stężony. Rozrobiony taki jak do akumulatorów też bierze ale w przeciągu godziny są nieznaczne zmiany. Pod warunkiem, że zostanie zerwana farba ochronna lustrzanki. Jeżeli ona zostanie nienaruszona to i kwas siarkowy będzie miał kłopoty z uszkodzeniem lustra. Również mówił coś o ługu, ale nigdy nie próbował i ja również nie próbowałem.
Wykonując lustra nie stosowałem żadnych sprajów ani innych medykamentów. Lustra owijałem taśmą a do nich tak jak w tiffanim doklejałem szkiełka. Jest inny problem z którym się spotkałem to zarysowanie powierzchni lustrzanej szkła szkłem (odpryski) w czasie przesuwania, wówczas wystąpiły rysy. Aby tego uniknąć później przylepiałem folię taką co się owija w sklepach n. p. mięso.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 18:16 
Offline

Dołączył(a): 26 listopada 2008, o 02:00
Posty: 22
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki Albert,poszedłem na kompromis lustro włożyłem w ołowiany profil H na zewnątrz profil U a kwiatek dałem na wierzch i chyba wyszło bo żonie się podoba.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2010, o 17:19 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Widziałem bardzo ładne, mojej lubej również sie spodobało. Tak trzymać.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO