Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 20:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: zestaw narzedzi
PostNapisane: 3 kwietnia 2010, o 15:47 
Offline

Dołączył(a): 1 kwietnia 2010, o 02:00
Posty: 1
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam wszystkich
Ja rowniez jestem nowy i szczerze mowiac nie bawilem sie w robienie witrazy dotychczas rzezbilem w drewnie oraz bawilem sie w wyroby z cyny ale jesli chodzi o ciecie szkla to chcialbym sie przede wszystkim zaopatrzyc w narzedzia. Potrzebuje porady jaki zestaw kupic zeby nie bylo za drogo ale tez zebym nie musial za miesiac kupowac znowu , jakies narzedzia dobrej jakosci. Jesli ktos moze mi poradzic bede wdzieczny pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2010, o 17:41 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Polecam kurs Easy-Art. Jeśli chodzi o noże to każdy ma swoje preferencje. Poczytaj może trochę forum i postaraj się wyciągnąć wnioski. Większość używa noży olejowych ze zbiorniczkiem. Ja natomiast polecam siberschnittt, który od czasu do czasu maczam w oleju. I też jest dobrze. Cena ok. 85 zł.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2010, o 08:20 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cześć canaris. Tak jak pisał kolega, polataj trochę po forum a zobaczysz gdzie co można kupić, co kto używa. Każdy ma jakieś przyzwyczajenia i tu należy się upodobnić do siebie. Wybór jest duży jak również sprzedawcy, ale należy uważać z cenami. Niektórzy przesadzają ze swoim towarem. Mam na myśli ten sam artykuł a cena znacznie zawyżona.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2010, o 00:03 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Witaj
Może uszczególnisz co chciałbyś robić, bo samo cięcie szkła to dopiero początek drogi.
Pozostaje jeszcze sporo udogodnień. Poszperaj po naszym forum. Wiem, że to żmudne i czasochłonne ale wyjaśni ci sporo problemów. Jeśli dalej będziesz miał zapytania to oczywiście pomożemy.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2010, o 07:16 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj canaris :P
Myślę, że na początek - jeśli jeszcze nie wiesz czy będziesz się tym zajmował chwilę, czy też "złapiesz bakcyla" i Cię wciągnie - czego Ci życzę nie ma potrzeby kupować drogich narzędzi. Nóż do ciecia szkła kupisz np. w OBI lub podobnych marketach w cenie 30-60 zł, gorzej może z lutownicą; muszisz mieć min. 80W, ale polecam 100 W, lecz powinieneś mieć ze stacją lutowniczą (termostat+regulacja temperatury)-poszukaj może na allegro,
a resztę sprzętu w "naszym" sklepie po rejestracji możesz zakupić :
http://easy-art.pl/asp/pl_start.asp?typ ... 1&strona=1
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO