Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 00:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 września 2007, o 21:34 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Korzystając z tego,że temat jest jeszcze nie ruszony, to podam mój pomysł na tanie szlifowanie poza osełką tzw. korundem który się z czasem jednak zużywa i przez to pyli, no chyba że na mokro. Kupiłem dziś pilnik półokrągły z posypką z węglika wolframu w miarę drobną. Może on zastąpić osełkę i na początku szlifierkę do szkła dla witrażystów( jest droga dla początkującego amatora takiego jak Ja). Pilnik jest średniej wielkości nawet mniej niż średniej. Promień łuku jest w przybliżeniu taki jak w głowicy szlifierki, a druga strona jest płaska i można nią szlifować łuki wypukłe i boki proste.
Pierwszy test przeszedł pomyślnie!. Zobaczymy trwałość. :roll: Był też płaski, ale wg. mnie nie nadaje się do łuków wklęsłych i była też grubsza posypka na nim. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2007, o 10:47 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jesli chodzi o szlifowanie to moja domena ;)

oczywiście że osełka pyli i sie po jakims czasie skończy ale nie wyobrażam sobie innego szlifowania jak tylko na mokro.
Dlaczego?? Szklo podczas szlifowania jak każdy materiał przy takiej obróbce traci pewne drobinki które sa bardzo lekkie i odpryskuja. woda powoduje przyklejanie sie tych drobin do osełki czy tez innego przyżądu szlifującego.
Ja swojego czasu uzywałem kamienia szlifierskiego bardzo drobnego tzw gładzika obficie podlewanego woda z pompki akwariowej. Jesli nie macie pompki możecie położyć taki kamień w kuwecie z woda i efekt będzie podobny.
Nalezy pamiętac o tym że krawędzie szkła zaraz po cieciu posiadaja zadziory lub tez bardzo ostre krawędzie które podczas nieostroznego szlifowania moga nas poranic .
Proponuje na początku delikatnie objechac całą krawędź do okoła by usunąć własnie te zadziory a nastepnie dopiero podszlifowywać do wymaganego kształtu.
oczywiście najlepiej jest gdy posiadamy wysokoobrotowa szlifierkę z wrzecionem pionowym z zasilaniem wody bezpośrednio na kamień, ale do tego dojdziemy


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2007, o 14:25 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Znalazłem na swistaku profesjonalna maszyne do szlifowania szkła, kryształu i kamienia. jeden minus to waga 400kg i cena ponad 3000 zł


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2007, o 17:19 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 143
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
no to ja znalazłem profesjonalne szlifierki do szkła już od 474 złotych :-):-):-), małe stołowe.:-):-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 listopada 2007, o 12:13 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2007, o 02:00
Posty: 84
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wybrałam sobie ten temat, bo ..... I teraz słuchajcie uważnie. Zakupiłam wreszcie profesjonalną szlifierę. Jest PRZEWŚLICZNA i zajefajnie szlifuje szkło. Nazywa się KRYSTAL 1S i jest boska... :/ Tego dnia kiedy przyszła do mnie przesyłka zwariowałam i już nic nie mogło mnie powtrzymać. teraz powinnam zorganizować konkurs pt. "Ile metrów szkła można oszlifować w pierwszy dzień po zakupie superowej szlifierki"... hehehe... Teraz już wszystkim mogę śmiało polecić. taką jak mam ja a dodatkowo wierzcie mi jak pozawracacie głowę naszemu Dyrygentowi i Michowi (jest się do kogo przytulić...) to bardzo szybko i po przystępnych kosztach będziecie mieć takie cuda w swoich pracowniach...
POLECAM!!!!! :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2007, o 18:55 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 143
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No to ja teraz też już mogę sie pochwalić właśnie dotarła do mnie moja szlifierka i zaraz zaczynam pierwsze szlifowanie :-):-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: .
PostNapisane: 28 listopada 2007, o 10:52 
Offline

Dołączył(a): 15 listopada 2007, o 02:00
Posty: 7
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
witam w klubie wczoraj odebrałem KRISTAL 2000 S - jest boska. żona jest zazdrosna


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2007, o 23:30 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dziś wypróbowałam swoją, uwielbiam ją :!: :!: :!:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2007, o 00:16 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:D :D :D Niespodziewanie, w Styczniu otrzymam ponoć 13-tkę :D :D :D . Do tej pory u mnie w firmie takowych gratyfikacji nie było, ale Prezes się stara i mamy zyski do podziału :!: :!: :!:
Jeśli tak będzie, to i ja też dołączę do klubu :arrow:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, o 22:48 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam
Oglądajac zagraniczne profesjonalne strony witrażowe, zauważyłem, że fachowcy moją po kilka szlifierek o różnej gradacji i średnicy kamieni.
Parając się profesjonalnie takim zajęciem - przy jednej szlifierce - pół dnia spędziliby na wymianach kamieni. Nie wiem tylko, dlaczego nikt nie wymyślił szlifierki, która miałaby zamontowane np. 3-4 kamienie o różnej gradacji i średnicy. Przesuniecie dźwigni ustawiałoby odpowiedni kamień. Przecież proste jest to jak konstrukcja cepa ;) .
Jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie - jak zwykle - chodzi o pieniądze :lol: .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO