Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 19 marca 2024, o 09:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2008, o 13:26 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
bergamotka napisał(a):
wielkie dzięki za odpowiedź. hmm, tylko nie wiem jak to się u mnie sprawdzi, bo mam dziwaczny zwyczaj szlifowania grubego szkła w powietrzu :D obecnie zajmuję się głównie małymi formami, więc małe elementy jest mi tak po prostu wygodniej szlifować.

wobec tego mam jeszcze jedno pytanie: czy kamień muszę kupować do konkretnego modelu, czy jest on uniwersalny?




Dostępne kamienie na naszym rynku są zunifikowane jeśli chodzi o średnice trzpienia mocującego. w zależności od potrzeb trzeba dobrać jego średnicę zewnętrzną. jeśli chodzi o szlifowanie i kamień to nie ma znaczenia czy szlifujesz elementy kilku centymetrowe czy też kilku metrowe. Kamień zużywa się tak samo na małych jak i dużych elementach. Należy mocować kamień tak jak to opisał kent, w przeciwnym razie ekonomiczny aspekt szlifowania nas wykończy. Szlifowanie w powietrzu to nic dobrego, ponieważ nie szlifujesz prostopadle do szkła co powoduje zwiększenie szczelin pomiędzy łaczonymi elementami. Radzę szlifować na kratce dociskając delikatnie palcami lub trzymaczem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: TARCZE
PostNapisane: 30 listopada 2008, o 13:13 
witam wszystkich. Zostały Mi w spadku tarcze do szlifowania szkła. Srednica tych tarcz to około 60 cm o grubości 2cm. otwór środkowy to około 5 cm. Wydaje mi sie ze jest to tak zwany korund, ale moge sie mylić. Mam tego 23 sztuki, niestety nie są mi w żaden sposób potrzebne. I teraz zwracam sie do wszxystkich, czy ktos pomoże mi je sprzedać albo ktoś byłby zainteresowany kupnem. pozdrawiam


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 17:24 
Offline

Dołączył(a): 5 października 2008, o 02:00
Posty: 2
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam szklaną Brać. Nie ma działu powitań, więc wykorzystam własny post. Mieszkam w Sudetach, szkłem się nie interesuję, interesują mnie kamienie i ich obróbka, kamienie ozdobne i szlachetne. Jestem samoukiem, ale także wyuczonym obrabiaczem kamieni. Czytając Państwa posty, przyglądnąłem się szlifierce Krisatll, i zastanawiam się czy nadawałaby się do opracowywania krawędzi na przykład płytek agatowych?.Co o tym sądzicie?
Z poważaniem.
Szlifierz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 20:46 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj Szlifiernik. Agatów używam do robienia lamp i często szlifuje je na szlifierce do szkła witrażowego. Korek szlifierski jest z domieszką proszku diamentowego i także "bierze" agaty. Jednak szkło szlifuje się dużo lżej. Agat jest dość twardy. Jednak jest to możliwe. Może lepiej to robić na większych tarczach. To wymaga lepszej szlifierki. Jest taki model.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 grudnia 2008, o 09:44 
Offline

Dołączył(a): 5 października 2008, o 02:00
Posty: 2
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cóż, szlifierkę większą mam, zastanawiałem się tylko nad formami nieregularnymi, wypukło - wklęsłymi. Ciekawi mnie także jaki jest asortyment co do ziarnistości kamieni szlifujących, oraz czy za pomocą tejże maszynki mozna uzyskać wysoki połysk?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 grudnia 2008, o 09:53 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tego typu szlifierki służą tylko do wyrównania brzegów i stępienia ostrych krawędzi. O polerowaniu nie słyszałem. Zresztą nie ma takiej potrzeby. Nie ten dział.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 grudnia 2008, o 21:18 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
szlifiernik napisał(a):
Cóż, szlifierkę większą mam, zastanawiałem się tylko nad formami nieregularnymi, wypukło - wklęsłymi. Ciekawi mnie także jaki jest asortyment co do ziarnistości kamieni szlifujących, oraz czy za pomocą tejże maszynki mozna uzyskać wysoki połysk?



No to będziesz miał problem, bo do polerowania służą"kamienie" o odpowiedniej granulacji a do tego - jak jeszcze słyszałem - dobrze jeśli są do tego lekko zużyte.

Jeśli znajdziesz bardzo drobne kamienie szlifierskie, to wg mnie nie byłoby problemu. Jak jest ze szkłem? Fagonio (Olek) pisał, że agat jest bardziej twardy, więc nie wiem. Ja sprowadzam szlifierkę poziomą, z tarczami (również) do polerowania. Pisze na nich 360. Z mojej wiedzy to jeszcze za duże ziarna, ale mniejszych nie spotkałem, a może do szlifowania "diamentem" właśnie takie służą.
Jak szlifierka dojdzie to pogadamy.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2010, o 12:04 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Mam prośbę do sióstr i braci w szkle o przesłanie mi zdjęcia wirniczka, który - w niektórych szlifierkach - podaje wodę(nawiża) na kamień szlifierski.
Posiadam szlifierkę Inland bez tego rozwiązania. U mnie jest zamocowana gąbka, która jednym końcem zanużona w wodzie powoduje ciągłe unoszenie się wkładki plastikowej wokół kamienia.
Rozwiązałem ten problem wykonując wkładkę z grubej nierdzewki. Jest ciężka i stabilna. Lecz wolałbym rozwiązanie wirniczkowe.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: TARCZE
PostNapisane: 8 listopada 2010, o 23:49 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
LASAK napisał(a):
witam wszystkich. Zostały Mi w spadku tarcze do szlifowania szkła. Srednica tych tarcz to około 60 cm o grubości 2cm. otwór środkowy to około 5 cm. Wydaje mi sie ze jest to tak zwany korund, ale moge sie mylić. Mam tego 23 sztuki, niestety nie są mi w żaden sposób potrzebne. I teraz zwracam sie do wszxystkich, czy ktos pomoże mi je sprzedać albo ktoś byłby zainteresowany kupnem. pozdrawiam



Witaj
Podejrzewam, lecz może się mylę, że to tarcze szlifierskie do szlifowania kryształów. Podobne, tyle , że o znacznie większej średnicy widziałem u szlifierzy kryształów.
Dzisiaj mają już diamentowe, więc z pozbyciem się ich mogą być kłopoty.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2014, o 23:43 
Offline

Dołączył(a): 9 września 2009, o 02:00
Posty: 1
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
A czemu nie szlifujemy szkła zwykła szlifierką stołową? Teoretycznie to przecież zwykły kamień tyle, że obrotowy...?

Pozdrawiam
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO