Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 19 marca 2024, o 08:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2008, o 09:07 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mam szlifierkę Krystal S. Korzystam z kamieni o dwóch średnicach: 19 mm i 7 mm. Kiedyś przekładałam je w trakcie szlifowania (do znudzenia często). Na warsztatach easy-artu zobaczyłam, że "nasi chłopcy" mają założone równocześnie dwa kamienie, jeden nad drugim. Fakt, że szlifowanie na wyżej ustawionym kamieniu wymaga większej uwagi, gdyż nie przesuwa się szkła po stole szlifierki, ale co tam :-). Zdecydowanie upraszcza to sprawę.
Taki wynalazek, o którym pisze kent byłby wart fortuny, ale dla nieprofesjonalistów takich jak ja, to chyba nadmiar szczęścia. :-).
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 09:51 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jola napisała: cytat-
Taki wynalazek, o którym pisze kent byłby wart fortuny,
- koniec cytatu.

Jola, konstrukcja szlifierki to jedno z najprostrzych urzadzeń jakie znam.
Ręczna maszynka do mięsa jest bardziej skomplikowana i trudniejsza do wykonania. Przecież to tylko pudełko plastikowe, silnik 100W, kratka, i ośka do mocowania kamienia. Cenę szlifierek napędza łańcuszek pośredników. Moim zdaniem powinna kosztować 2/3 taniej.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 21:19 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kiedyś przeglądałam listę rzeczy opatentowanych z różnych dziedzin.
Niektóre wzbudzały radość, bo wydawały mi się żenująco dziecinne.
Kent, spróbuj opatentować swój pomysł, może ktoś chętny będzie chciał zastosować go w produkcji, wtedy się z Tobą skomtaktuje :-).
Może nikt tego przed Tobą nie wymyślił........
Twój pomysł jest może i prosty, ale nie dziecinnie :-).
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 00:20 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Z patentami to wcale nie jest tak różowo, jakby się mogło wydawać. Najpierw trzeba coś wymyślić, a takie "drzewko myśli" rośnie bardzo długo i ciągle trzeba je pielęgnować ;) . Zgłosić do opatentowania, co wcale nie jest tanie (kilka szlifierek).
Jak się okaże, że takowy patent już jest zarejestrowany, to klapa. "Szlifierki przepadły". Jak jednak się udało i mamy "przeszlifowaną" drogę, to trzeba się rozreklamować, ewentualnie wydeptywać ścieżki do zakładów, które by taki produkt zrobiły. A u nas prawie wszyscy parają się przeważnie handlem i usługami, a jak coś produkują to na patentach zagranicznych sprawdzonych w innych krajach. Po drugie, szlifierka nie jest artykułem pierwszej potrzeby i obrót takim towarem nikomu u nas by się nie opłacał.

Mam kontakt z gościem, bardzo płodnym młodym inżynierem konstruktorem, który na codzień sprzedaje w sklepie przemysłowym, a po południu konstruuje różne urzadzenia na komputerze i bierze udział w zagranicznych tematycznych konkursach. Udało mu sie juz kilka wygrać. Ale nie opatentowuje swoich wynalazków, ponieważ za parę miesięcy i tak żółtki rozpracują opatentowany temat i sprzedadzą jako własny. Oni u siebie siedzą całymi hektarami w internecie i podglądają światowe nowości. I nie ma na to siły, u nich prawo jest skręcone w lewo. Gość powiedział mi, iż nieraz dla przyzwoitości kontaktują się z nim i prześlą parę groszy na otarcie łez i, aby powyżej muru chińskiego nie podskakiwał.

Jakbym opatentował taką szlifierkę i ktoś by ją zaczął produkować, to może - przy zapotrzebowaniu krajowym - po kilkudziesięciu latach, starczyłoby grosza na kilka paczek pieluch dla dziadziumia Kenta. ;) Tak więc w miarę możliwości wolę rozmawiać i doradzać Wam na forum, niż się upajać "żółtymi" patentami. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 10:04 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kencie , a co z wodą, żeby ciurkała i obmywała szkło?
przymierzam się do kupna szlifierki, ceny są odstraszające, ale jak długo można na zwykłej szlifierce i papierze ściernym.
mój mąż się już zastanawiał, jak tu samemu by to urządzenie zrobić, ale zaciął się przy wodzie. więc pewnie będę musiała kupić. na razie jedynym moim kryterium jest cena . czy jeszcze na coś trzeba zwrócić uwagę?
chyba, że Kencie masz jakieś bardziej szczegółowe plany konstrukcyjne, mąż jest chętny i lubi poeksperymentować; tak , to wcale nie jest głupi pomysł
pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 11:43 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wbrew pozorom do szlifierki nie doprowadza się bieżącej wody. Szlifierka ma prostokątne korytko, na którym leży kratka. Trzpień szlifierski musi być oryginalny. Posiada on na dole gwint, który podczas obrotów "dźwiga" wodę do góry i obmywa miejsce styku szkła z kamieniem. Tylko od czasu do czasu należy uzupełnić wodę, zwłaszcza następnego dnia, bo przecież woda paruje. Jeśli małżonek chce zrobić szlifierkę, to mogę przesłać szkic.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 13:24 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
będę bardzo wdzięczna za przesłanie szkicu; właśnie mam potwierdzoną gotowość mojego małżonka do wykonania takiego dzieła.
a z tą wodą to wiem, że jest jakiś zbiorniczek, obieg zamknięty. ale diabeł tkwi w szczegółach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 13:52 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Zamiast obiegu wody w mojej szlifierce jest pojemnik z wodą pod kratką roboczą. To o czym pisał fagonio. Do kratki przyczepiona jest gąbka, która ma jeden koniec zamoczony w wodzie a drugim końcem nawilża trzpień. Jeżeli w danych użytkownika ujawniłaś e-mail, zrobię zdjęcia mojej szlifierce i prześlę. Będzie Ci łatwiej sobie to wyobrazić a w temacie wody Twój ślubny będzie musiał tylko wymyślić uszczelnienie aby woda nie dostała się do silnika.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 14:12 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Marlenko, nie ujawniłam majla, jakoś tak wyszło, ale wysłałam do Ciebie wiadomość, adres pewnie dojdzie tym sposobem
pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 14:38 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Moja szlifierka też nie ciurka wodą. Kamień nawilża się mokrą gąbką, a o gąbce muszę pamiętać ja osobiście. Jest to kwestia przyzwyczajenia :-). Na warsztatach szlifowałam na takiej ciurkającej, ale uważam, że mocno chlapie i bez skafandra przeciwdeszczowego kiepsko się wygląda. Gąbka, która sama podsiąka jest chyba najlepszym rozwiązaniem dla amatorów, bo kamień się ściera wolno, a drobiny szkła już nie fruwają.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO