Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 14:41 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
wydrukowałam sobie z Twojego serwera ,Brogre, schemat i działanie szlifierki,zostaje mi tylko dobrze przetłumaczyć i trzymać kciuki,bo być może uda się zrobić szlifierkę domowej roboty
pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 15:21 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:D Wiem, że sobie z tłumaczeniem poradzisz, a jak już je będziesz miała gotowe, to wrzucisz je do Transferów ;) , cooo :?:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2008, o 10:52 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Widzę, że cała armia konstruktorów, rzuciła się na szlifierkę Thymir :lol: .
I bardzo dobrze, wszyscy z tego skorzystają.
W miarę mojego skromnego doświadczenia postaram się uwypuklić pewne zagadnienia, które ostudzą lub napędzą niektórych do pracy.

- silnik powinien mieć obroty w granicach do 3000. Najlepiej na 240V, długą oś, najlepiej o średnicy otworu w kamieniu szlifierskim ze sfazowaniem(uniemożliwiającym obrót kamienia, do fazy dociskana jest śrubka mocująca kamień). Jeżeli oś silnika ma inną średnicę niż kamień, należy się liczyć z kosztami jej precyzyjnego przetoczenia. Jeżeli pozostawiamy oś w spokoju, musimy przy każdej zmianie kamienia na nowy rozwiecać otwór w kamieniu do średnicy osi silnika (tylko na tokarce ).
Przed chwilą Brogre, pomachał mi wymiarami "swoich kamieni" :lol: - otwór wynosi fi- 8mm. Dzięki Brogre.
Silnik na prąd stały też wchodzi w rachubę, można nim spokojnie regulować obroty. Potrzebny jest jednak zasilacz-prostownik.

- kratka powinna być oryginalna, czyli tzw. baza od której zaczynamy konstrukcję. Watpię, aby komuś chciało się co jakiś czas robić nową kratkę skoro można ją nabyć stosunkowo tanio w sklepie.

- wanienkę na odpryski i wodę należy dopasować rozmiarami do kratki, mocując ograniczniki dystansowe na krawędziach lub w środku wanienki.
Można ją wykonać z platiku(oczywiście wrażliwego na dostępne kleje), lub na złomowisku uciąć (szlifierką do cięcia) dno od starego zlewozmywaka(a nawet dwa na zapas, w razie uszkodzenia pierwszego). Można ją również wykonać z patelni lub temu podobnych naczyń.
Jeżeli ktoś ma dostęp do zgrzewarki, to sprawa jest jeszcze prostrza, ponieważ wycinamy w nierdzewnej blasze (wystarczy od 0,6-1,0mm) kształt kratki, następnie okalamy katownikiem z nierdzewki cały wycięty kształk tacki i dosyć gęsto zgrzewamy punktowo całość. Miejsca styku traktujemy klejem "kropelką". Pozostaje otwór przechodzenia osi silnika. Należy wytoczyć z nierdzewki walec z kołnierzem i też go zgrzać trącając klejem.
Najlepiej jest konstruować wanienkę zdejmowaną, co jest wygodne w późniejszym użytkowaniu.
Nie wiem ile by kosztowała wanienka razem z kratką w sklepie, może nie kalkuluje się cały ten zachód. ;)
Rozejrzałem sie po okolicznych sklepach i nigdzie nie chcą sprzedać wanienki, chyba że na indywidualne zamówienie, a to będzie trochę kosztowało. :cry:

- obudowa, to kwestia zasobów, gustu, wyobraźni i wrażliwości ;) .

- kwestia nawilżania to gąbka lub pompka akwariowa(malutka - 27zł). W przypadku pompki należy w wanience zrobić osadnik (poniżej dna) w którym będzie cały czas woda(można wykonać go z nierdzewnego pojemniczka na sztućce lub ołówki.

Brogre, wysłałem Ci kiedyś zdjęcia z wymiarami mojej szlifierki Inland, puść je w obieg ;), może się komuś przydadzą?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2008, o 11:16 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Za pozwoleniem Naczelnego inżyniera forum ;) udostępniam na serwerze zdjęcia, które Wam "dadzą jasność w tem temacie".

I co, niech tylko teraz ktoś powie, że nie będzie w stanie sobie sam zrobić szlifierki :lol: :!:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2008, o 17:05 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
dla mnie to wszystko jest dość skomplikowane , ale mój mąż po obejrzeniu zgromadzonego materiału (a to wszystko dzięki Wam , kochani) , skwitował : proste jak budowa cepa. jakbym to już gdzieś czytała, no nie, Kencie?
Twoją instrukcję Brogre, jak przetłumaczę, to oczywiście, prześlę.
budowa szlifierki ruszy, jak tylko będziemy mieć odpowiedni silnik, bo to chyba jest największy problem.
a jakie piękne zdjęcia swojej szlifierki Marlena mi przysłała, łoj.
napiszę to, a co : nasza grupa easyartowców jest wspaniała.
pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2008, o 19:52 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Thymir, właśnie po to Dawid z Michem stworzyli to forum.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2008, o 21:51 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Thymir, rozbebeszyłem swoją szlifierkę, pomierzyłem, zrobiłem zdjęcie i jak jesteś zainteresowana to Ci prześlę. Podaj na PW swojego e-maila. Na pewno takiemu dobremu mężowi jak Twój będzie łatwiej projektować. ;)

Brogremu, za dobre sprawowanie :lol: , przesłałem na maila.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2008, o 22:53 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Brogre, przetłumaczyłam instrukcję, ale jak ją wysłać na Twojego serwera? z worda, czy może z moich dokumentów? mam napisane 3 strony a4 na razie odręcznie ,wolałabym wysłać na pewniaka.
Kent , na pewno nic się nie stało Twojej szlifierce? na pewno nie. nie wiem co to jest pw, ale wyślę mój adres jak najszybciej. trochę brakuje mi obycia światowego , czyli komputerowego.
silnik , część na razie najważniejsza, w zasadzie już jest. ja tak ogólnikowo, bo jestem tylko obserwatorem, ale może zacznę robić dokumentacje?
pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, o 00:02 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja i moja szklifierka czujemy się dobrze :lol: . Rozbierałem już w drobny mak samochody, pralki, maszyny, silnki, taka szlifierka to "bułka z masłem" :lol: . Obejrzałem tą instrukcję i myślę, że Twój wysiłek lingwistyczny nie na wiele się przyda mężowi przy budowie tej szlifierki ;), ale może.
Przyślij mi ten adres na PW to mąż nabierze ochoty do pracy, jak zobaczy te Perpetuum mobile. :lol:

Jak chcesz wysłać PW (Prywatna Wiadomość) naciśnij poniżej swojego posta klawisz PW, wpisz nazwę (nick) osoby z którą chcesz nawiązać osobisty kontakt, temat i treść wiadomości. Proste jak drut Brogrego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, o 07:52 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
thymir napisał(a):
Brogre, przetłumaczyłam instrukcję, ale jak ją wysłać na Twojego serwera? z worda, czy może z moich dokumentów? mam napisane 3 strony a4 na razie odręcznie ,wolałabym wysłać na pewniaka.
Kent , na pewno nic się nie stało Twojej szlifierce? na pewno nie. nie wiem co to jest pw, ale wyślę mój adres jak najszybciej. trochę brakuje mi obycia światowego , czyli komputerowego.
silnik , część na razie najważniejsza, w zasadzie już jest. ja tak ogólnikowo, bo jestem tylko obserwatorem, ale może zacznę robić dokumentacje?
pozdrowienia



Mój serwer przyjmuje wszystko. Tak więc możesz te tłumaczenie wysłać jako .pdf, lub .doc i jak tam chcesz ;)
Pochwal się tym silnikiem; ja kupiłem niedawno na Allegro, ale wymaga przeróbki. Dokumentacja zawsze mile widziana.
Pozdrawiam :D :arrow:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO