Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 19 marca 2024, o 13:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, o 07:52 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
thymir napisał(a):
Brogre, przetłumaczyłam instrukcję, ale jak ją wysłać na Twojego serwera? z worda, czy może z moich dokumentów? mam napisane 3 strony a4 na razie odręcznie ,wolałabym wysłać na pewniaka.
Kent , na pewno nic się nie stało Twojej szlifierce? na pewno nie. nie wiem co to jest pw, ale wyślę mój adres jak najszybciej. trochę brakuje mi obycia światowego , czyli komputerowego.
silnik , część na razie najważniejsza, w zasadzie już jest. ja tak ogólnikowo, bo jestem tylko obserwatorem, ale może zacznę robić dokumentacje?
pozdrowienia



Mój serwer przyjmuje wszystko. Tak więc możesz te tłumaczenie wysłać jako .pdf, lub .doc i jak tam chcesz ;)
Pochwal się tym silnikiem; ja kupiłem niedawno na Allegro, ale wymaga przeróbki. Dokumentacja zawsze mile widziana.
Pozdrawiam :D :arrow:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, o 08:53 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Z uwagi na trudności z przesłaniem zdjęć do Thymir, umieściłem je tu:
na http://amichalek.sloneczko.net/forum


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, o 12:35 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
kent jesteś wielki!!!! Nigdy do tego stopnia nie rozkręciłem szlifierki.
Rewelacyjny pogląd na prostą maszynę


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2008, o 00:18 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
dzięki Kent. faktycznie rozebrałeś swoją szlifierkę dokładnie; wszystko , mam nadzieję, się przyda.
a silniczek jest 80 km. od wrocławia, muszę dopiero po niego pojechać. tak że mam go na razie teoretycznie.
Brogre, instrukcja zawiera prawie same oczywistości; z ciekawszych wiadomości to: sprawdzaj dokręcenie śrub co 50 h używania, lub: żeby przycinać szkło, należy użyć końcówki główki szlifierskiej wielkości 1/4 cala.
cieszę się, bo przed chwilą skończyłam witraż, wzmocniłam go tak jak radził Kent, a rano powieszę i wreszcie zobaczę go .
pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2008, o 07:36 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
z wielkim smutkiem zawiadamiam, że prototypu szlifierki własnej roboty nie będzie.
Zaczął mi rosnąć stos szkieł do oszlifowania, nie wytrzymałam nerwowo, pojechałam do sklepu i kupiłam Kristall 1( innej nie było) .
ale żadna wiedza nie idzie na marne; w temacie szlifierki jestem nieźle obcykana.
stosik szkieł zniknął, a ja a ja chodzę w nieustającym zachwycie, jak to życie potrafi być piękne.
thymir


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2008, o 08:57 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nie ma złego, co by.....
A, ja się pochwalę, że mnie, nie tak łatwo zniechęcić. Wczoraj otrzymałem zakupiony na Allegro, nowiutki silnik i tenże posłuży mi do budowy szlifierki. W sobotę jadę do kenta i wspólnie będziemy nad nią pracować.
Silnik oczywiście nie jest dedykowany, ale świetnie się nadaje. Solidna produkcja made in CCCP (nówka).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2008, o 22:51 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nic nie szkodzi Thymir, burza mózgów w każdym temacie prowadzi do obopólnych korzyści. Skorzystają inni. Brogre z wrodzonym talentem konstruktorskim już jest na półmetku swojego dzieła.
Ja potrzebuje też jeszcze ze dwie szlifierki, i mam zamiar je zbudować.
A życie będzie jeszcze piękniejsze, gdy zobaczymy Twoje przeszlifowane szkiełka połaczone cyną :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2008, o 00:19 
Offline

Dołączył(a): 29 lipca 2008, o 02:00
Posty: 2
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
witam, próbuję znaleźć odpowiedź na jedno pytanie i jakoś średnio mi to idzie. może ktoś z was mi doradzi.
otóż, od dawna mam szlifierkę Kristall 2000 i używam jej dość często. zastanawiam się czy i ewentualnie po jakim czasie należy wymienić kamień na nowy.

pozdrawiam :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2008, o 08:39 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kamień w szlifierce należy wykorzystywać ekonomiczne. Montując nowy kamień należy wysunąć go powyżej kratki na wysokość grubości szkła + b.mały kawałek. Po wyczuwalnym pogorszeniu skuteczności szlifowania przesuwamy go wyżej o następną grubość szkła itd. , aż do całkowitego zużycia. Przypadkowe zamocowanie kamienia naraża nas na ciągłe jego przestawianie i brak możliwości oceny stopnia zużycia.

W Twoim przypadku musisz sama ocenić jego stan zużycia i podjąć decyzję o wymianie.

Zużyty kamień (ocena subiektywna) niekiedy można wykorzystywać do szlifowania poleruącego.

Pozdrawiam :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2008, o 10:27 
Offline

Dołączył(a): 29 lipca 2008, o 02:00
Posty: 2
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
wielkie dzięki za odpowiedź. hmm, tylko nie wiem jak to się u mnie sprawdzi, bo mam dziwaczny zwyczaj szlifowania grubego szkła w powietrzu :D obecnie zajmuję się głównie małymi formami, więc małe elementy jest mi tak po prostu wygodniej szlifować.

wobec tego mam jeszcze jedno pytanie: czy kamień muszę kupować do konkretnego modelu, czy jest on uniwersalny?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO