Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 18:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2012, o 09:22 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 02:00
Posty: 26
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Świadomie nie chcę w tej chwili robić witraży bo na kolanie, z ręczną osełką (szlifierkę już mam) to już robiłem, podoba mi się to, jednak naprzód tworzę dobre warunki do wykonywania czyli pracownię. Szybko to idzie, już prawie gotowa, wczoraj zrobiłem wyłacznik nożny. I tu drobna porada techniczna.
Na swojej stronie Kent pokazywał jak zrobić wyłacznik nożny, z pedału kupionego na Allegro, kosztuje paredziesiąt złotych + przesyłka. Ja to zrobiłem z wyłacznika dzwonkowego natynkowego. Ma pełną obudowę i kosztował 4,95 zł. Oczywiście + przerobiony przedłużacz.

Co do ilości wzorów szkła ornamentowego to jesteście w bładzie, że jest tylko ok. 10 wzorów. Wynotowałem dostepne wzory z hurtowni we Wrocławiu i jest ich ponad 29 rodzajów. Kosztują w granicach 1,25 - 2 zł za dcm2, brutto. A co do możliwości komponowania z nich witraży to znalazłem stroną gdzie były różne witraże ale w księdze gości największy podziw był wyrażony właśnie dla szkła ornamentowego. Mnie witraże zwykłe, białe, "ornamentowe" też najbardziej zachwyciły. Pani Artystka, z wielkim szacunkiem, jest samoukiem ale z rodziny artystów malarzy. Witraże zachwycające.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2012, o 23:10 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Oczywiście można kupować szkło na dcm2, ale przy tej cenie traci to sens, bo jest ona zbliżona do szkła witrażowego. Stąd tak duży wybór.
Pisząc o hurtowni miałem w tym wypadku na myśli dystrybutorów szkła wprost z hut np. z Huty Szkła Jaroszowiec. Oni sprzedają tafle tylko w całości (szkło ornamentowe z Jaroszowca mają rozmiar 2160 x 1420mm)

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2012, o 06:10 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 02:00
Posty: 26
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja mimo wszystko widzę sens kupowania szkła w małych kawałkach. Sam na początek kupiłem zestaw 8 rodzajów po 9 dcm2 czyli razem 0,7 m2 i kilka zawieszek z niego zrobiłem Natomiast kupowanie w większych kawałkach takich po 3 m2 jest dobre dla firmy która np. produkuje drzwi, na przeszklenia. Myślę, że w sytuacji sprzedaży na tafle, dla witrażystów, fabryczna hurtownia nie jest dobrym miejscem do kupowania, niemniej chciał bym dojść do etapu takiego zapotrzebowania.
Myślę, że jeśli ktoś ma wizję witrażu do wykonania czy to ze szkła kolorowego czy ornamentowego to cena szkła nie jest już taka istotna. Zapewniam Was, że szkło ornamentowe w witrażu efektownie wygląda no i kosztuje połowę tego co kolorowe.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2012, o 23:39 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 02:00
Posty: 26
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Pracownia gotowa i jest już kolejna zawieszka, aniołek z 20 elementów ze szkła Spektrum. Gdy nauczę się wstawiać do galerii to zacznę robić zdjęcia.
Co do mojego urzadzenia wspomagającego prowadzenie noża to nie do końca sie sprawdziło. Na szkle ornamentowym szło lepiej ale na witrażowym wyszło, że jest za wolne, Zbyt długo trwa ostawianie na linii cięcia tzn nie jest to długo ale ręką jednak szybciej i cieńsze szkło to mniejszy nacisk jest potrzebny.
A aniołek jest bardzo ładny jak dla mnie. Taki wzór z internetu, aniołek z długą trąbką.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 28 listopada 2016, o 12:08 
Offline

Dołączył(a): 29 września 2016, o 13:50
Posty: 7
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Widziałam kiedyś coś podobnego, ale z chęcią zobaczyłabym zdjęcie tego dzieła.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO