Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 00:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2009, o 19:23 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No tak cytuję "- im większa ziarnistość tym głowica jest "gładsza"
tu jest małe nieporozumienie.
Nie większa ziarnistość -tylko więcej ziarenek na mm kwadratowym, to papier i kamień jest drobniejszy.
dla przykładu papier 80 ma na jednym mm2 ok 80 ziarenek
papier 400 ma na jednym mm2 ok 400 ziarenek
i więcej 600,800 1000,1200.
Natomiast trochę inaczej jest z kamieniami. Granulacja max w tarczach ściernych wynosi 120/mm2 chyba że weszły jakieś nowości.
oznakowanie wówczas jest n. p. N60 na jednym mm/2 znajduje się 60 ziarenek korundu lub innego materiału ciernego.
Mniejsza cyfra oznacza większą ziarnistość tarczy ściernej, to znaczy że będzie grubsza ale szybsza obróbka zarówno szkła jak i metalu oraz innych materiałów.

Najprawdopodobniej brogre się przejęzyczył pisząc to co zacytowałm.

Irytowanie wówczas będzie jak nam trafi się do roboty mozaika i nie będziemy wiedzieć jak zaradzić.

Ja osobiście chyba z 4 godziny walczyłem aż nauczyłem się szlifować lustro. Niby nic a jednak problem i to wyższej rangi. Na dzień dzisiejszy szlifowanie lustra dla mnie to jest Pan Pikuś. Odprysku ani jednego. Jeżeli taśmą oklejamy to nic ale jeżeli samo lustro ma wisieć bez taśmy to najdrobniejszy odprysk jest widoczny podwójnie.

Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO