Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 stycznia 2010, o 21:30 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witajcie :-)
Mam pytanie i prośbę do bardziej doświadczonych forumowiczów. Planuję w najbliższym czasie zakupić do swojej bałakupi szlifierkę. Problem w tym, że nie mam pojęcia którą wybrać. W pracowni, w której się uczę witrażu mamy szlifierkę KRISTALL 1S i to na niej przyzwyczajona jestem pracować. Ją również chciałabym kupić, najlepiej za granicą, ponieważ ceny czasem są dużo niższe niż w Polsce. Poprosiłam o pomoc naszego Trebora :-) i on polecił mi stronę http://www.iserlohner-glaskunst.de/asse ... skunst.de/ . Tyle, że ona jest po niemiecku, ja znam tylko angielski. Próbowałam pomóc sobie tłumaczem stron w Google, ale niewiele to dało. Poza tym nie ma tam szlifierki, której szukam. Zastanawiam się czy ta szlifierka http://www.iserlohner-glaskunst.de/asse ... skunst.de/ jest lepsza od KRISTALL 1S ? Naprawdę się nie znam i byłabym wdzięczna za radę :-) Jest jeszcze kwestia wysyłki z Niemiec do Polski, a nie znając języka nie mogę się zorientować w cenach towarów i wysyłki. Dziękuję z góry za pomoc :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 01:28 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Jak mówiłęm pewnie będziesz mogła liczyć na pomoc forumowiczów. ja przeglądałem "moje" strony w USA i tam kristalla nie znalazłem.
A w dogadaniu się z niemiaszkami pomożemy, tylko przelicz czy warto, bo jak przemyślałęm to ceny niewiele niższe niż u nas, a GWARANCJA? i naprawy (tfuuuu, odpukać)!!!

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 11:03 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
UAYO; na temat szlifierek zajrzyj na forum do: PYTANIA DO..... w temacie ZAKUPY.
Uważam, że zakup pojedynczej rzeczy w zagranicznych hurtowniach to tylko pozorne oszczędności (chyba, że jesteś przejazdem i na miejscu dokonasz zakupu). Wartość przesyłki "zeżre" zaoszczędzone pieniądze.
Ja przy okazji listopadowych warsztatów III st. zakupiłam szlifierkę KRISTALL2000S i uważam, że lepiej się na tym pracuje niż na KRISTALL 1S - warto dołożyć ~100 zł; Szlifierka na miejscu została uruchomiona i przetestowana - polecam taki rodzaj zakupów, a w more and better także mają KRISTALL 1S - najlepiej pogadaj z MICHEM; Pozdrawiam; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 11:25 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Uayo - taj jak mówi Jadzia. 2000S jest warta dołożenia stówki ze wzgldu na turbinkę, która podaje wodę (zamiast gąbeczki poza tym jest mocniejsza o ile mi wiadomo, ale są bardziej kompetentni do rozmowy o szlifierkach. :-)
Wczoraj rozmawialiśmy z Bronkiem o dobrze wyposażonej szlifierce, ale za ch... nic :shock: nie mogę sobie przypomnieć o jaką chodziło.
Jeśli chodzi o zakupy za granicą rzeczy, które mogą się po prostu zepsuć, trzeba rzeczywiście wziąć pod uwagę późniejsze koszty ewentualnego serwisu, żeby nie było przykrych niespodzianek.
Pozdrawiam serdecznie. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 12:24 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jadziu mogę tak się do ciebie zwracać ? :-) Możesz mi nieco dokładniej powiedzieć jaka jest różnica w pracy pomiędzy KRISTALL 1S a KRISTALL2000S i na czym ona dokładnie polega ? Co do zakupów za granicą, to zainspirował mnie Trebor, który tyle razy pisał, że to się bardziej opłaca. Może faktycznie teraz sobie odpuszczę i kupię w Polsce, ale za rok, może dwa ;) będę chciała kupić piłę do szkła i wtedy na pewno sprowadzę ją sobie z zagranicy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 13:01 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Poleciłbym Ci Twin Spin. Właśnie o niej rozmawialiśmy wczoraj z Mateuszem. Są to w zasadzie dwie szlifierki w jednej. Taki mały kombajnik. Dodatkowo można jeszcze zakupić przystawkę do bevelsów.
Niestety jej cena w A&H jest raczej dla amatora zaporowa. Kristal 2000S będzie dobrym zakupem. Nawet najtańsza szlifierka będzie dobra - należy bowiem pamiętać, że ma ona za zadanie wyrównać krawędzie przed oklejeniem, a my mamy tak wycinać elementy, by szlifowania było jak najmniej. Nie potrzeba nam więc super parametrów na jej wrzecionie, więc popracujmy nad dokładnością wycinanych detali, a nie będzie potrzeby dywagacji na temat ile obrotów, jaka moc, jaki sposób chłodzenia ( czy gąbka, czy pompka ).
Tak więc niech moc będzie z nami ;) :lol: .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 13:28 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Uayo; Różnicę z grubsza opisał Mati. W szlifierce KRISTALL2000S jest pod kratką pojemnik na wodę i nie ma tego ciągłego moczenia gąbki. Po zakończeniu roboty chyba także jest łatwiej doprowadzić szlifierkę do porządku - tak mi się przynajmniej wydaje (nigdy tego nie robiłam z KRISTALL 1S), a co do piły do szkła - też odsyłam do MICHA - posiada to cudowne urządzenie.
Pozdrawiam kolorowo; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 18:07 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Ja też mam i sporo tego używam, ale do bardzo wyszukanych kształtów, tam gdzie nóż sobie z tym nie poradzi. Demonstrowałem zresztą ją na poprzednich (2008r) u Micha. Też się przydała I choć to co ja mam to amatorska wycinarka ale czasami bez niej nie dałoby się rady.

Ze szlifierek, to jedną mam też Kristal i jest na gąbkę, ale dobudowałem sobie nad nią zbiorniczek + rozrząd wody i teraz leci mi woda poprzez wężyki na poszczególne maszyny, a mam ich kilka w sumie chyba 5 szt.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 20:19 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
JWAR bardzo mnie zaciekawiło, to co napisałaś o pojemniku na wodę. Przyznam się szczerze, że nieustanne moczenie gąbki jest bardzo frustrujące. Szukałam jakiś filmów poglądowych jak to działa, ale nic nie znalazłam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 21:51 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Gąbki się nie moczy. Ona jest stale zanurzona w wodzie. Wodę podnosi samoczynnie gwint nacięty na dole trzpienia szlifierskiego. Gąbka pełni role mini magazynka wody. Działa to bezobsługowo. Tylko przed pracą trzeba dolać trochę wody. Wybrałbym tańsza wersję. Pozdrawiam.
F.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO