Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 10:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2009, o 19:24 
Offline

Dołączył(a): 23 września 2009, o 02:00
Posty: 1
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Hej Newpeter
skoro jestes w Anglii to masz tam duzo lepszy wybor niz PL. Poszukaj w necie sklepow... a co najwazniejsze jest taniej
powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2009, o 22:12 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
No, nie Anglia jest bardzo droga, przynajmniej jeśli chodzi o te narzędzia i materiały.
Myślę, ze na początek powinieneś się pobawić ręcznie szkłem, a więc bez szlifierki, która jest najdroższa.
Na początek - nóż ( średniej lub dobrej jakości), taśma kilka rodzai szkła, lutownica, nie w Prakticerze, tylko w jakimś sklepie z narzędziami - najlepiej "rolniku" bo taniej lub elektronicznym. Jakiś kamień szlifierski - korundowy), lut, topnic, To na początek, resztę sobie dopasujesz z innych narzędzi. Jak złapiesz bakcyla to wtedy powolutku lepszy i droższy sprzęt.
Jeśli masz tam gdzieś dostęp do zwykłych szyb okiennych, to zbieraj je i ucz się na nich ciąć. Nie od razu na szkle witrażowym. Zaoszczędzisz sporo kasy.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2009, o 22:25 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor napisał(a):
...Jakiś kamień szlifierski - korundowy)...


Podpisuję się pod Treborem, jednak na sam początek wymienił bym powyższy kamień na jakiś tani model szlifierki precyzyjnej z elastycznym przegubem. Koszt w okolicach 50zł w promocji :-) I kamieniem do szkła (około 10zł)

BTW: Która z nazw jest poprawna? Korund? Korbund? Karborund? Spotkałem się już ze wszystkimi wersjami.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2009, o 22:45 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Korund to minerał występujący w przyrodzie, bardzo twardy 9 w skali Moesa, al te pozostałe to wytwór człowieka, też twarde, a więc dla nas wystarczy, tym bardziej, ze mają spoełniac określoną rolę - szlifować- a nie upiększać gablotki kolekcjonerów.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 11 grudnia 2009, o 20:34 
Offline

Dołączył(a): 11 października 2009, o 02:00
Posty: 1
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam wszystkich bardzo serdecznie na forum. Jestem tu nowy , w zasadzie dopiero dzisiaj sie zarejestrowalem. Nie mialem nic do czyninenia z witrazownictwem jak do tej pory. Ale bardzo pragne sie z tym zaprzyjaznic. Ogladalem filmiki na easy-art , wiec uwazam ,ze super fajna spolecznosc tutaj sie udziela. podziwiam was wszystkich za to co umiecie zrobic ze szklem i prosze o pomoc.
pierwsze pytanie czy zestaw ze sklepu za 600 cos tam spokojnie mi wystarczy ? czy cos jeszcze by sie przydalo? poniewaz jestem w Angli musze zorganizowac wszystko za jednym razem , tak aby mi to starczylo na zaluzmy 2-3 miesiace nauki , ale z powodu braku czasu tylko jeden dzien w tygodniu . wiec niezly transporcik sie szykuje ;)
pozdrawiam serdecznie wszystkich


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 grudnia 2009, o 21:29 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Cię serdecznie i życzę, abyś stał się kolejnym zarażonym szkłem. O zaopatrzeniu na początek pracy twórczej poczytaj ostatnie posty w "PYTANIACH DO....."- w temacie "ZAKUPY". Co do pakietu startowego trudno mi się wypowiadać - wydaje mi się, że na początku może być trochę większe zapotrzebowanie na szkło i plastry.
Jeżeli uda Ci się wygospodarować czas, to polecam skorzystaj i przyjedź na warsztaty. Na ostatnich warsztatach dla zielonych, na których ja byłam (08.2009.) były dwie osoby gdzieś z Twoich stron. To tylko sobotnio - niedzielne zajęcia, a naprawdę warto. Pozdrawiam; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 grudnia 2009, o 07:20 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Na początek 600 na pewno wystarczy na materiały. Bez lutownicy i szlifierki. Ale można zacząć bez szlifierki. Lutownica konieczna. Ja kupiłem pierwszą w Praktikerze a 26 zł. Starczyła mi na 3 dni. Potem sie zniszczył grot. Ale wiedziałem dzięki temu, że będe to robił dalej. Jeśli mieszkasz w Warszawie to nie masz problemu z zaopatrzeniem. Jeśli nie, to poproś w sklepiku Easy-Art lub w firmie Arts Hobby o zestaw dla początkujących. Tzn. wszystkiego po trochu. Nóż, cyna, szkło, woda do lutowanie, patyna i spróbuj zrobić coś małego. Jeśli to łykniesz to będą z Ciebie ludzie. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 21:25 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2010, o 02:00
Posty: 1
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam
Też jestem nowa (dziś zarejestrowana) i nie wiem czy podczepiam się w odpowiednim miejscu, ale tu znalazłam mniej więcej co mnie interesuje.
Chodzi mi mianowicie o sprzęt do szlifowania szkła. Oczywiście najchętniej kupiłabym sobie porządną szlifierkę, ale obecnie jest to poza moim zasięgiem finansowym i muszę znaleźć jakiś tani substytut
Cytuj:
pisuję się pod Treborem, jednak na sam początek wymienił bym powyższy kamień na jakiś tani model szlifierki precyzyjnej z elastycznym przegubem. Koszt w okolicach 50zł w promocji :-) I kamieniem do szkła (około 10zł)


Opcja z tanią szlifierką wydaje mi się ciekawsza niż sam kamień. Z witrażami miałam już styczność (daawno temu :P), ale na maszynach za nic się nie znam, więc byłabym wdzięczna gdyby ktoś opisałby mi dokładniejsze parametry takiej szlifierki (za konkretny model, albo link wcale się nie obrażę ;D). Czy też może jednak lepszy byłby kamień? Embarassed


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 23:57 
Offline

Dołączył(a): 4 marca 2010, o 02:00
Posty: 9
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mati napisał(a):
Trebor napisał(a):
...Jakiś kamień szlifierski - korundowy)...


Podpisuję się pod Treborem, jednak na sam początek wymienił bym powyższy kamień na jakiś tani model szlifierki precyzyjnej z elastycznym przegubem. Koszt w okolicach 50zł w promocji :-) I kamieniem do szkła (około 10zł)

BTW: Która z nazw jest poprawna? Korund? Korbund? Karborund? Spotkałem się już ze wszystkimi wersjami.



popieram Mati, sam mam (na razie) mini szlifierkę o szumnej nazwie FAIRLINE z Castoramy z wałkiem giętkim o mocy 135W i chwalę sobie...do hobbistycznego wykorzystania to aż nad dość...był w niej zestaw kamieni, ale szajs, szybko się zużyły...musiałem dokupywać nowe, ale też za rozsądną cenę...polecam na początek!... ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2010, o 17:03 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witajcie. Szlifierkę jeżeli już to lepiej trochę zainwestować i kupić KRISTAL2000 z nawadnianiem. A resztę sprzętu to po mału dokupywać. Wydawać pieniądze na różne wynalazki to szkoda kasy. Lepiej od razu inwestować w dobry sprzęt. Piszę to z własnego doświadczenia. Nie od razu gród Kraka zbudowali.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO