Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 14:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 kwietnia 2011, o 19:53 
Offline

Dołączył(a): 2 kwietnia 2011, o 02:00
Posty: 6
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam serdecznie,

nie zajmuje się witrażownictwem, jednak chciałem Was prosić o poradę. Potrzebuję pomalować ceramikę na zielono i biało, jednak w taki sposób by farba nie wyschła w normalnych warunkach (np. pokojowych) przez kilka tygodni lub miesięcy - szukam farby, która miałaby właściwości tuszu nasączającego taśmę drukarki igłowej (którą to taśmą można drukować kilka miesięcy czy lat, a ona nie wysycha). Możecie jakoś pomóc? Byłbym szalenie wdzięczny.

Chciałbym tą farbą nasączyć właśnie taśmę starej drukarki igłowej.

Serdecznie dziękuję.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2011, o 20:31 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj BAJERY;
Jako pasjonatka ceramiki nie bardzo rozumiem o co pytasz; Uściślij proszę jakiego rodzaju ceramikę chcesz malować? czy to będzie "zdębiała" glina, czy biskwit, czy może już gotowy ceramiczny poszkliwiony wyrób? I jaki cel ma pozostawienie pomalowanego tworka bez wysychania i utrwalenia tej farby choćby na kilka dni?? Zrobi się z tego zwykłe (no może brudno- kolorowe) wstrętne kurzowe błotko.
Glinę, aby uchronić przed zbyt szybkim wysychaniem zwykle owija się szczelnie folią.
A większość szkliw, barwników do ceramiki i angob to wodne roztwory, więc, gdy trochę przeschną wystarczy zwyczajnie dodać do nich odrobinę wody.
Pozdrawiam serdecznie ; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, o 12:40 
Offline

Dołączył(a): 2 kwietnia 2011, o 02:00
Posty: 6
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzień dobry,

dziękuję za odpowiedź. Właściwie to pomysł się trochę zmienił. Teraz materiałem jest szkło. Chcę po prostu wydrukować coś igłówką na szkle. Potrzebuje do tego celu nasączyć taśmę igłówki specjalną farbą, tak, żeby ta taśma mi nie zasychała po kilku tygodniach (tzn... aby był jak najdłuższy okres eksploatacji).

Najlepiej aby taka farba zasychała pod wpływem UV albo ciepła - byłoby to najlepsze rozwiązanie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2011, o 08:31 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem, jak robią
np. napisy na szklanych buteleczkach perfum,
że są tak trwałe - ciężko je czymkolwiek zdrapać ....?
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2011, o 07:37 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nadruki na szkle robi się techniką sitodruku. Zobacz: http://www.youtube.com/watch?v=_09wv8IwSEQ


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2011, o 08:12 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
No tak, super sprzęt - myślę, że na malutkich
szklanych buteleczkach może być to robione
również metodą tampondruku - tylko trzeba
do tego odpowiedni dobrej jakości lakier.
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2011, o 15:01 
Offline

Dołączył(a): 2 kwietnia 2011, o 02:00
Posty: 6
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wiem czym się wykonuje profesjonalne nadruki na szkle. Mnie jednak chodzi o co innego - dlatego pytam się o jakikolwiek lakier termo lub UV-utwardzalny, którym można malować na szkle.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 kwietnia 2011, o 17:55 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
bajery są farby na zimno i na gorąco. Pytania Twoje nie zawierają konkretów, więc tródno Ci coś doradzić. Zajrzyj do sklepu który prowadzi farby do malowania na szkle, w marketach lub z akcesoriami szkolno piśmienniczymi.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwietnia 2011, o 21:07 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
W sklepach plastycznych są farby do malowania na szkle, lecz jedne wysychają po kilku godzinach inne trzeba utwardzać w piecyku. Myślę , ze nie o to chodziło.
Poza tym jak chcesz pisać igłówką na szkle??
Pomysł raczej nie realny.
W ogóle malowanie na szkle to spory problem.Pomyśl raczej o czymś innym. Może sitodruk lub kalkomania.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwietnia 2011, o 22:29 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Widzę Bajery , że chcesz robić bajery :lol:.
Problem jest tylko w tym, iż czegoś takiego jeszcze nie wymyślono, a my sterując kursorami mamy być prekursorami ;).
Złożenie jest takie, że farba ma nie wysychać - nawet do kilku lat.
Farbę taką można zrobić w warunkach bałakupczych. Ale nie ma gwarancji, że nie wyschnie przez kilka lat. Warunki przechowywania przedmiotów pokrytych taką farbą okazać się mogą nieopłacalne.

Otóż wystarczy b. miałki pył szklany (który można zrobić samemu lub kupić) wymieszać z klejem UV do szkła i tym malować ceramikę. Taka farba nie utrwali się, dopóki nie naświetlisz jej lampą UV. Ale czy nie wyschnie na powietrzu, tego nie wiem. Musiałbyś taśmę drukarską i przedmiot pokryty taką farbą przechowywać w ciemności i odizolować od dostępu powietrza, aby nie wysychał. Czy nie zaklei igieł drukarki, prawdopodobnie tak.

Mam taki gęsty klej, ale jest za drogi, aby robić doświadczenia. Stosuję go do mocowania zawiasków i innych różności. Jest mocny jak piorun. Zawiaski się rozlecą, szkło pęknie, a klej dalej trzyma.

Tak więc, pozostaje tylko czekać na szczęśliwsze dla Ciebie czasy i nie tworzyć niezjadliwej kiełbasy :lol:.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO