Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 19:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 08:38 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:P Od razu cieplej :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2009, o 17:59 
Offline

Dołączył(a): 19 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Szczerze mówiąc na forum jestem od dzisiaj i czytam sobie ten temat ...

Ja posiadam NIKKENA z wąską główka. Kupiłem go za 49 zł SZKŁOMALU - bo moja nauczycielka robiła zamówienie to też się dołączyłem. Co do cięcia nie mam rzadnych zastrzeżeń - jednak już jakiś miesiąc temu w pojemniku na olej zaczął pływać mi taki " glut " - z zależnością w którą strone obruciłem nożyt tak on zpływał na dół ... ale gdy zobaczyłem że na szle zostaje mi plama oleju i po paru godzinach cięcia nożyk się oprużnia do połowy zacząłem troche się niepokoić.

Gdy pojemnik był pusty otworzyłem i glut wyleciał ... tak jak ktoś pisał , malutki kawałem kateriału jakby taki cieniutki sznureczek ... prawdopodobnie był on umieszczony w trzpieniu i przepuszczał znikome ilości oleju - jednak pływał on od początku w pojemniku i myślałem że tak ma być.

Obecnie jestem przyzwyczajony że po 2 tygodniach muszę napełniać nożyk olejem - ale może jest możliwość żeby w otwór trzpienia wkręcić jakiś kawałek cieniusienkiego sznureczka żeby tam sobie był i spowalniał wyciek oleju ??

Pozdrawiam , Roting


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2009, o 22:09 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Na temat ""NIKKENA"" ze SZKŁOMAL-u poczytaj w PYTANIA DO.... w dziale ZAKUPY. Z oryginalnego NIKKENA żadne gluty nie powinny wypływać. Pozdrawiam kolorowo; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 grudnia 2009, o 02:22 
Offline

Dołączył(a): 19 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ehhh , Jadwigo ... dziękuje bardzo za nakierowanie. Rzeczywistość jest jednak okrutna - ciekawe czego teraz Chinole nie podrabiają - brak słów ... a fakt że SZKŁOMAL bierze udział w tym procederze (o czym on sam dobrze wie i na tym zarabia sporą kasę) to się po prostu w głowie nie mieści.

Sam byłem zaniepokojony tym że na more&better kosztuje on aż 138 złotych , ale jako zielony człowieczek uważałem że to może zależeć od profilu rączki (bo jednak jest ona inna).

No cóż dałem te 50 złotych , ale wielce stratny na tym nie jestem - mam nożyk , jeszcze tnie , jak długo to się okaże. Jeżeli przestanie , będę musiał zainwestować w coś lepszego lecz na razie się tym nie martwię. Jeżeli będzie taka potrzeb kupie NIKKENa w sklepiku albo Silberschnitta Hardmetala na glass24 - chociaż szczerze mówiąc dużo bardziej wole olejowe , bo miałem też styczność z Hardmetalem Silberschnitta.

Obecnie w grupie ja mam tylko tego z wąską główką , dwaj koledzy mają te po 29 zł , jeszcze jeden ma tzw. "produkt polski" bodajże za 39 zł. Co gorsze obecnie do grupy dołączyło się więcej osób i chcą kupić nożyk poszli za poradą znajomych że ich nożyki tną dobrze , ja nie miałem zastrzeżeń bo sam nimi nie pracowałem , może ze dwa razy. No i kurcze zamówiłem u nich 6 nożyków ALA NIKKEN na kwotę 174 złotych za kasę kolegów. Faktura dotarła , nożyki jeszcze prawdopodobnie w drodze , bo są święta i paczki z POCZTY POLSKIEJ się spóźniają - także noże prawdopodobnie będą na nowy rok.

PS: Jadwigo na stronie SZKŁOMALu tym "PSEUDO-NIKKENOM" dają nazwy NIKKE , a dał bym sobie jednak palec uciąć że u mnie na plastiku pisze NIKKEN , a na głowicy JAPAN TM ...


DOBRA - ROZPISAŁEM SIĘ NA MASAKRE BO JESTEM TROCHE ZŁY - ALE WAS POZDRAWIAM SERDECZNIE I ŻYCZĘ MIŁO SPĘDZONEJ NIEDZIELI :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 grudnia 2009, o 15:23 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ciekawi mnie bardzo, co to za grupa zapaleńców i czy macie w tej grupie kogoś, kto może służyć fachową radą???? Szkoda pieniędzy na podróbki!! Polecam dojechać na warsztaty dla zielonych - naprawdę warto. Fachowe ukierunkowanie i można zakupić sprzęt, który na miejscu jest sprawdzony i przetestowany. Większość z nas przez to przeszła i nie żałuje. A co do Twojej formułki "Przez ilość do jakości", to się nie zgadzam i przypomina mi to hasła z czasów komuny (po nas poprawiać nie trzeba???). To prawda, że trening czyni mistrza, ale i trenować trzeba mądrze - trzeba zwyczajnie to lubić i bardzo chcieć.
Życzę miłego popołudnia, pozdrawiam; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 grudnia 2009, o 18:33 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj Roting w szeregach zakręconych zapaleńców kolorowego szkła. Jak widzę masz problemy z nożem, nic po prostu warto trochę zainwestować w coś konkretnego.
Jeżeli jeszcze masz szansę to zakup coś z firm japońskich.
Wiem również, że dobrze się spisują noże olejowe polskie firmy COVAL kosz takiego noża jest w granicach 70zł, dokładnie nie wiem, ale są dość solidnie wykonane. Trzymałem taki w ręku i próbowałem ciąć, całkiem nieźle to szło.

Miej zasadę taką, jeżeli brak Ci wiedzy w danym kierunku zapytaj profesjonalistów, a takich tu nie brak na forum. Na pewno dadzą zadowalającą odpowiedź i rozwieją wątpliwości.
Natomiast jeżeli będziesz słuchał "znajomy powiedział znajomemu i on tak zrobił" to nigdy nie dojdziesz prawdy jak należy prawidłowo postępować aż na własnych błędach popełnionych dziesiątki razy może dojdziesz do zbliżonego sedna.

Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 grudnia 2009, o 22:51 
Offline

Dołączył(a): 19 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No , a myślicie że z jakiego powodu jestem na tym forum :-) Narazie bardzo dużo czytam , raczej pytam wtedy kiedy nie znajduje odpowiedzi na forum , bo wychodze od założenia że dobrze pogrzebac - znaleźc odpowiedzi i przy okazji dowiedziec się czegoś więcej. Oczywiście bardzo się cieszę że takie forum jak to istnieje , bo dla takich zielonych ludków jak ja jest to bardzo pomocna rzecz ;)

PS: Co do podstaw. Coś tam wiem , wraz z grupą śledzimy co tam sobie easyArt robi i oczywiście komputerowy kursy SAMURAJ oraz NINJA mamy zakupiony , oczywiście dogłębnie pare razy przeglądnięty , bo i tak czasem trzeba ;) Co do samych warsztatów dla zielonych. Nasza Pani nauczyciel mówiła coś że dostała wiadomość od Dawida na FaceBooku że jest możliwość zrobienia warsztatów , akcja chyba nosi nazwe "nie możesz przyjechać do nas - my przyjedziemy do ciebie" - jakoś tak mi to mówiła. Nawet odpisała Dawidowi że z chęcią przybyli byśmy całą grupą do Krosna (chyba do Krosna bo też nie pamiętam). Brzozów tom zbyt małe miasteczko żeby zgromadzić większą grupę , a dla 10 osób od nas niema sensu żeby Oni jechali tyle kilometrosów ;) Czy to wypali ... kto to wie - jeżeli nie wypali , pewnie zastanowimy się z chłopakami czy byśmy się nie wybrali. Oczywiście nie ma porównania pomiędzy warsztatami a kursem komputerowym - sam zdaje sobie z tego i o warsztatach myślę już od dłuższego czasu :-)

Narazie robimy to na luzie , chociarz coraz częściej przesiadujemy w pracowni , często do późnych godzin i to wciąga bardzo ;) Szczerze mówiąc wole spędzać wolne godziny w pracowni niż siedzięć nad jakimiś grami typu : METIN , CS , WOW i jeszcze innymi , innymi 'bardzo emocjonującymi i ciekawymi grami " :P

Pozdrawiam gorąco i dziękuje za rady ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 11:24 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jak Dawid obiecał do Was przyjechać, to macie, jak w banku - gratuluję zapału - oby tak dalej. A hasełko "Jabłko zanim stanie się czerwone też wpierw musi być zielone" - super rewelacja; Pozdrawiam kolorowo; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 19:23 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No to rżnijcie i klejcie a będą cudeńka jakich nie widzieliście sami, a jak zrobicie to dopiero Was zdziwko weźmie, że takie coś stworzyliście z niczego sami z pomocą piszących jak również ekipy Dawidowej.

Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 grudnia 2009, o 00:52 
Offline

Dołączył(a): 19 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Taaak :-) Zapału co po niektórym nie brakuje ... jednak poza tym też jest nauka i inne obowiązki , których jak każdy solidny dzieciak muszę dotrzymywać :-) Powolutku do czegoś trzeba dochodzić - ale z czasem powinno być coraz lepiej ;) Narazie nie widzie u siebie wielkich zdolności - co do cięcia raczej już jest dobrze ... jednak jeszcze muszę poćwiczyć w prowadzeniu lini lutu bo niestety ale z tym u mnie nie jest najlepiej :|
Ale po jakimś czasie i do tego dojde że linia będzie też dobrze prowadzona.

Dzisiaj kurcze zły byłem troche na siebie bo sobie złapałem elementy zwykła cyną w rolce i prawopodobnie miała sporą domieszkę kalafoni przez co jak spatynowałem na czarno to wyskoczyły mi złoto-kalafoniczne grudki co w cale nie wygląda cudownie ;| Ale powiedzmy że jeszcze jestem leszczu w tej dziedzinie a ciocia i tak będzie zadowolona z prezentu ;)


Co do tego czy Dawid obiecał ... hmmm , pani nasza napisała że moglo by być w Krośnie i zapisała to ale jak dalej ;) Miejmy nadzieje - Ja z ogromną chęcią pojadę na te warsztaty jeżeli takowe by się odbyły :-)


Lece już :-) POZDRAWIAM ;]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO