Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 18:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 stycznia 2011, o 13:59 
Offline

Dołączył(a): 2 stycznia 2011, o 02:00
Posty: 3
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witajcie!
Jestem nowa na forum.
Czy ktoś z Was spotkał się może z piecami wykonywanymi przez pana Władysława Chruślickiego z Katowic?
Zastanawiam się na zakupem takiego pieca i będę wdzięczna za wszelkie opinie i rady.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2011, o 10:21 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
A masz może jakieś namiary na niego, bo ja mam 2 piece ale nie znam producenta. Być może, że to ten sam, bo kupowane są (piece) na Śląśku

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 stycznia 2011, o 12:17 
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2010, o 02:00
Posty: 2
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam bardzo serdecznie. Cieszę się z istnienia tego forum i jestem wdzięczny, że wielu fusingowców jast tak otwartych. Ale do rzeczy. Odpowiadając na pytanie Falki: w sierpniu 2010 roku odebrałem od p. Chruślickiego z Katowic piec (dzieło rąk jego). Wcześniej polecał się na allegro ale nie podobały mi się wymiary (wolałem wyższy). W końcu zamówiłem w lipcu (miesiąc go robił ze swoimi ludźmi) 50x50x30. Moc 3,8 KW / 230V. Cena b. przyzwoita porównując markowe podobne wymiary (ciut ponad 3.000 zł). Programy do fusingu i do wyginania, które na moją prośbę mi wręczył przy zakupie daleko odbiegały od programów, które polecano mi na letnim kursie w W-wie. Ufając inżynierowi spróbowałem je zastosować, ale totalne fiasko. Raz odmówił posłuszeństwa programator i "nie zatrzymał odpowiednio temperatury" - poszedł grubo ponad 1000 C (dodatkowe płyty ceramiczne, które sobie wcześniej dokupiłem by zmniejszyć kubaturę pieca przy płaskich pracach popękały a szkło porozlewało się jak woda). Trudno - nic nie jest idealne, nie wydzwaniałem do producenta, bo co on bidny winny. Już się to nie powtórzyło a piec od sierpnia miał już z 70 wypałów. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Dla TREBORA (szacunek za zaangażowanie w forum) namiary (przepisuję z pieczatki na gwarancji: Zakłąd Napraw Urządzeń Elektrycznych; mgr inż. Władysaw Chruślicki; 40-355 Katowice; ul. Morawa 119a/28. telefon 511 259 991). Bardzo sympatyczny pan, a odbierałem piec osobiście z gmachu Politechniki Śląskiej - (widocznie tam też pracuje). Pozdrawiam wszystkich i postaram się już odzywać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 stycznia 2011, o 22:40 
Offline

Dołączył(a): 2 stycznia 2011, o 02:00
Posty: 3
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Hej Aajaks! Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź!

Mnie też zależało na wyższej komorze pieca. Rozmawiałam nawet na ten temat z panem Chruślickim - czy przy wypale płaskich prac warto położyć na dnie pieca kilka cegieł szamotowych i półkę ceramiczną, żeby zmniejszyć powierzchnię do ogrzania - on twierdzi, że to ma odwrotny skutek: cegły i półka absorbują dużo ciepła i generują stratę, lepiej niczym nie zapełniać tej powierzchni.

Zdecydowałam się zamówić piec u pana Chruślickiego, powinien być gotowy na przełomie stycznia i lutego - jak go przetestuję, to opiszę.

Przy okazji: pan Chruślicki powiedział mi, że ma na składzie kilka mniejszych piecyków do fusingu, które wykonał jakiś czas temu (wymiary komory to chyba 40x40, nie wiem jaka wysokość) piecyki mają bardzo atrakcyjną cenę 1800zł netto - jakby ktoś z forumowiczów był zainteresowany to namiary zostały już podane.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2011, o 11:49 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
falka napisał(a):


Mnie też zależało na wyższej komorze pieca. Rozmawiałam nawet na ten temat z panem Chruślickim - czy przy wypale płaskich prac warto położyć na dnie pieca kilka cegieł szamotowych i półkę ceramiczną, żeby zmniejszyć powierzchnię do ogrzania - on twierdzi, że to ma odwrotny skutek: cegły i półka absorbują dużo ciepła i generują stratę, lepiej niczym nie zapełniać tej powierzchni.


Pozdrawiam!


Ja to robię tak:
Kupiłem kiedyś płytę z włókien ceramicznych grubości bodaj że 10 mm, pociąłem ją na kawałki. Używam jej stale jako podkład. Na tą płytę kładę papier ceramiczny, posypuję go cienką warstwą kaolinu, dla wyrównania przelatuję cieniutkim szerokim ( ok 6 - 8 cm) pędzlem płaskim. Na to układam swoje wyroby.
Chcąc podnieść tą płytę,to kładę ją na kupionych w sklepie ceramicznym takich specjalnych kubeczkach. mają wysokość ok 5 cm. Gdy potrzebuję wyżej to wkładam jeden w drugi i wychodzi wtedy prawie 10 cm. Praktycznie nic więcej nie pochłania temperatury, wiec oszczędność oczywista.
Jedyny koszt to bardzo droga płyta ceramiczna i nie można jej kupić w kawałku tylko całą płytę.
W związku z tym, że teraz będę musiał kupić taką płytę, bo moje w części diabli wzięli. Po awarii pieca szkło wtopiło się tak w płytę, że przy odłupywaniu go, płyty popękały.
Gdyby ktoś chciał część płyty, to chętnie odstąpię, bo kupić muszę i tak>

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2011, o 12:19 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 120
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
napisz jaki to by był kawałek tej płyty co ci zostanie i jaka to płta

no i cena


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2011, o 23:35 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Poczekaj parę dni, bo nie pamiętam nazwy. Właśnie wysłali mi katalog więc sprawdzę. Jutro będę przejeżdżał obok ichniego magazynu, jeśli nie zmienili lokalizacji to może wezmę kawałek i popytam.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2011, o 23:43 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
mk1a napisał(a):
napisz jaki to by był kawałek tej płyty co ci zostanie i jaka to płyta ...
no i cena


No dowiedziałem się już co to za płyta.
Nazywa się Duratec grubość 6 mm
Wielkość płyty 150 x 122 cm nr katalogowy 175061. Firma rozprowadzająca www.Promattop.pl , no i na koniec cena 141,15 za m kw.
Tyle, że cena w Euro.
Na razie chyba sobie odpuszczę. Poszukam coś innego. Macie jakieś propozycje??

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2011, o 12:43 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 120
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor ta płyta faktycznie strasznie droga
ja do swojego pieca do wieka zastosowałemjako 1 warstwe od strony grzałek skamolex
http://www.varmsen.com/kominki/panele-% ... e-skamolex 25mm jest to płyta stosowana do kominków ale wewnątrz paleniska i faktycznie ma wytrzymałość i termiczną i mechaniczną( wiszą na niej 3 panele grzałek w kształtkach szamotowych)
kolor brązowy żeby nie powiedzieć sr..... ale to ma działać a nie wyglądać
z jednej strony ta płyta ma fakturę cegiełki musi iść do spodu druga gładka


cena grubość 16mmokoło 90 zł płyta 1000x610 i grubość 25mm 140zł
czyli cena do przełknięcia

można ja kupić w sklepach z kominkami


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2011, o 23:53 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
W piecu w zasadzie uzupełniłem ubytki, o czym pisałem. Popękane płyty zastąpiłem tą masą zwaną fiber glass. Jest znacznie miększa, ale co mi tam.
Największe spustoszenie przy "wybuchu" miały "półki" na których leżą poukładane moje twory.
Tam masa szklana tak się wtopiła, ze muszę mieć nowe. I stąd moje zapytanie, co stosować. Powinno być cienkie, równe i wytrzymałe i nie wyginać się pod ciężarem.
Ta płyta powyżej spełniała swe zadanie w 100 %, ale jak się dowiedziałem jest to najdroższa z płyt na rynku i szkoda mi wydawać tyle kasy.
Poszukuję wiec coś innego. Czego??? nie wiem.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO