Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 15:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 listopada 2011, o 19:04 
Offline

Dołączył(a): 10 września 2010, o 02:00
Posty: 21
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Doczekałam się wreszcie pieca zamówionego u p. Chruślickiego z Katowic, wszystko wygląda ok, program działa jak należy tylko podczas wypału jest tak straszliwy odór że nie mogę wytrzymać w pracowni nawet 5 min. przez cały program są otwarte drzwi na zewnątrz a mimo to nawet nastepnego dnia nie da sie wejść. Piec chodzi dziś drugi raz i smrodek ten sam. Dzwoniłam do producenta i przyznał że wykorzystał go do wygrzania rurek miedzianych i jakiej masy do form, którą testował i to może być przyczyną, ale powinno po kilki wypałach wywietrzeć.
Jestem lekko przerażona, co będzie jak nie wywietrzeje.
Korzystałam wczesniej z dwóch róznych piecyków (nie swoich) i nigdy nie czułam takiego intensywnego zapachu gryzącego w gardło.
Czy może to normalne dla nowego pieca?
Help :cry:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2011, o 11:08 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Jest to absolutnie nienormalne.
Ma prawo pojawić się lekki zapach (przy pierwszym wypale) z wypalenia drobnych zanieczyszczeń.
Wg mnie powinnaś kategorycznie piec zareklamować i oczekiwać co najmniej przeprosin.
Niepoważna firma, która w cudzym piecu wypala jakieś materiały.
Skandal.
Nie możesz się przejmować, chyba że piec kosztował 500 zł, ale z pewnością o rząd wielkości więcej.

(Korzystam z dużego PIKO i małego Keramikos)

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2011, o 12:48 
Offline

Dołączył(a): 10 września 2010, o 02:00
Posty: 21
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Obawiałam się, że coś jest nie tak. Producent to bardzo sympatyczny starszy pan i robi piecyki od dawna, miałam okazję korzystac z innego pieca jego autorstwa i nie było problemu z zapachem.
Piecyk nie był tani, jak dla mnie 9000 to sporo i spodziewałam sie lepszej jakości, albo przynajmniej produktu nieużywanego bez wad.
Rozumiem próbne grzanie w celach testowych.
Dodam że obudowa dość mocno się nagrzewa, nie mam jak zmierzyć temp. na zewnątrz bo rtęciowy chyba nie da rady, ale nie przyłożę ręki nawet na sekundę. Może za słaba izolacja?
Prosze o opinie bo nie przelałam jeszcze całej kwoty i niedługo minie termin zapłaty.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2011, o 13:02 
Offline

Dołączył(a): 10 września 2010, o 02:00
Posty: 21
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Zmierzyłam jeszcze warstwę izolacji, ok 10 cm z każej strony od wewnątrz z miękkiego materiału (chyba wełna ceramiczna) na 6KW format 60x80x25 cm.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2011, o 21:43 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Mam 2 takie piece, ale nie miałem z nimi żądnych problemów.
Wg mnie to sytuacja trochę (co najmniej) nienormalna.
Ja bym spróbował jeszcze raz wypalić, choćby na sucho - uchyl lekko wieko , tak by grzał bo wieko ma wyłącznik - a jak się nie poprawi to niech producent coś zaradzi. Najlepiej wymiana na dobry.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2011, o 22:27 
Offline

Dołączył(a): 10 września 2010, o 02:00
Posty: 21
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki za odpowiedzi,
spróbuję z uchylonym wiekiem i jeśli nie będzie poprawy to składam reklamację, szkoda bo nie lubię się czepiać ale piecyk ma byc na lata, a tu taki klops...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 grudnia 2011, o 13:41 
Offline

Dołączył(a): 2 stycznia 2011, o 02:00
Posty: 3
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cześć!
Ja też mam piecyk produkcji tego pana, robiony prawie rok temu. Nie miałam i nie mam z nim żadnych problemów, a obudowy można dotykać przez cały cykl wypału, tak dobrze jest zaizolowany (przy pierwszym wypale myślałam nawet, że nie działa, bo przy 700 stopniach na regulatorze, obudowa była wręcz zimna).
P. Chruślicki wydał mi się osobą znającą się na rzeczy, ale roztargnioną (trzy razy wysyłam mi fakturę za ten piec i za każdym razem z błędami). Moim zdaniem powinnaś stanowczo zażądać rozwiązania problemu z piecem i nie płacić, dopóki piec nie będzie działał jak należy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Cześć
PostNapisane: 6 grudnia 2011, o 19:33 
Offline

Dołączył(a): 10 września 2010, o 02:00
Posty: 21
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki Falka,
Ja wcześniej korzystałam u kogoś z piecyka p. Chruślickiego i też nie było z tamtym żadnych problemów nawet po kilku latach, dlatego zamówiłam swój piec u niego.
Sytuacja się pogorszyła bo zaczął wywalać główny bezpiecznik w domu, kilkakrotnie w ciągu procesu. I śmierdzi spalonym plastikiem albo farbą. Producent ma przyjechać i naprawić. Twierdzi że mocne nagrzewanie sie obudowy jest normalne, gdy porównuję z poprzednim tłumaczy że ten ma większą moc i wielkość i dlatego musi się mocniej nagrzewać. Próbował też zrzucić winę na mnie, że stosuję zbyt długi proces (8h ze studzeniem), wg niego można wypalić szkło w 1 góra 2h :-)))
Napisz jeśli możesz jak duży masz piec i ile cm ma warstwa izolacji i ile KW, bedę miała jakieś porównanie, bo mam wrażenie że producent trochę przyoszczędził na moim modelu. A problemu z izolacją chyba nie da sie naprawić od reki...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2011, o 11:15 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Witaj
Wstawia CI KIT. Nie gódź się na takie rozwiązanie. U mnie wypał ze studzeniem trwa czasem i 24 godz.
A piec rozgrzewam czasami do 850 st C,
Obudowa jest - trochę ciepła - ale rękę można położyć i trzymać.
Coś spartolił,
Najlepiej niech wymieni na dobry, bo tego się nie da poprawić, chyba, ze dołożyć izolacji a to zmniejszy komorę.
NAJLEPIEJ NOWY !!!

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2011, o 19:19 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Trebor ma całkowita racje - wymiana na nowy lub zwrot pieniędzy.
Najkrótszy rozsądny wypal to 6 godz. (550oC)(odpuszczanie!).
Piec może być gorący ale przy właściwej izolacji max 50-60oC w przeciwnym wypadku będzie podgrzewal wsad podczas studzenia (szkoda prądu).
Nawet solidny fachowiec w sytuacji kryzysu może okazać się partaczem, dlatego jak najszybciej i zdecydowanie rozwiaz problem.

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO