Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 16:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2009, o 11:08 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jak ktoś ma więcej cierpliwości, może odlać sobie komorę powietrzną klejem - Alsiblock D 13 zł netto/ 1 kg(IZO Gliwice), wymieszanym z granulatem ceramicznym. Granulat jest tu: http://www.ceramic.com.pl/main.html 20zł brutto /1 kg.

Wystarczy zrobić rozbieralną skrzynkę z pilśni lub sklejki, o wymiarach planowanego boku komory. Do dna przykleić klejem na gorąco, rurki papierowe odpowiedniej średnicy(owinąć kilkakrotnie papier na patyku lub pręcie) nasmarowane na zewnatrz wazeliną. Lub rurki z cienkiego węża do wody usztywnone drutem(owinięte papierem i natłuszczone), lub coś zastępczego.

Następnie całość zalać z góry klejem Alsiblock D. Po całkowitym wyschnięciu, wyrwać papier z otworów tuneli i wypalić wazelinę na otwartej przestrzeni suszarką techniczną.

Powierzchnia takiej komory może, z powodzeniem być powierzchnią narażoną na szok termiczny i będzie o wiele tańsza od jakiejkolwiek płyty.

Podobno ten klej jest nowością w branży. Wytrzymałości takiego tworu, nie praktykowałem ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2009, o 11:29 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Treborku, płyty z tej firmy http://www.ceramic.com.pl/main.html należy zamontować i wypalić w piecu. Od temperatury robią się czarne i wydzielają dymodór. Po wystudzeniu ponownie przybierają kolor biały i już więcej nie występują podobne zjawiska.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2009, o 12:35 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Dzięki za podpowiedź.
Chyba do nich zadzwonię i dowiem się co i jak.
Pewnie mają jakiegoś doradcę.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2009, o 17:15 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Dzisiaj pytałem o cenę pieca. Mają mi dać odpowiedź w najbliższych dniach. wtedy porównam ceni i... zdecyduję się na jedną z opcji: budować czy kupować.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2009, o 19:22 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No to podejrzewam, że ....... szykuj się Treborku do budowy :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2009, o 20:33 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Pożyjemy, zobaczymy. Ja tam dostaję na prawdę dobre ceny.
Muszę tylko ich namówić na zrobienie odpowietrzaczy. Przydadzą się do oddymiania.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2009, o 23:27 
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2009, o 02:00
Posty: 14
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witajcie

piszę w tym temacie, bo po pierwsze żywo jestem nim zainteresowana, a po drugie - nie mogłam znaleźć wątku, gdzie przedstawiają się użytkownicy forum :-)

Jestem totalnym nuworyszem w temacie obróbki szkła. Zawsze chciałam to robić, a że nie brak mi zdolności manualnych - ciągle miałam do czynienia z różnego rodzaju rękodziełem. Bynajmniej nie w pracy zawodowej, bo tu zajmowałam się menadżerką. Niestety, albo może stety, ostatnio padłam ofiarą kryzysu i stanęłam przed wyborem co dalej. Mój domowy motywator pomógł mi podjąć decyzję - może to jest ta szansa, na którą czekałam tyle lat. Co prawda czeka mnie radykalna zmiana profesji, ale całą sobą czuję,że ta nowa dziedzina jest mi bliższa, niż to co robiłam do tej pory.
Jakiś czas temu zaczęłam interesować się tematem fusingu. ściągnęłam z GB pierwsze publikacje, zaczęłam przeglądać sieć. Pojechałam do A&H i do Kielc na Glass Tech, gdzie poznałam ofertę Koretxu. Zaczęłam czytać anglojęzyczne forum dotyczące fusingu (z bólami porodowymi, ze względu na niedobór języka). I stało się. Postanowiłam, przy udziale mojego wszechstronnie uzdolnionego technika zbudować piec. Prosty. Do testów. Jeszcze wtedy nie wiedziałam o Waszym forum. Pewnie gdybym natknęła się na nie wcześniej - uniknęłabym paru pomyłek. Ale .... już po ptakach. Piec prawie stoi. Stalowy stelaż zespawaliśmy sami, ceramikę (szamot) wymurowaliśmy sami, grzałkę zwinęliśmy sami. Dzięki mojemu magikowi jesteśmy na etapie programowania i budowy sterownika oraz całej instalacji elektrycznej. Od podstaw, gdyż mam elektryka - elektronika obok siebie. I tu pojawia się moja prośba. Wiem, ze jestem nową "twarzą" w tym środowisku, ale zorientowałam się też, ze jesteście bardzo otwarci i życzliwi. Nie jestem kimś, kto będzie udawał specjalistę, a potem znikał z forum :lol: Jestem osobą, która chce dzielić z Wami pasję i potrzebuje pomocy. Potrzebuję danych konkretnych cykli do wypalania, żeby je zaprogramować. Czy mógłby mi ktoś w tym pomóc? Konkretne czasy i temperatury. Z małym opisem który cykl stosuje się do jakiego szkła, bo ciągle zbieram dane o technologii wypalania. Tyle cykli, ile uważacie, że optymalnie powinno być. Ewentualnie jakieś odesłanie. Na forum, bądź na PW, czy maila - według uznania. Dodatkowo chciałabym zadeklarować wszelką pomoc jakiej jestem w stanie udzielić, przy udziale męża, w zakresie programatorów i szeroko pojętej elektroniki.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.


Meg


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2009, o 07:17 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witamy w klubie. Ja tez byłem kiedyś pracownikiem korporacji na stanowisku dyrektora regionalnego. Dzięki Bogu też straciłem pracę. wprawdzie 10 lat temu, ale teraz jestem wdzięczny losowi, bo wreszcie robię to co naprawdę kocham. Forum trafiłem ponad rok temu. Uzyskałem wiele cennych porad, a sam też nie chcę być dłużny i podpowiadam jeśli mogę pomóc. Jest nas coraz więcej. Piec ma jeszcze Trebor. Kent powala nas swoja wiedzą teoretyczną i jego piec to tylko kwestia czasu. Wkrótce dołączy z wypalaniem :-) Mam piec z firmy EPO od roku i jeszcze kombinuje jak tu na nim zarobić. Na pewno możesz liczyć na pomoc.
Pozdrawiam
Fagonio


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2009, o 08:08 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cześć Meg, :P
Jeśli chciałabyś napisać skąd jesteś lub coś o sobie to tutaj:
PYTANIA DO: (poddział :scena, czyli przedstawialnia.)
Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś na temat topienia szkła to polecam działy:
POMYSŁ NA... - (poddział fusing)
Dział SZPITAL : (poddział rozłoŻenie temperatur w piecu)
Dział RESTAURACJA
1.(poddział COE-wspólczynnik rozszerzalności cieplnej)
2.(poddział-jak wypalać)
3.Dział FUSING (poddział ogólnie o wypale szkła)
4.Dział : JAK ZACZĄĆ
5. Dział : DOŚWIADCZENIA ZE SZKŁEM
Dział RESTAURACJA -
1. (poddział biżuteria z fusingu)
2. (poddział gięcie szkła)
Dział HUTA - (poddział :jak działa sterownik pieca)
Polecam również dział BIBLIOTEKA w którym znajdziesz lekturkę na temat separatorów oraz przydatny słownik i wiele innych cennych uwag.
Cóz masz sporo do czytania... :-) ale zapewniam WARTO :mrgreen:
Pozdrawiam i witam w gronie "pozytywnie zarażonych"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2009, o 08:41 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj Meg.
Z uwagi na prawie równy start naszego peletonu, na peweno się w nim utrzymasz, może nawet założysz żółtą mokrą :lol: koszulkę.
Semi, już postawił Ci drogowskaz na samym środku pracowni. Wystarczy poświęcić trochę czasu i wtopisz się w naszą "napaloną" rzeczywistość.

Posiadamy lub budyjemy piece, dlatego interesuje nas każdy pomysł dotyczący wielkości, konstrukcji, wyłożenia, zasilania, sterownia itp..
Z wielką ochotą obejrzałbym zdjęcia Twojego pieca.
Odnośnie czasów i temperatur, to jeżeli posiadasz zagraniczne, tematyczne książki, powinny zawierać takie informacje. Najważniejsze, to zrozumieć filozofię zachowania się szkła w temperaturze i dokładnie zapoznać się z naszym Forum.
Znajdziesz tu dużo informacji odnośnie cykli wypalania, opracowanych i wypraktykowanych przez piecowy tandem w osobach, kierującego-Treborka i pedałującego artysty-Fagonia ;), oraz pozostałych, klaszczących, przy każdym nasiśnięciu pedałów przez tych kolarzy :lol: .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO