Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 września 2012, o 09:45 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 02:00
Posty: 26
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam serdeczne Kolorowe Bractwo.

Jest to mój pierwszy post na forum i właściwie to martwie się, że tak późno zacząłem. Pierwsze zawieszki wykonałem 3 lata temu i wiszą one na wystawie w ogrodzie (pomiedzy szybami) i goście chwalą. Mineły 3 lata i mi pasja nie przeszła i nawet teraz urządzam porządną pracownię w osobnym pokoju. Kiedyś opiszę.
Już dawno wiedziałem, że jest forum ale nie zaglądałem zbyt często, teraż żałuję. Wyglada na to że czasy świetności forum minęły. Podziwiam uczestników którzy tyle tu pisali, 1000 postów lub 2000!!! Naprawdę podzieiwm.
Ostatnio przeczytałem kilkadziesiąt wpisów. Pozwoliło mi to poznać kilka sposobów działania ze szkłaem których nie znałem. Jestem wdzięczny autorom że zamieszczali takie informacje. Doczytałem się też wątku od którego zaczął sie "upadek" forum o ile się nie mylę i dobrze to oceniam. Moim zdaniem był to spór o sposób wykonywania szablonów do lamp toczony pomiedzy Albertem i Kentem ( chyba dobrze pamietam). Szkoda. Ci dwaj autorzy dużo wnieśli do forum ale gdy się spotkali to źle to zaskutkowało. Dyskusja nie była też wolna od epitetów i przygadywania z jednej strony. No cóż, każdy jakiś jest.
Kolorowo pozdrawiam Kolorowych.
Marek

PS. Nie wiem czy to dobry dział do pisania takiech tematów ale lepszego nie znalazłem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Witam na forum
PostNapisane: 23 września 2012, o 00:16 
Offline

Dołączył(a): 25 marca 2009, o 02:00
Posty: 107
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wita Cię Piotr ze Świdnicy (prawie ziomal). Masz rację forum padło i też bardzo żałuję choć nie jestem tu częstym gościem, to też wiele zawdzięczam piszącym tu ludziom. Myślę, że do takiego stanu rzeczy doprowadziły nie tylko animozje między kilkoma osobami, ale też brak zainteresowania założyciela (tak, tak Dawidzie); para poszła w facebook , który moim zdaniem rozmydla temat witrażu, czy ogólnie szkła w potoku wpisów na różne tematy głównie Maryni i to nie całej ;) . Prowadzone nadal przez easyArt kursy nowych adeptów kierują właśnie do facebook'a. Brak dopływu świeżej krwi na forum to brak pytań. Brak pytań, to brak aktywności starych forumoiwiczów służących pomocą. Może to właśnie jest czas, żeby reaktywować dyskusję i wymianę doświadczeń. Pozdrawiam. Pisz i nie zrażaj się jeszcze kilka osób tu zagląda.
P.S Jest może bardziej odpowiednie miejsce do przedstawienia się http://www.easyart.fora.pl/pytania-do-c ... ia,52.html ,ale tak niefortunnie umieszczone,że mogłeś nie trafić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2012, o 19:55 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Dolny Śląsk górą, co nie dziwi bo to kolebka i centrum polskiego szklarstwa. Zarówno narek1 jak i pebrze macie wiele racji. Facebook'a nie przecenialbym, ani nie obawiał, gdyż nasze forum jest specjalizowane i mydło nie może z nim konkurować. Możliwe, że wielu Nowych po prostu o nim nie wie a Starzy już się wypisali. Dysponujemy dużymi zasobami wiedzy teoretycznej i praktycznej. Mam nadzieje, że nowe wpisy będą się pojawiały. Poza tym zagląda tu sporo osób, tylko nie piszą, bo nie wiedza o czym. Wierze w nasze forum. A Dawid jest ojcem założycielem, który uznał pelnoletność dziecięcia. No to niech się usamodzielnia!

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2012, o 22:38 
Offline

Dołączył(a): 25 marca 2009, o 02:00
Posty: 107
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki Jendrku za dobre słowo. Co do klebki polskiego szklarstwa to bym nie przesadzał; w średniowieczu kiedy Dolny Śląsk należał do Królestwa Polskiego nie było tu szklarstwa, a kiedy się rozwinęło były to już ziemie czeskie.
Ale to chyba temat dla Barw szkła. Jest taka cegła ANDRZEJ WYROBISZ SZKŁO W POLSCE OD XIV DO XVII w.
Myślę, że jest to odpowiedni dział, żeby polecać imprezy związane ze szkłem.
To jedna z nich http://www.igsymposium.cz/aktualne-cz Czesi prócz piwa mogą pochwalić się szkłem. W Sudetach, w miasteczkach i wioskach jest mnóstwo warsztatów pracowni i muzeów związanych ze szkłem. W kilku byłem, kupowałem szkło w oddziale hurtowni TGK w Skalice u České Lípy ( polecam Markowi bo ma blisko).
Jeżeli wyczerpiesz pomysły na wycieczki proponuję wybrać się na czeskie piwo ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 września 2012, o 17:24 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 02:00
Posty: 26
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wielkie dzięki Pebrze za podpowiedzi. Mieszkam na Dolnym Śląsku siódmy rok i faktycznie tematy wycieczek już się skończyły. A ponieważ jest tu tyle tego do zwiedzania, że trudno w domu usiedzieć to objeżdżam różne miejsca kolejny raz. Tak po prawdzie to nie mieszkam w samej Jeleniej Górze ale w połowie drogi pomiedzy Jelenią Górą a Karpaczem i żona prowadzi mały pensjonat. Nie podaję adresu bo tu nie miejsce na reklamę ale gdy się lepiej rozwinę to zaproszę na nieoficjalne warsztaty szklano - turystyczne. Może nie wszyscy wiedzą, bo rzecz mało znana ale w naszej okolicy jest więcej pałaców i zamków niż nad sławną Loarą i góry, i budowle, i osobliwości natury. Mnóstwo tego jest.

W Czechach też już bywałem ale na kupowanie tam szkła jakoś nie wpadłem a to niby takie oczywiste. W ślad za Twoimi podpowiedziami przestudiuję mapę i zaplanuję wyprawę. Czytałem już gdzieś wcześniej o szkle z czeskiej hurtowni ale już nie pamietam co tam pisali.
Przy okazji czskie piwo też będzie ale nie na miejscu. Zabiorę do domu.
Pozdrowienia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO