Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 listopada 2008, o 23:15 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Potrzebuję Waszej porady w bardzo ważnej dla mnie kwesti. Jak wiecie witraż jest to rzecz, która sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Dlatego zamierzam się mu poświęcić, chcę też pójść na studia w tym kierunku. Wiecie również że jestem osobą nidowidzącą i poruszam się na wózku. Mam wspaniałego instruktora w pacowni i bardzo częstro i sczerze rozmawiamy na każdy temat. Tutaj pojawia się problem. Jak do tej pory instruktor zachęcał mnie do tego bym zajęła się witrażem poważnie. To właśnie dzięki niemu zdecydowałam się piać maturę i pójść na studia. Ale kiedy dziś z nim rozmawiałam, odniosłam wrażenie, że odradza mi studia w tym kierunku...Zabrzmiało to tak, jakby sądził, że nie dam sobie rady...Ja wiem, że mam ograniczenia z racji mojej choroby, ale czy to oznacza, że mam nie mieć ambicji i marzeń?? Jak do tej pory mam tylko problem z cięciem skomplikowanych elementów i owijaniem szkła, ale czy yego nie da się jakoś ułatwić?? Przecież są artyści niepełnosprawni w dużo gorszej sytuacji niż moja i dają sobie radę... Czy mam iść na łatwiznę i spocząć na laurach? Po tej rozmowie już naprawdę nie wiem co mam robić... Przepraszam, że tak się Wam żalę, ale muszę się komuś wyżalić...:( Jakie jest wasze zdanie, tylko proszę szczrze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 listopada 2008, o 00:05 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Bądź bluszczem. Pnij się jak wysoko dasz radę, czepiaj wszystkiego po drodze i chłoń wszystko, czego będą uczyć. Jeżeli już wyżej nie dasz rady, to zrozumiesz, że to, czego dotąd się nauczyłaś wystarczy. Jeżeli czegoś zabraknie, dopytasz tutaj.
Trzymaj się


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 listopada 2008, o 00:23 
Offline

Dołączył(a): 8 października 2008, o 02:00
Posty: 21
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Marlena ma 100% racji. Staraj się robić to co lubisz i ciesz się tym. Nie patrz zbyt daleko do przodu. Dostaniesz się na studia-świetnie, pouczysz się tam trochę-jeszcze lepiej! Zawsze możesz zrezygnować jeśli tak zdecydujesz, ale jeśli kochasz "szkiełka" nie poddaj się przed startem. Poza tym studia to nie tylko nauka, ale również (a czasami przede wszystkim) ludzie których masz szansę poznać. Przeważnie są to wspaniałe przyjaźnie na resztę życia.
Cokolwiek postanowisz życzę powodzenia!

Pozdrawiam Jagoda.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 listopada 2008, o 10:28 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Studia w kierunku witrażowym to wyzwanie.
Nie poddawaj się przed podjeciem go. To że nie dowidzisz i poruszasz sie na wózku nie ma znaczanie i wpływu na to co i jak będziesz robić. Owijać można się nauczyć i powiem ci że chyba właśnie ta czynność nie wymaga sokolego wzroku.
Ograniczenia ruchowe??? Na większości uczelni nie stanowią przeszkód. Poprostu budynki są przystosowane dla potrzeb takich osób jak Ty.
Marzenia to najważniejsza sprawa. Bez nich nie ma codziennych chwil radości. Jeśli studja mają byc tym co da Ci radośc to nie pytaj instruktora tylko dostań się na nie. Myślę że podołasz im, a tak jak jagusekpisze, studia to ludzie, ludzie którzy prawie zawsze pomogą


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 listopada 2008, o 10:45 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Uayo
Stąpam raczej pragmatycznie po ziemi. I to co mówią ludzie, którzy nie są dla mnie autorytetami, puszczam mimo uszu.
Zdrowy nigdy nie zrozumie chorego, jego problemów. Niektóre wyolbrzymia inne ignoruje. Sądzę, że instruktor trochę "przewyolbrzymił".
Nie możesz traktować poważnie wszystkiego, co Ci mówią inni. Masz ambicję i marzenia to je realizuj.
Człowiek bez ambicji i marzeń jest bezużyteczną wydmuszką, przetwórczą, spożywczą manufakturą.
Biegłe cięcie i owijanie szkła to problem czysto manualny, tego można się nauczyć.
Rzuć serce za przeszkodę i ruszaj do boju.
My wszyscy, będziemy Cię zawsze wspierali.

Tak na marginesie
Tak się składa, ze mam córkę, która skończyła malarstwo. I powiem Ci, że z tego nie da się wyżyć. Należy znaleźć sobie bogatego mąża lub zdobyć dodatkowy zawód. Artystyczne talenty realizować hobbystycznie. I jak coś z tego zakwitnie, dopiero ruszyć do boju.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 listopada 2008, o 18:25 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Czyli Waszym zdaniem mimo wady wzroku minus 14 dioptrii mam szansę zajmować się tym co kocham i nie rezygnować z witrażownictwa? Co prawda na razie moim asem jest mozaika i chyba jestem w niej dobra, skoro zajęłam 4 miejsce w konkursie na 36 prac. Jednak moim prawdziwym celem jest witraż i nie chcę spoczywać na laurach. Czy ktoś z was zna jakieś narzędzia do ułatwienia cięcia, bo z owijanie zamierzam sobie poradzić za pomocą owijarki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 listopada 2008, o 17:53 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Uayo napisał(a):
Czyli Waszym zdaniem mimo wady wzroku minus 14 dioptrii mam szansę zajmować się tym co kocham i nie rezygnować z witrażownictwa? Co prawda na razie moim asem jest mozaika i chyba jestem w niej dobra, skoro zajęłam 4 miejsce w konkursie na 36 prac. Jednak moim prawdziwym celem jest witraż i nie chcę spoczywać na laurach. Czy ktoś z was zna jakieś narzędzia do ułatwienia cięcia, bo z owijanie zamierzam sobie poradzić za pomocą owijarki.




Jest piła do cięcia szkła. odchodzi przy jej uzywaniu szlifowanie bo piła tnie i szlifuje krawędzie.
Koszt takowej to około 3500 zł brutto i jest to specjalistyczna piła do cięcia szkła witrażowego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 listopada 2008, o 20:34 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Można też zrobić taki zakup za 240zł:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 47b58.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 58b44.html
dokupi diamentową piłę za oceanem w granicach 150zł, mini pompkę do akwarium, troszkę pomajstrować i piła gotowa.
Co właśnie czynię.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2008, o 23:50 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Chodzi może o tą piłę ? http://www.dieckmann.pl/index.php?produ ... 076eb963a1
Czy macie na myśli coś innego, a jeśli tak to możecie podać nazwę tego urządzenia. Tak wracając do tematu, zdecydowałam się jednak zdawać na ASP. Jeśli mi się uda bedzie super. Jeśli nie, to i tak będę się zajmować tym co uwielbiam robić. Ja już mam taki charakter, że nie poddaję się i nie użalam się nad sobą :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 listopada 2008, o 01:11 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Andrzej
Mogą być kłopoty z rozmiarem samej piłki. Nie wiem czy uda się dopasować.
Jeśli to... powodzenia

Uayo - bardziej o taką:
http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... sid=171770

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO