Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 20:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 grudnia 2008, o 03:00 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2008, o 02:00
Posty: 39
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Pragnę się pochwalić moim nowym zakupem.
Jest to pilarka taśmowa do szkła. Taka pilarkę miał Trebor na ostatnich warsztatach, która zakupił w USA. Ja kupiłem w Polsce jest to pilarka firmy PROXXON i jest wspaniała jestem nią zachwycony.
Wyobraźcie sobie ze ta pilarka w Arts hobby jest wystawiona i kosztuje 2857, 24zł a piła z nasypem diamentowym do niej kosztuje w ich sklepie 637, 06zł. Powiem wam, w co trudno uwierzyć ze ja tą samą pilarkę kupiłem za 1476zł (Pila z nasypem diamentowym kosztuje nie całe 400 zł) i jest to pilarka o lepszych parametrach niż oni oferują po prostu nowszej generacji.
Pozdrawiam i jak kogoś stać to polecam jest piękna i pięknie wycina trudno dostępne miejsca.
Przemo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2008, o 22:21 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj Przemo
Ta cena to z piłą diamentową(1476zł), czy bez.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2008, o 22:30 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2008, o 02:00
Posty: 39
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tak ta cena to razem z piłą diamentową nalezy ja zamówic osobno i dodatkowo wtedy posiada sie piłe do metalu i drewna
Pozdrawiam
Przemo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2008, o 23:17 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No to gratuluję zakupu.
Miesiąc temu widziałem taką nową piłę (do drewna) za 750zł na Allegro. Ale aktualnie podrożały. Mam sporo narzędzi tej firmy i chwalę je sobie.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2008, o 09:55 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
W Arts-Hobby nieraz oglądałam taką pilarkę. Dojrzewam jednak dużo wolniej do zakupu.
Mam pomysły na wzory, dla których taki sprzęt byłby bardzo pomocny. Myślę, że symetria w witrażach, powtarzanie niektórych, zawiłych, elementów to wyzwanie dla pilarki :-).
Przemo, pochwal się, jak już coś niezwykłego wytworzysz. Jestem bardzo ciekawa efektu.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 stycznia 2009, o 01:24 
Offline

Dołączył(a): 14 marca 2008, o 02:00
Posty: 16
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Przemo!
ja tez chce küpic pilarke. Napisz cos wiecej. czy po cieciu taka pilarka potrzebne jest jeszcze szlifowanie szkla ? czy ciecie jest dokladne i po lini? bede miala do wykonania wieksz ilosc zawieszek i taka lilarka usprawnila by mi prace. chcielabym kupic z polecenia i spraßdzona maszyne. Prosze napisz cos wiecej.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 stycznia 2009, o 18:44 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
maxim napisał(a):
Przemo!
ja tez chce küpic pilarke. Napisz cos wiecej. czy po cieciu taka pilarka potrzebne jest jeszcze szlifowanie szkla ? czy ciecie jest dokladne i po lini? bede miala do wykonania wieksz ilosc zawieszek i taka lilarka usprawnila by mi prace. chcielabym kupic z polecenia i spraßdzona maszyne. Prosze napisz cos wiecej.

pozdrawiam



W związku z tym, że dostałem na priv zapytanie jak sprawuje się pilarka ( piłą taśmowa do szkła), odpowiem za jednym zamachem wszystkim.

Jak niektórzy wiedzą kupiłem tą piłę w USA. Jest to piłą firmy Diamont - czy coś takiego.
Kosztowała mnie ona wtedy wraz z taśmą tnącą ok 400 zł po przeliczeniu.


Piłą działa jak zwykła piłą taśmowa do drewna, tyle, że jest miniaturowa.
rozstaw pomiędzy pasem przednim a tylnym taśmy tnącej jest na oko coś ok 15 cm, co jak widzicie w niektórych przypadkach ogranicza cięcie, ale jakoś daję sobie radę.
w związku z tym, że jest to piłą troszkę lepsza niż amatorska, ma prowadnicę - prościutką do cięcia szkła, ale i tak rzazu nie da się bardzo prosto poprowadzić. ale jak na nasze wymagania jest ok. Cięcie (rzaz) po przejściu taśmy jest szerokości ok 2mm a krawędzie szkłą nie wymagają szlifowania, chyba, że polerowania.
Taśma tnąca w moim wypadku ( tak pisało - nie wiem czy dobrze przetłumaczyłem ) starcza na 8godz cięcia. 8 godzin to dużo, ale wydaje mi się, ze producent sporo zaniżył żywotność piły,
Ja już parę godzin (sumarycznie) pociąłem, a nie widać jej zużycia - zadnego - mówię o taśmie tnącej.
Dzisiaj gdybym miał kupić taką maszynę to kupiłbym pól lub całkowicie profesjonalną , ale to koszty rzędu 1300 - 2500$. Myślę jednak, że w pracowni witraży i fusingu by się szybciutko zwróciła.
Dla zainteresowanych posiadam także 2 szlifierki poziome - tzn takie, że talerz szlifujący średnicy 5 i 6 cali jest równoległy do powierzchni stołu.
Pięknie się nimi szlifuje, tyle, że do pełnego kompletu przydałyby się jeszcze 2 szt, by na każdej był zamontowany inna tarcza szlifująca ( inna gradacja - od zgrubnej do polerskiej (?))

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2009, o 01:12 
Offline

Dołączył(a): 14 marca 2008, o 02:00
Posty: 16
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor,
przeogromnie ogromne dzieki za tak szybka i konkretna odpowiedz . Napisz prosze jeszcze pelna nazwe Twojej Pilarki poszukam jej u siebie w hurtowniach. Tak po przemysleniu , przeliczeniu i na zdrowy rozsadek po co komu szlifierka jezeli moze w podobnej cenie kupic pilarke. Pilarka zalatwia dwie rzeczy, te najbardzeij mozolne, tj. ciecie i szlifownie. Ile dzieki temu mozna zaoszczedzic czasu!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2009, o 20:22 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Tu masz moją szlifierkę
http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... sid=171770

a tu masz link do katalogu
http://www.diamondtechglass.com/images/pdf_catalog.pdf

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2009, o 09:24 
Offline

Dołączył(a): 20 sierpnia 2009, o 02:00
Posty: 30
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja mam pilarkę prościutką, może nawet nie najlepszą, firmy Inland. Zamawiałam ją w Gdańsku, sklep nazywa się Kortex. Ta sama pilarka w Arts and Hobby kosztowała o 400zł drożej. Ogólnie jednak Kortex ma drogie materiały-pilarka była wyjątkiem :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO