Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2009, o 22:50 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Przecież widzisz Alberciku, ze nie denerwuję się, tylko nie odpowiadam na zaczepki bo i po co, a sytuację trzeba ostudzić.
No to wszystkiego najlepszego, tym bardziej, ze i ja skończyłem coś tam ileś tam.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 08:31 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cześć noworodki :P w takim razie - zmieniać pampersy i ... do roboty :mrgreen: dobrego humoru życzę i ciepłej atmosfery w te chłodne dni :-)
Euble
Jeszcze jedno; to nie jest tak, że nam bardziej się podoba to, że ktoś pisze teksty z przed 40 lat i bardziej tolerujemy, lub pisze coś nie na temat.....
Trzeba sobie włączyć "filtr" i czytać to, co Cię interesuje ewentualnie nawiązać rozmowę z tym, z kim chcesz się podzielić informacjami, natomiast inne posty-wiadomości, które Cię nie interesują odpuścić, albo tak, jak lekturę w szkole .... czytać między wierszami :mrgreen:
To Forum nie jest w końcu po to, aby sobie "wrzucać komplementy".
Pozdrówka 4 All.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 20:29 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj no starszy semikolon. Trzeba będzie tak zrobić jak piszesz z pampersami.
Nabyłem ostatnio książkę Polskie szkło - praca zbiorowa.

Zacząłem ją czytać cytat"
Rękodzielnicze i nieco prymitywne metody wytopu szkła wpływały dodatnio na efekt kolorowych szyb. Nierówne i chropowate powierzchnie ś r e d n i o w i e c z n y c h szkieł, pełnych wewnątrz pęcherzyków i skaz oraz różnice w grubościach 2-6mm powodowały, że światło przenikające przez szybki ożywiało je w niezwykły sposób, zdając się iskrzyć, drgać i mienić. Tych efektów nie daje oczywiście dzisiejsze szkło"

Ten wyraz słów całkowicie mnie zaskoczył, jak oni to w średniowieczu uzyskali taki efekt.
Następny cytat" Prace w warsztacie witrażowym wykonywano według ustalonej kolejności
1 projektowanie kompozycji i sporządzenie rysunku roboczego
2 przykrawanie szybek
3 opracowanie malarskie
4 oprawa szybek i zestawienie całości kwater
5 montaż witraży w ramy okienne
Mistrz sztuki witrażowej powinien był wedle przepisów cechowych posiadać umiejętności projektowania witraży" i. t. d.

Czym to się różni od dzisiaj? powielamy to samo poza elektroniką wypalania farb, nawet używając tych samych środków do barwienia jak i malowania szkła. HI hi ha ha.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 20:56 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Masz rację Albercik. Pewne technologie nie zmieniły się od kilkuset lat.
Tylko nurtuje mnie pewne pytanie.
Czy pisząc że używano tych samych środków do barwienia i malowania co dzisiaj, masz na myśli farby z Instytutu czy Szklifarbu?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 21:07 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nie mam na myśli ani instytutu ani Szklifarbu ani A@H tylko tlenki metali jak również fryty, które podgrzewa się do temp 1400stop C i wlewa do zimnej wody, natomiast dalej rozdrabniane młynkami do kawy lub profesjonalnymi młynami, aby uzyskać gdzieś granulat rzędu 40-60 mikronów.
Spróbuj a zobaczysz jaki będzie efekt- sam siebie zaskoczysz. Jest pewne ale wykonaj to z wielką starannością.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 21:34 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nie, dzięki, nie będę kupował tlenków metali ani mielił szkła w młynku. Ale chętnie zobaczę zdjęcia z twoich doświadczeń. Pochwalisz się?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 21:44 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja chętnie obejrzę ten młynek po zmieleniu szkła. :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 22:27 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj fagonio. Pewnie że ten młynek po mieleniu szkła będzie jakiś tam.

Ale ja nie mówię o mieleniu szkła tylko frytów.

Wiedz jedno, pomimo, że fryty są rozdrobnione to nawet w najmniejszych kawałeczkach nadal są bardzo duże naprężenia wewnętrzne, przy malutkim uderzeniu one jeszcze się rozpadają. A wielkość frycików jakie wrzucasz do młynka są wielkości grudek grubego cukru.
Natomiast jeżeli chcesz rozdrabniać szkło, to kiedyś sam pisałeś iż młotek i t d, są specjalne bijaki z metalu. Tak rozdrobnione szkiełka też do granulacji cukru drobnego wrzuć do młynka a zobaczysz co będzie-powstanie sam pył, dla młynka no może trochę po jakimś czasie jak przemielisz swą całą brytwannę to zmienisz na drugi lub nie.
Powodzenia Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 22:31 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Euble przyjdzie na to czas. Na razie jestem pochłonięty tylko witrażami i palnikami.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 01:12 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mieliłem fryty w młynku do kawy. Elektrycznym. Starczył na godzinę i około 200 gramów drobnej fryty. Fotę zjechanych łopatek zmieszczę jutro może. Liczę ze albert pokaże młynek do kawy który starczy na dłużej :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO