Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 01:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, o 10:38 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2007, o 02:00
Posty: 84
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kent, nadal uważam, że kamera w pracowni to zły pomysł. Owszem bywała, ale nie online. Kręcimy zazwyczaj filmiki po to, żeby oddać atmosferę, po to, żeby zrobić dla uczestników fajne teledyski. Nie zgadzam się, że luidzie nieśmiali chcieliby podglądać to co się dzieje w pracowni. Nic to nie zmieni w ich podejściu i walce z własną słabością. Jeśli natomiast chodzi o instruktaż w wytwarzaniu, czy też tworzeniu witraży. No cóż, każda wiedza kosztuje. Aby dowiedzieć się czegoś więcej musimy kupić książkę, zapłacić za dostęp do netu, płacimy za nasze studia, itd... Jak to mozliwe, aby nagle ktoś (dawid i michu) miał dzielić się swoją wiedzą (zaręczam ogromną) tak po prostu za free. Organizacja takich warsztatów pochłania nie tylko ich czas (chłopaki mają rodziny, dzieciaki...) ale absorbują zarówno przed w trakcie jak i jeszcze na długo po warsztatach. Po prostu stań na ich miejscu i przemyśl. Dojdziesz do podobnych wniosków. Udział w warszatach nie ma wygórowanej ceny a to co się przywozi z Krzywinia ma wartość bezcenną. Za resztę można zapłacić kartę Master... :-) Pozdrawiam wszystkich


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, o 12:27 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Anulowano


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, o 00:59 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
cześć
tak naprawdę nie mam nic przeciwko aniołkom, szczególnie wtedy, gdy się je samemu zaprojektowało. to, czego zabrakło na warsztatach II, z braku czasu oczywiście , to właśnie przełożenie jakiegoś swojego rysunku , pomysłu, na projekt witrażowy. rozrysowanie linii, tak ,żeby płaszczyzny i drobne elementy jakoś współgrały ze sobą, a wszystko się kupy trzymało i nie pękało.
Dawid zrobił nam krótki wykład na podstawie swojego witrażu w drzwiach wejściowych, jak należy unikać niektórych rozwiązań , ale to za mało, przynajmniej dla mnie.
szkło jest drogie , narzędzia też,ale to wszystko można nabyć bez problemu . a wiedza jest wprost bezcenna. wszystkim nauczycielom się płaci właśnie za ich wiedzę. a Dawid i Michu to tacy belfrzy; na nasze szczęście bardzo bardzo sympatyczne z nich belfry. tak że jeśli mają być filmy z warsztatów, to wg mnie tylko takie, co pokazują klimat .
Kent, tym atlasem do ćwiczeń to trafiłeś , ale zamiast miękkich kapci może laczki fakirki? ponoć świetnie masują stopy
renata


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, o 08:57 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Anulowano


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, o 23:45 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
hej Kencie
diabełki to raczej w rzeźbie się spotyka, a szkoda , bo to w witrażu mogła by być ciekawa postać. ale kto chciałby mieć diabła w oknie?
a nie chodziło mi o pracę nad własnym projektem na warsztatach (chociaż czemu by nie), a o rozpracowanie zachowania się szkła w procesie projektowania.czyli kiedy zrobić jakieś metalowe rozpórki,itp.
no i ledwie robię takie na 30 x 40 , a marzą mi się parometrowe...
wracam do tych, co biorą gotowce ; w tym momencie kończy się sztuka , a zaczyna rzemiosło. dobre rzemiosło też jest oki
pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2008, o 09:52 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2007, o 02:00
Posty: 84
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
kent, ja tylko mieszkam na mazowszu. Absolutnie nie podpisuję się pod byciem mazowszanką. jestem z krwi i kości z małopolski, stąd moze moje skąpstwo, a może po prostu zwyczajnie umiejętnośc przyznania się do tego, ze pieniądze może nie są najważniejsze ale bez nich nic nie da się osiągnąć :-)
Nie wiem skąd słowa krytyki o mojej fotce. Pozwolisz, ze będe brała uwagi o swoim wyglądzie dopiero wtedy kiedy zobaczę Twoje zdjecie. Wyglądam jak wyglądam. Trudno jest dyskutowac nad czyjąś facjatą. :-)

Nadal nie potrafię się przekonać ale zaznaczam to, bo przecież forum jest po to, żeby mówić o tym co się myśli. Twoje uwagi są poniekąd trafne, ale to też samo życie i konieczność zarabiania kasy. Czas to pieniądz jeśli poświęcasz go innym (takim choćby laikom jak my) to dobrze jest mieć nie tylko satysfakcję, bo ona jest bezcenna, ale także coś co wrzucisz do brzucha...
pozdrawiam al.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2008, o 12:44 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Anulowano


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2008, o 12:53 
Offline

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 34
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Moi drodzy....

Z całym szacunkiem, ale nie wiem gdzie sie podział administrator forum...
Według mnie Wasze dyskusje stają się bezcelowe i nie bardzo wiem czemu one mają służyć...
Na pierwszy rzut nasuwa się myśl, że komuś zależy na nabijaniu postów...

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2008, o 13:07 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Anulowano


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2008, o 20:31 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jeśli nie przestaniecie dywagować na tematy których i tak nie jesteście wstanie wprowadzic w rzycie to zablokuje temat


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO