Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 15:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co wy na to
PostNapisane: 12 marca 2008, o 11:11 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tak jak obiecaliśmy, jesteśmy gotowi do Warsztatów II stopnia.
Chcielibyśmy poznać wasze opinie na temat terminu i przewidywanego programu.

tak więc:
Termin
18-20 kwietnia 2008 roku oczywiście w Krzywiniu

Przyjazd w piatek do godziny 14.00 do "Niedźwiedzia"
Zakwaterowanie, obiad i wykłady teoretyczne z historii witrażu, oraz z zasad doboru szkła, rodzaje szkła i ich indeksy, lutowanie, wybór projektu, konstrukcyjność witrażu, dyskusja panelowa
kolacja i nyny
sobota
szukanie inspiracji w przyrodzie (mały spacer po okolicy) i wyjazd do pracowni. Cięcie szablonów i praca w szkle z przerwami na kawe obiad i inne przyjemności
Niedziela
dokończenie prac. wspólne foto obiad i do domków

Temat Warsztatów

Zrozumienie szkła oraz witraż wymiarowany

Przewidujemy 2 formy rozliczenia uczestnictwa w warsztatch.

1) obowiązuje wszystkich czyli opłata za udział w warsztatach, mundurki, i pozostałe niespodzianki.
2) w zależności od was.
a)wykonujecie projekt własny, lub projekt przygotowany przez Nas, o wymiarach dających sie przewiść oraz wcześniej skonsultowanych z nami, co wiąze się z zakupem materiału w postaci szkła w sklepiku ( tafle 30x30 lub 30x60 ze szkła spectrum ) oraz pozostałych materiałów. Szkło które wam zostanie po wykonaniu pracy jest waszą własnościa i zabieracie je ze sobą wraz z wykonaną pracą
b) wykonujecie witraż zaprojektowany przez nas pod dyktando naszej kochanej Pani Zosi i wykonujecie go z materiału naszego za który nie płacicie, ale też witrażu który zrobicie nie zabieracie ze sobą. Wykonane w ten sposób witraże zostaną wstawione w przepiękną komodę z nadstawką w restauracji Domowa w Krzywiniu BEZPŁATNIE jako dowód naszej sympatii i uznania dla kuchni Pani Zosi.

Czekam niecierpliwie na wasze opinie oraz wstępne deklaracje przybycia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, o 11:37 
Offline

Dołączył(a): 15 września 2007, o 02:00
Posty: 5
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kochani!
Bardzo Ciekawa inicjatywa szczególnie punkt b. To może być wyzwanie!
Pozdrawiam serdecznie!
kubamt


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, o 13:07 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:D Yes :D Yes :D Yes :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, o 14:38 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 143
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ja wstępnie tez ale czekam na informacje bo mam jechać na 2 tygodnie do Brukseli na szkolenie i jeszcze nie wiem dokładnie kiedy :( ale jak sie zmieszczę to na pewno jadę do Was :-):-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, o 18:34 
Offline

Dołączył(a): 29 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 60
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
To bardzo miłe spotkanie. Oczywiście bardzo bym chciała. Głosuję za punktem b programu, a jeszcze gdybyśmy mogli uwiecznić gdzieś w kątku nasze imiona, to szczęście nie miałoby granic. Gorzej z terminem, bo mam domowego Wojtka i Agnieszkę, więc grozi mi forsowanie przekładania imienin.
Pozdrawiam serdecznie i oby do zobaczenia,
Iwona


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, o 21:37 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
A ja myślę, że połączyć te dwa podpunkty i ok. 1/3 czasu przeznaczyć na jakąś małą zawieszkę itp. dla siebie za kupione materiały na miejscu ( kto chce to kupi więcej do domu). i przy okazji trening przed większym wyzwaniem, czyli witraż dla Pani Zosi. Trzeba tylko twardo określić czas na to pierwsze i jeśli ktoś nie skończy to trudno, skończy w domu i zabrać się za to drugie. Jeśli jest projekt, to wystarczy się sprężyć i do kolacji szkło ma być pocięte i oszlifowane. W grupie myślę, że to jest realne. Drugi dzień przeznaczyć na skończenie dzieła. W ten sposób będą wszyscy zadowoleni, bo będzie coś sobie i dla Pani Zosi w dowód wdzięczności za smaczne obiadki! Co Wy na to? ;) :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, o 22:20 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Majgeniusz napisał(a):
A ja myślę, że połączyć te dwa podpunkty i ok. 1/3 czasu przeznaczyć na jakąś małą zawieszkę itp. dla siebie za kupione materiały na miejscu ( kto chce to kupi więcej do domu). i przy okazji trening przed większym wyzwaniem, czyli witraż dla Pani Zosi. Trzeba tylko twardo określić czas na to pierwsze i jeśli ktoś nie skończy to trudno, skończy w domu i zabrać się za to drugie. Jeśli jest projekt, to wystarczy się sprężyć i do kolacji szkło ma być pocięte i oszlifowane. W grupie myślę, że to jest realne. Drugi dzień przeznaczyć na skończenie dzieła. W ten sposób będą wszyscy zadowoleni, bo będzie coś sobie i dla Pani Zosi w dowód wdzięczności za smaczne obiadki! Co Wy na to? ;) :lol:



Nie ma takiej mozliwości.
Trzeba się realnie okreslić co i jak i kto w jaki sposób robi.
Jak każda praca tak i ta będzie poddana ocenie i będzie wykładnią waszych umiejętności
Pani Zosia ma 6 witrynek więc 6 witrazy jest do zrobienia w opcji B a reszta niestety jesli nie znajdziemy żadnej innej witryny w opcji A.
Czasu na zawieszkę i na witraż wymiarowany nie bedzie.
Problem jest taki że każdy z Was bedzie robił jedna część z tych 6 które są do zrobienia. To nie będzie praca zbiorowa, a indywidualna.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, o 22:33 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Aha!! OK!! :lol: To trzeba zrobić referendum. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 marca 2008, o 10:10 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2007, o 02:00
Posty: 84
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja jestem za punktem B To swietny pomysł, zeby zrobić coś ładnego dla Pani Zosi, jej obiadki zawsze są przepyszne. termin kwietniowy, też wydaje się byc w porządku. Ja zgłaszam się obiema rękami za taką opcją. Tak więc zgłaszam sioę na ochotnika do robienia witraża do witrynki u Pani Zosi...
Przy okazji pozdrawiam wszystkich, bo ostatnio nie zaglądam nawet na forum... Jestem w lesie ze wszystkim...
Ściskam Was


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 marca 2008, o 10:19 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Alu, czy przyjmiesz mnie do swojego towarzystwa?
Ja również wyrażam niniejszym, swoją chęć wzięcia udziału jako ochotnik, w dziele tworzenia witrynkowego cuda, dla znanej nam wszystkim, przemiłej naszej żywicielki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO