Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 20:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2010, o 13:58 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Euble napisał(a):


Masz na myśli chyba Sexual Dislectic :D



Hihi. To by było chyba 69, ale się nie znam. :-)


Wybaczcie - nie sprecyzowałem dokładnie.

Chodzi o produkt sprzedawany pod nazwą "system 96" i rzeczywiście tak jak mówi Trebor jest to szkło o COE 96. W katalogach można spotkać pakiety takiego szkła (ileś tafli w komplecie). Mi bardziej chodziło o jakieś wskazówki na temat wykorzystania tego typu szkła w praktyce. To znaczy jak często, jak komfortowo i wszystkie inne "jaki", które przyjdą Wam do głowy. :-)

BTW - Gdzieś w trzewiach forum wymienialiśmy się poglądami na temat hurtowni szkła i narzędzi. Przydałyby mi się do biznesplanu wszelkie takie dane, więc gdyby ktoś natrafił to będę wdzięczny za jakiegoś linka. :-)

Już znalazłem. Jeśli kogoś interesuje to jest tutaj:
http://www.easyart.fora.pl/pomysl-na,7/ ... y,376.html

Pozdrawiam serdecznie. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2010, o 17:14 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2009, o 02:00
Posty: 14
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzień Dobry
byłam ostatnio na corocznym jarmarku we Wdzydzach Kiszewskich. Bardzo ale to bardzo zainteresowały mnie wyroby wykonane ze szkła za pomocą palnika gazowego. Oczywiście po powrocie do domu usiadłam do internetu żeby dowiedziec się trochę na ten temat . Stwierdziłam, ze czym więcej czytam tym coraz mniej z tego wszystkiego rozumiem (szczególnie na temat sprzętu, który jest potrzebny). Jestem z województwa pomorskiego. Szkoda, że osoby które na ten temat piszą na naszych forach są z południa Polski. Gdybym mieszkała bliżej może zechciałyby sie podzieli ze mną trochę swoimi wiadomościami w praktyce.:-):-):-). A tak mam pytanie, czy nie obiła się o czyjeś uszy informacja o kursach. W internecie znalazłam informacje o kursach fusingu. Jednak to nie to. Życzę miłego dnia. :-):-):-):-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2010, o 20:57 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Co do kursów to ja sam nic o tym nie słyszałem, ale pytaj to może się nam uda CI pomóc, bo jest nas kilkoro, którzy bawią się takimi rzeczami.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, o 15:24 
Offline

Dołączył(a): 25 marca 2009, o 02:00
Posty: 107
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam. Mam nadzieję, że uda mi się namówić Was na dalszą dyskusję.
Przeczytałem cały dział "Płomienne szkło"z zapartym tchem czekając na happy end, ale puenty zabrakło. Chcę wybrać palnik i stoję przed dylematem: gaz-tlen czy gaz-powietrze. Na czym obecnie pracujecie?
Wiem, że Trebor ma pięknego smoka, ale połykającego tlen jak ten krakowski dziewice. Myślałem żeby z tlenem, że to wygodniejsze, ale wystudziły mnie posty Trebora, a zamiana na powietrze nie jest chyba prosta. Znalazłem palniki w których gaz można zmieniać, ale powietrza z tlenem już nie i nie chodzi tu o średnicę przewodu, ale chyba o budowę samego palnika. Myślę o palniku gaz-tlen 3,5kW zużycie tlenu 0,6 [m3.h-1] :? jak napisali -nie wiem czy to dużo; gazu ziemnego
0,35 [m3.h-1] (może palić PB). Wspomóżcie dobrym słowem. :-)
Dzięki Pozdrawiam Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, o 16:49 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, o 19:28 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tak jak monikatl napisała, tlenu idzie bardzo mało, ja więcej zapłaciłem za dzierżawę niż za zużycie jednej butli. Przy palniku na PB i tlen uzyskasz większą temperaturę i wówczas zmniejszasz zużycie. Natomiast przy gazie ziemnym masz większe zużycie gazu ponieważ on jest mniej kaloryczny. Jeżeli jeszcze do tego dodasz powietrze zamiast tlenu to musisz mieć sprężarkę min 100l. Przy tym nie trzeba dużego ciśnienia ale mała będzie Ci na okrągło chodzić.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2011, o 03:18 
Offline

Dołączył(a): 25 marca 2009, o 02:00
Posty: 107
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dziękuję za wsparcie. Podoba mi się ten palniczek, tylko że w US kosztuje ok 170$, a w UE ok 250€ :( . Znalazłem o podobnych parametrach czeski (a cena amerykańska :lol: )
Jeszcze podrążę temat; czy w naszym kraju jest jakieś miejsce, gzie można zaopatrzyć się we wszystko do tej zabawy, czy dalej trzeba kombinować? Wdzięczny będę za jakieś sugestie.
Moniko widziałem zdjęcia Twoich prac oraz pani Joanny Orlikowskiej (która podaje Cię jako znajomą) i szczęka opada.
Może nie do końca są to moje klimaty, ale technicznie chcę to opanować bo ciągnie mnie do ognia i gorącego szkła :twisted: .
Pozdrawiam Was Piotr.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2011, o 07:48 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Mój palni to , fakt, ma ponad 60 dysz, więc troszkę ciągnie tlenu i gazu.
Ostatniej zimy musiałem podgrzewać dość dużą halę i kupiłem sobie nagrzewnice gazowe, bo tańsze (niby). Żre to to gazu jak smok, ale gdy podłączyłem propan - butan,to nie "szły" wypalały 2/3 butli i tyle.
Dopiero pogadałem z facetem od firmowej stacji BP i on mi doradził by przejść na czysty Propan. Teraz chodzą ( nagrzewnice) jak cacko. To samo zrobiłem z palnikiem.
Podłączyłem pod niego czysty propan i chyba chodzi lepiej.

Albercik, Ty chodzisz, na tych palnikach z Warszawy? Bo leżą mi one w magazynie i zastanawiam się czy je uruchomić? One na pewno są na powietrze jako dopalacz do gazu.
Co do akcesorii do płomiennego szkła, to wszystko można kupić w kraju, no oprócz palnika, bo się nie opłaca, ale pęsety, różnego rodzaju narzędzia dentystyczne , no i drut z elektrod nierdzewek.
Trochę kłopotu jest z formami i płytkami grafitowymi, ale bez tego na początku można się obejść.
Sporo narzędzi sam zrobiłem na kształt i podobieństwo narzędzi z katalogu Delphi.
Szkło można w Jaśle - Monika wie gdzie.
Przyjemnej pracy więc życzę, tyle, ze do tego trzeba sporo ćwiczeń by dojść do wprawy. Sporo się nakląłem zanim połapałem co i jak a i tak nie wiem i nie umiem 3/4 tego co bym chciał. Stąd teraz bardziej poświeciłem się fusingowi, choć chcę wykorzystywać sporo elementów z płomiennego szkła do fusingu.
Gdyby potrzebna była jakaś pomoc w zakupach w USA to daj znać.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2011, o 09:08 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2011, o 18:04 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor. Ja tych palników nie uruchamiałem. Ale wiem, że do podgrzania i roztopienia szkła w doniczce z otworami to idealnie zdają egzamin. Aby całkowicie wykorzystać ciepło najlepiej jest zbudować komorę z cegły szamotowej z małym kominkiem na zewnątrz. Wówczas do takiej doniczki wkładasz różne szkła, na szczypcach wkładasz do takiej komory i topisz szkło doniczka musi być sucha. Od spodu najlepsza jest zasuwka, aby szkło nie wypływało. Po roztopieniu na fest wylewasz to na formę rozgrzaną i po rozprowadzeniu do pieca i proces odprężania znacznie dłuższy jak do tej pory robiłeś wydłużyć co najmniej o 30 min. I patery są. Jak za dużo gdzieś się wylało to obcinano nożycami. Trochę trzeba się pobawić tak jak z lamp.....
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO