Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 19:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2010, o 20:16 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja jestem zgodny do wszystkich propozycji, czy to pojedynczy czy zbiorowy mi nie ma znaczenia. Jestem za.
Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2010, o 22:13 
Offline

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 02:00
Posty: 187
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No to teraz ja chyba jestem za mało kumata:( mnie z pierwszego postu Jendrka wychodzi,że:

"3. Każdy projektuje jak potrafi i rysunki wystawiamy w galerii.
4. Z tych rysunków robimy kompilację, czyli pracę w wersji surowej, która zawiera nasze wspólne pomysły"

tu mi wychodzi wspólne dzieło

ale to:

"7. Kto ma siły robimy witraże, prezentujemy w galerii a przy najbliższej okazji (a takich niemało) wystawa."

już sugeruje kilka dzieł. :-)

Ale tak jak moi przedmówcy - jestem "za", bez względu na ostateczną formę :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2010, o 23:00 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Się kręci. Dobrze.
Ponieważ pojawiła się koncepcja stworzenia jednej wspólnej pracy, to proponuję najpierw podjąć decyzję związaną z realizacją.
Tworzymy wspólny projekt a następnie mamy dwie możliwości:
A. każdy daje życie swojej pracy
B. każdy tworzy przydzielony sobie fragment a na wspólnym spotkaniu łączymy to w jedną całość.
Opis wariantów:
Wariant A - projekt nie może być zbyt skomplikowany, łatwy w organizacji, pewny efekt końcowy i wspólna radość.
Wariant B - projekt może być duży i ambitny, trudny w realizacji i organizacji, trzeba znaleźć przeznaczenie pracy no i koszty niemałe, bo poza materiałami dochodzą koszty przejazdów itd.

Myślę, że mimo wielkiej mojej chęci do podjęcia się wyzwania, to powinniśmy zrealizować wariant A.
W przyszłości możemy zastanowić się nad wariantem B.

Głosujemy do środy (2010.03.10) na stronie http://www.polskiemuzy.pl/forum/widokNowy.aspx?id=54
(Zaloguj się, kliknij wariant A lub B, rozwinie się grafika a pod nią wybierz właściwą ocenę w postaci liczby gwiazdek - głosować możesz tylko jeden raz na jeden wariant)

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2010, o 22:19 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Dalsze głosowanie zbędne aktualny stan meczu, to 16 do 0 dla Wariantu A
Ogłaszam, że Witraż przyjaciół easy-Art projektujemy wspólnie po czym każdy chętny wykonuje go we własnym zakresie.

TEMAT!!!Ustalmy temat witraża. Wiem, że będzie trudno, ale zgłaszajcie tematy, z których wybierzemy najpopularniejsze i robimy głosowanie.
Tematy zgłaszamy do 20 marca 2010

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2010, o 18:47 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja nie lubię gór ale "wiosna w górach" mam na myśli krokusy i tam jakieś dodatki
pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2010, o 21:52 
Offline

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 02:00
Posty: 187
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
to mnie bardziej niż w góry ciągnie w stronę wody :-) rafy, muszle, wodorosty, syrenki, rozgwiazdy, skaliste wybrzeża, jachty, galery ...tematów wodnych jest ,że tak powiem … morze całe :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2010, o 12:25 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Neshka napisał(a):
to mnie bardziej niż w góry ciągnie w stronę wody :-) rafy, muszle, wodorosty, syrenki, rozgwiazdy, skaliste wybrzeża, jachty, galery ...tematów wodnych jest ,że tak powiem … morze całe :-)


:P No, no - ja też tak jak rybka - lubię pływać - w końcu człowiek
z mokrego środowiska wylazł ;) i powinien je lubieć.
Wprawdzie nie może być wiosny w wodzie, ale przy temacie "Wiosna" temat "Woda, morze, żyjątka wodne" jest bardziej chwytliwy i emocjonujący :mrgreen:
Zdróweczka :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2010, o 12:34 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jendrek napisał(a):

Ogłaszam, że Witraż przyjaciół easy-Art projektujemy wspólnie po czym każdy chętny wykonuje go we własnym zakresie.




Jendrek - bo nie bardzo kumam.
Każdy wykonuje ten sam projekt? W tej samej wersji kolorystycznej?
Jak duże ma być dzieło? Płaskie? 3D?
Chodzi o to - jak bardzo można się wyżywać Twórczo.
Będziemy mieli o czym rozmawiać w Krakowie. :-) Zamęczę Cię :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2010, o 20:53 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Skoro już kilka osób wypowiedziało się za wodą to ja również popieram wodę.
Wspólny projekt (gabaryty) dzielimy na sektory i przy spotkaniu scalamy w jeden przepiękny okaz witrażu.
lub temat obieramy jeden i każdy wykonuje we własnym zakresie, wówczas wyjdzie przeogromna możliwość twórcza wszystkich osób. Każdy inaczej będzie widział wspólny temat. Takie tematy jak podał Jędrek mnie osobiście nakręcają.
Jędrku a tak dobitniej i jaśniej?
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2010, o 21:48 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Formułę już wybraliśmy. Decyzja zapadła we wtorek.
Jeden wspólny projekt, który każdy będzie wykonywał we własnym zakresie.
To oznacza, że można wykonać identyczny lub wprowadzić do niego nowe linie. Można dobrać własną kolorystykę. Można wreszcie rozszerzyć projekt, by stanowił on fragment większej całości.
Zatem wyobrażam sobie, że po wybraniu tematu określimy rozmiar, który nie może być zbyt wielki. Mogłoby to stanowić barierę (czas, koszty, umiejętności) dla naszych przyjaciół.
Później projektujemy, tworzymy i robimy wystawę.
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania, ale pilnując planu przypominam, że do 20-go marca ustalamy tematy, by później do końca miesiąca wybrać temat - oczywiście również będzie to formuła głosowania.
Przy okazji pytanie i jednocześnie propozycja - jak sobie wyobrażam wspólne projektowanie?
Każdy z nas ma dostęp do komputera, czyli również edytora graficznego. W MS Windows jest to Paint a specjaliści mogą używać innych programów. Proponuję pracować na plikach w jednym formacie graficznym.
Projekty lub projekty lub części projektów (zobaczymy jaką formę pracy przyjmiemy) będą zawsze dostępne w specjalnie utworzonej galerii w Polskich Muzach. Projekty będzie można pobierać i zmieniać na swoim komputerze lub po wydrukowaniu własną kredką na własnym papierze.
Po wprowadzeniu zmian plik graficzny (papier skanujemy i zamieniamy do postali pliku graficznego) będziemy wprowadzali z powrotem do galerii. Aby ułatwić życie osobom, dla których obsługa komputera będzie zbyt dużym wyzwaniem, będę proponował włożyć papier do koperty i wysłanie do Polskich Muz (tu zrobimy co trzeba).

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO