Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 10:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2009, o 20:38 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Iwka, jeżeli wolisz kredki i kalkulator (bratnia dusza, bo ja też), to spójrz tu, może się przyda: http://www.karalstudio.com/glass/lampsh ... igner.html Niestety rozrysowanie to za mało, jak to złożyć do kupy i polutować bez kopyta tak, aby klosz nie był koślawy?
Pa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2009, o 22:03 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Marlenko myślę ze to akurat nie problem. po złożeniu i "po - hewtowaniu" jeszcze masz dużą możliwość wpływania na kształt klosza.
Ja najpierw połapałem punktowo, następnie ostrożnie ją postawiłem, starałem się wymodelować by była jak trzeba następnie mocniej przylutowałem, jeszcze raz poprawiłem i dopiero na końcu pociągnąłem lut. Bywało, że szpary były większe lub mniejsze, ale tym akurat się nie przejmowałem. Tak ma być i kwita.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2009, o 19:51 
Offline

Dołączył(a): 29 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 60
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cześć Marlenko, właśnie tak działam do tej pory. Kartka, cyrkiel, kredka, kalkulator i oczywiście pomoc domowego architekta. Wyszło, nie powiem, nawet równo. Ciągle mam jednak niedosyt, bo wydaje mi się, że można działać sprawniej.
No i prawda, programik Brogre jest chyba bardzo fajny, bo to co liczyłam i rysowałam dość długo, wyszło mi wczoraj po ćwiczeniach bardzo ładnie i trwale. Wydrukowałam i jest taki projekt jak wcześniej wykonałam "na pieszo". Następnym razem zaufam i wykonam całkiem nowy projekt. Polecam ten programik takim zielonym jak my, bo Corel doprowadził mnie do frustracji, a osiągnięć nie miałam.
Pozdrawiam, Iwona


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2009, o 22:07 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:!: :!: :!: Gwoli ścisłości - Tier Marker, dostałem od Kenta. Jemu cześć i chwała za spolszczenie interfejsu :idea: :idea: :idea: . A wszystkim życzyć należy, by za jego pomocą produkowali klosze, które niejednego położą na nosze :P :P :P ;) :arrow: .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2009, o 22:14 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Ale chyba coś Kent pisał, że to 7 dniowy? albo się "przesłyszałem".

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2009, o 22:19 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Brogre, ja tu pracuję tylko na ćwierć etatu. Czy mógłbś być tak uprzejmy i chwalić mnie o trzy ćwierci mniej? ;) :lol: Embarassed Embarassed

Treborku, dobrym ludziom chodzi bez końca, oczywiście, jak siódmego dnia pójdą się wyspowiadać. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2009, o 22:35 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Pochwał Andrzeju nigdy za wiele :!: ; tylko, że jak mnie chwalą, to zaczynam się bać; czy Ty to też przechodzisz, że mnie prosisz o większą skromność w chwalbie ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2009, o 22:48 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Zainstalowałem w bałakupi kompa(do pieca) i zamiast pracować, sterczę na wachcie i uczę mysz chodzić ;)

Ja niczego się nie boję, a jak chwalą to ustoję. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2009, o 01:27 
Offline

Dołączył(a): 29 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 60
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
To znowu ja podczas męczących ćwiczeń. Dzięki wszystkim, którzy wkład pracy wielki mają w to abysmy wyedukowani byli, ale ochotę straciłam do nauki skoro to tylko na tydzień. Do koscioła nie chodzę, więc mi nie pomoże w utrzymaniu działania programu.
RATUJCIE!! (Kent i Brogre) i pomózcie mi przetwarzać te potworne cale na centymetry, bo jak nie wpiszę to i tak drukuje mi w takich wymiarach jakich nie zamierzałam posiadać.
Jak misię wydawało, że wpisuję centymetry, to chyba osiągnęłam cale, bo cząstki szablonu były bardzo duże.
Jak zamieniłam moje wymiary na cale, to się zbuntował i sam zamieniał niektóre zapisy i w końcu znów wydrukował za wielkie cząstki szablonu. Co ja źle robię?
Iwona


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2009, o 23:28 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kiedyś się bawiłem tym programem i drukował mi b. precyzyjnie.
Najważniejsze są pola 4,5, i 6 od dołu.

4- to średnica dolna
5 -to wysokość
6- to średnica górna

Na wydruku opis zgadza się z ustawieniami w okienkach.
Jeżeli coś nie wychodzi, to nic na to nie poradzę. Ja tego programu nie napisałem :cry: .
Trzeba go rozgryźć ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO