Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 13:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2010, o 13:57 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dla mnie to rewelacja !!! :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2010, o 14:42 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jak każde tłumaczenie z automatu - jednakże i takowe jest przydatne.
Albert wykazał inny sposób aktywności i zaangażowania, za co mu trzeba podziękować.
Trebor dobrze wie o co chodzi, ja też uważam, że dalsza dyskusja powinna się toczyć na PW.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2010, o 17:27 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Ale i tak (Albert , Brogre) jesteście wielcy

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2010, o 18:12 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dobra więc niechaj tak pozostanie dalej moja niewiedza będzie większa-ciekawość pierwszy stopień do piekiełka.
A pro po tej strony to chyba nic złego nie zrobiłem podając ją na forum bo jak nie to zlikwiduję.
Fakt tłumaczenie trochę badziewowate ale znając się na rzeczy tak jak my i trochę rozumku własnego, sukces murowany.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2010, o 18:17 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
CO do linku do strony to jest OK. O co innego chodzi.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2010, o 23:39 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Co racja, to racja. Jako informatyk/programista od ponad 20 lat rozumiem potrzebę, choć nie pochwalam.
Z tego powodu dalsze dywagacje rzeczywiście dobrze byłoby przenieść w bardziej prywatne strefy, bo forum czyta także młodzież - czyta i się uczy.

Pomysł Alberta z tłumaczeniem, myślę, że rozwiązuje bardzo wiele problemów, bo Google bardzo intensywnie rozwija translatory. Dlaczego? Ano w ciągu najbliższych kilku lat chca wprowadzić na rynek telefon, który jednoczesnie głosem będzie tłumaczył na inny język nasze zdania.
To dopiero będzie rewolucja! Najpierw było koło, później telefon komórkowy a teraz dzięki niemu swobodna rozmowa przez translator. To już wkrótce.

Odnośnie wątku pierwszego, przepraszam jeżeli kogoś urażę, ale fajnie byłoby uszanować cudze dokonania intelektualne oraz wysiłek. Z tego powodu programy komputerowe kupuję i to samo proponuję moim przyjaciołom i znajomym.
Poza tym zwróćcie uwagę, że mowa tutaj o kwocie 150 USD w wersji standardowej.

Zawsze możemy sobie wyobrazić sytuację, gdy jakiś twórca witraży zachwyci się którymś z naszych projektów, po czym zacznie tworzyć kopie i sprzedawać je z powodzeniem. Czy to byłoby w porządku?

Wiem, że łatwo ściągnać z internetu film, piosenkę, program, crack'a, czyli przywłaszczyć sobie czyjąś pracę. Czy warto tym się jednak chwalić lub popierać?
Już kilka osób mnie nie lubi, ale co tam. Nie popieram kradzieży i już a jak mnie nie stać na nóż za 200 to kupuję ten za 50.

Na koniec natomiast dwie wskazówki dla osób, które muszą wspierać się programami komputerowymi, choc wolę ćwiczyć rękę.

CorelDraw - jest programem do obróbki grafiki wektorowej, ale Corel PhotoPaint obsługuje także bitmapy. Program jest oczywiście również w wersji polskiej. Od strony funkcjonalnej zdecydowanie lepszy od Glass Eye 2000, bo jest bardziej wszechstronny no Glass Eye ma bibliotekę szkła Spectrum). Nie jest potrzebna wersja X4, czyli 12-ka, może być starsza, ja korzystam z wersji 11 i 12, po zeskanowaniu rysunku i przeniesieniu grafiki bitowej do wektorowej ploter (można używać drukarki) kreśli tylko linie do cięcia ignorując tło. Cena CorelDraw nie jest szalona i sądzę, że można już odnaleźć oferty za 200 zł, choc full-wypas przekrasza 2000.
GIMP - to program całkowicie darmowy do obsługi grafiki rastrowej, czyli bitmap. Wersja polska jest oczwyiście dostępna. Rozwija się bardzo szybko i korzysta z niego bardzo wielu grafików a potrafi robić cuda.
Ostatnio uzupełniłem swój komputer o Adobe Elaments. Wersja polskojęzyczna za około 300 zł służy do katalogowania i edycji zdjęć oraz grafik z całkiem ciekawą ofertą efektów specjalnych

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lutego 2010, o 15:02 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam serdecznie. Jendrku ja na myśli nie miałem namawiania kogokolwiek do kradzieży programu. Od dawna wiele osób, które posiadały program GE2000 miały problem z obsługą ponieważ nie ma tłumaczenia w naszym języku, natomiast jest w hiszpańskim, niemieckim no i oczywiście angielskim. Nasuwa się pytanie a jak kto nie zna tych języków? Takie tłumaczenie bardzo pomoże niejednemu z nas.
Natomiast Corel jest w języku polskim jak ktoś dobrze zna się na obsłudze tego programu to rzeczywiście jak piszesz można robić cuda. Osobiście mam taki program ale zaniechałem dalszych prac ponieważ jestem za słaby w obsłudze komputera.
Wiadomą rzeczą jednak jest to, że od kilkuset lat malarze jeden od drugiego podciągał pomysły twórcze i wychodziły różne dzieła. Co prawda mieli do siebie pretensje ale włosów z głów nie wydzierali. I w tym przypadku jeżeli jakiś witraż zostanie skopiowany to i tak nie odtworzy takiego samego wizerunku jak oryginał. Przecież musimy na czymś się uczyć. Jednakże najatrakcyjniejszą rzeczą jest własna praca stworzona ołówkiem i ręką własną.
Pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lutego 2010, o 18:30 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Jestem za zdaniem Jędrka, ale czemu te programy u nas są czasami kilka razy droższe niż za granicą, nie licząc już możliwości naszych kieszeni.
Dla przykładu mówisz, że GE kosztuje ok 150$ to jest dniówka zwykłego pracownika w USA a u nas???
Nie dziwi mnie ze ludzie podbierają programy choć nie pochwalam, ale życie płata figle.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lutego 2010, o 19:07 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ba Polak wszystko potrafi
Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lutego 2010, o 09:19 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Faktycznie, to nie wiem kto dyktuje te ceny, ale są chore :evil:
albo może inaczej; chore są nasze zarobki! Jeśli mielibyśmy w łapie
średnią europejską, to inaczej patrzylibyśmy na te ceny :P
Wiadomą rzeczą jest jeśli ktos prowadzi swoją działalność musi podeprzeć
się oryginalnym programem - choćby w obawie przed "uprzejmością"
sąsiadów - tudzież niespodziewana kontrolą... :?

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO