Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 17:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 11:07 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Fagonio, nie doliczyłeś - w omówieniu - kosztów dzierżawy pomieszczenia, kosztów mediów, Twoich podróży zaopatrzeniowych, kosztów przesyłek, różnej maści podatków (także w rozliczeniu rocznym).
Może dlatego masz takie wrażenie, jakie masz ;) .
Za tanio, to na pewno lepiej dla klienta, a dla Ciebie to chyba.... - lepiej to dokładnie policz ;) .

Pozdrawiam

P.S.
Z tego co wyczytałem na zaoceanicznich witrynach, zużycie szkła liczą nie z tego ile tafili zostało zużytych na dany produkt, ale ile szkła pochłania pojedyńczy element, mieszczacy się na kwadracie lub prostokącie z którego należało go wyciąć.
Podobnie liczy zużycie program Glass Eye 2000. Z tego wynika, że klient płaci za odpryski i odpadki, które witrażysta może użyć do innego dzieła.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 13:51 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Te składniki uwzględniam w marży. Ale obiecuje sobie, że kiedyś dokładniej to policzę. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 19:09 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Szanowni Panowie z wielkim zainteresowaniem czytam Waszą dyskusję choć jak dotąd nie sprzedałam żadnego swojego witraża. Myślę, że jest świetna aniołkowo-gwiazdkowa okazja i jest szansa aby choć część poniesionych kosztów mi się zwróciła. I tu właśnie rodzi się problem: jak wycenić witraż. Przeanalizowałam znajome strony www i Allegro, e-bay... Może jakiś matematyk mógłby nam stworzyć nasz własny wzór do obliczania (kto ma znajomego matematyka). Jakie zmienne brać pod uwagę: oczywiście średnia cena szkła wraz z kosztem zakupu, ilość elementów, powierzchnia, udział w witrażu cyny i jej koszt, cena roboczogodziny wraz z prądem i wodą, o czym zapomniałam? Mam znajomego matematyka, może za aniołka stworzyłby wzór ale konieczne są dane. Oczywiście można potraktować powierzchnię razy 1500 do 5000 zł ale to duża różnica.
Dajcie daneeee
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 20:09 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
A ja na podstawie własnych doświadczeń ( nie tylko witrażowych) twierdzę, ze cena powinna być taką jaką zapłaci klient i to nie ten, który wpadnie i wypadnie, ale zainteresowany wyrobem. I wierzcie mi, że nie warto ze sprzedażą się śpieszyć. Klient zawsze się znajdzie.
Myślę, że trzeba robić rzeczy bardziej opłacalne ( nie patrząc na własne upodobania czy sentymenty) i z tego się utrzymywać, a za własne sentymenty - klient musi zapłacić. Ale jak ktoś chce przeliczać, to niech liczy.
Kiedyś pisałem Olkowi, żeby robić rzeczy drobne, pochłaniające mało pracy i materiału - dobrze by były ładne lub chwytliwe - i na nich zarabiać,
a nazwisko i "zakręconą" klientelę wyrabiać sobie na pięknie i wysokiejjjjjjjjjjjj cenie.
Wierzcie mi, że jak się łupie klienta, to wtedy cię ceni.
Tylko... czy wszystcy to wytrzymają??? tego nie wiem.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 20:55 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No i widzisz Treborze, jak ładnie i spokojnie wyciągnęliśmy z Ciebie wiedzę i doświadczenie :lol: :lol: :lol: . Pisz tak dalej. Jestem b. usatysfakcjonowany Twoimi opowieściami :lol: ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 20:57 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Każdy chce zarobić jak najwięcej. Jednak "łupienie" kojarzy mi się bardziej ze zbójcami niż prowadzeniem firmy. Proponuję zrobić tak jak zalecał Kent. Koszty materiału
Koszty robocizny,
Koszty lokalu
Koszty energii
Koszty transportu, itd.
Na koszty niepoliczalne należałoby przyjąć współczynnik np. z kosztów poprzedniego roku. Marlena jest księgową i pewnie wie jak to zrobić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 23:51 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Olek
Pisałem już wcześniej
Nie cenisz się.
Nie o łupienie klientów chodzi, tylko o dobrą samoocenę.
Popatrz na artystów, których dzieła idą w .....
a przecież koszt ich materiału jest niewielki
Myślę, ze powinieneś podnieść ceny swoich wyrobów.
Niech wiedzą, że jesteś najlepszy !!!!!!!

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 09:09 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Robercie, mówisz jak moja małżonka. :shock: To już więcej osób mówi o tym samym. Trzeba sie będzie zastanowić. Idzie kryzys światowy. Może to jednak nie najlepszy moment?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 10:01 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Sądzę, że należy przekalkulować swoje koszty i znać godziwą cenę na swoje wyroby. Tylko takie podejście warukuje osiągnięcie logicznego i realnego punktu, do którego należy się odnosić przy ustalaniu ceny.
Do tej wartości można następnie dodać trudno wymierzalną wartość, jaką jest talent artystyczny, która może przewyższać i to znacznie pozostałe.
Umiejetność negocjacji z klientem, wymyślanie mu potrzeby oraz wypełnianie nisz rynkowych nowymi produktami, to cechy, które są nieodzowne w prowadzeniu interesu.
Odnośnie samooceny, to chyba każdy "zdrowy" człowiek zna swoje możliwości i talenty. Potrafi znaleźć się w rzeczywistości i powinien umieć ocenić swoje możliwości twórczo-rynkowe.

Twórzenie, jest jednym z najcięższych zajęć człowieka.
Nigdy nie wiadomo jaki będzie końcowy efekt dzieła i jakie przyniesie korzyści twórcy. I z reguły realizuje się w samotności.

Sądzę, Fagonio, że po kalkulacji kosztów zmienisz swoje ceny.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 10:42 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Olek
Ja ci życzę z całego serca...
I dlatego cię przekonuję. Podnoś ceny. Może nie od razu o 100% ale dodawaj po 5 - 10 powyżej inflacji.
Powiem tak. Mnie zalega trochę wyrobów na półce, ale tym się na razie nie przejmuję. Mam z czego żyć, więc niech stoją, aż ktoś się na nie zdecyduje.
Jak mnie przyciśnie to obniżę ceny by wypchnąć wyroby.
Z tego co piszesz, to masz nadmiar pracy, spróbuj więc mniejszym - swoim kosztem - mieć te same pieniądze. Nie myśl tylko , że jestem pazerny na kasę.
Często dokładam do różnego rodzaju "imprez" ale tylko dlatego, że mam takie widzi mi się.
To tyle.
Idę robić następne doświadczenia z fusingiem...

aaa. Jak wiecie idę znów na kurs fusingu.
Ma ktoś jakieś pytania by zadać na kursie?

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO